Devlet YardımlarıE-Devlet

10 Bin TL Deprem Yardımı Nasıl Alınır, Şartlar Ne?

10 Bin TL Deprem Yardımı Nasıl Alınır, Şartları Ne? Depremzedelere 10 Bin TL Yardım Ne Zaman Verilecek?

 

10 Bin TL Deprem Yardımı Nasıl Alınır, Şartları Ne? Depremzedelere 10 Bin TL Yardım Ne Zaman Verilecek? 10 bin TL deprem yardımının detayları merak ediliyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelere yardımlar başladı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremden zarar gören ailelere 10 bin TL nakit destek verileceğini açıklamıştı. Peki, 10 bin TL deprem yardımı nasıl alınır, şartlar ne? Depremzedelere 10 bin TL yardım ne zaman verilecek? İşte konu hakkında tüm merak edilenler…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremzedelere 10 bin TL deprem yardım parası ödeyeceğini duyurdu. Bu açıklamaların ardından 10 bin TL deprem yardımının nasıl alınacağı ve başvurularının nasıl yapılacağı merak edilmeye başlandı. Depremzedelere 10 bin TL deprem yardımı hakkında merak edilenlerin tümünü sizler için derledik.

10 Bin TL Deprem Yardımı Nasıl Alınır, Şartlar Ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında depremden etkilenen ailelere 10 Bin TL deprem yardımının yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Depremden zarar gören ailelerin hesaplarına şimdilik 10 Bin liralık destek sağlanacak ”dedi.

Depremzedelere 10 Bin TL Yardım Ne Zaman Verilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hasar tespitinin ardından 10 Biner TL ailelere ulaştıracağız. Bu geçiş döneminde sıkıntılarını giderelim istiyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay ise konu hakkında yaptığı açıklamasında; “Hasar tespit çalışmalarını yapıp 10 Bin TL yardımlarını yapmaya başlamak istiyoruz. Hazırlıklarımız tamamdır” ifadelerini kullandı.

 

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu