Yardım HaberleriYardım Kartı

A101 Hediye Çeki Nasıl Alınır? A101 Çek Alma Yöntemi

A101 Hediye Çeki Nasıl Alınır?

A101 hediye çeki kapsamında, A101 zincir marketlerinde kullanabilmek üzere bir alışveriş kartı olarak bilinmektedir. A101 hediye kartı neticesinde, sevdiklerinize A101 marketlerinde kullanabilecekleri alışveriş kartı sunabilmeniz mümkündür. Türkiye’nin her neresinde olursanız olun, 81 ilde faaliyet göstermekte olan A101 mağazalarında kullanabilmek üzere bu kartı istediğiniz adrese, istediğiniz kişiye gönderebilmeniz söz konusudur.

Alışveriş alanında da oldukça bol seçenek sunmakta olan bu mağaza fırsat konusunda da müşterilerinin dilekleri ile ilgili olarak işlevselliğini gerçekleştirmektedir. İstediğiniz durumda bakiye sorgulama ve bakiye yükleme işlemleri ile ilgili olarak gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ayrıca en güzel tarafı ise sevdiklerinize ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmakta olan vatandaşlara gönderim yapabiliyor olmanızdır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun A101 hediye kartı ulaşıma ve yüklemeye açık durumdadır.

A101 Hediye Çeki Nereden Alınır ?

Genel anlamda internet üzerinden sipariş ile alınma durumu daha uygun görülmüş olması söz konusudur. Şu açıdan bakacak olursak; markette sıra beklemek veya bir takım prosedürleri uygulamak yerine internet üzerinden sipariş vermek ve bunu oluşturmak daha mantıklı bir hareket olarak görülmektedir. Tabiki bizzat a101 den almanız da mümkün olabilmektedir. Diğer marketlerin yanında, A101 daha küçük yerleşim yerleri olarak (köy, taşra gibi.) daha çok gözlenmesi durumu söz konusudur. Bu sebeple de burayı seçmeniz toplumsal dayanışma kapsamında daha çok aile fırsatı çıkarması mümkün olan durumlardır. Bu uygulama ramazan erzak kolilerinin de yerini almış olarak bilinmektedir.

a101 yardim - A101 Hediye Çeki Nasıl Alınır? A101 Çek Alma Yöntemi

A101 Hediye Çeki Nasıl Kullanılır ?

Biliyor olduğunuz üzere kültürümüzde yardımlaşma her zaman çok değerli bir olgu olarak bilinmektedir. Bazı durumlarda çocuk sevindirmek amacı ile bazen de bir ailenin mutfak ihtiyacını gidermek üzere bu durumlar söz konusu olmaktadır. Hatta bu durumu millet olarak başka insanlardan gizli yapmak ile ilgili olarak önemini dile getirmekle mükellef olmaktayız. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere her Ramazan Ayı’nda mutlaka birilerine gıda yardımı yapmak milletçe bir geleneğimiz haline gelmektedir. Bu anlamda ise A101 hediye kart herkesin gözdesi haline gelmiş durumdadır.

İnternetten adres kısmına göndermek istediğimiz kişinin adresini vermek koşulu ile işe koyulabilmemiz mümkündür. Harcadıkça takviye yapabilme şansını yakalamış oluruz. Bunun yanı sıra, kimi insan mahcup olma durumundan kaynaklı olarak gerçekten ihtiyacını dile getiremeyebilmektedir. Bu durumda ise  kendi ihtiyaç ve zevki gözetmek koşulu ile istediği ürünü tercih etme hakkına sahip olmaktadır.

A101 Hediye Çeki Ne İşe Yarar?

Cep telefonu ile ilgili olarak lira dolumu ve tütün mamulleri dışında her işe yaraması ile bilinmektedir. A101 hediye Çeki kullanım ömrü  ise 1 sene olarak belirtilmektedir. Ve kart kredi kartı formu ile ilgili olarak hazırlandığından ötürü temassız özelliğe de sahip olmaktadır. Bildiğiniz üzere ki bu market hem tüketilebilir malzeme hem de eşya tarzı aletlere ev sahipliği yapmak durumundadır. Okullar açılmadan hemen önce bu kartı hediye edeceğiniz bir çocuk düşünün ki uzun bir süre bu iyiliği unutmayacaktır.

A101 Hediye Çeki Kart Sorgulaması

Kartınızın içinde ne kadar bakiye kadığına dair bilgi sahibi olabilmenizin en basit ve tek yolu A101 mağazaları olarak bilinmelidir. Sİze en yakın A101’e gitmek suretiyle kasadaki görevliye kartınızı uzatmanız yeterli olacaktır. Bu sebeple de A101 hediye çekinizin ne kadar limite sahip olduğunu konusunda harcamanızın ardından içinde ne kadar para kaldığını da rahatlıkla öğrenebilmeniz mümkündür.

A101 Hediye Çeki Dolandırıcılığı

Sosyal medya üzerinden çok fazla kullanılmakta olan bir dolandırma biçimi de A101 hediye çekleri üzerinden yapılması söz konusudur. Sizlerden kimlik bilgilerinizi istemek suretiyle kampanya yapacaklarını söylemekte olan insanlara inanmamanızı tavsiye ederiz. A101 hediye kartı vermek üzere sizlerin kimlik bilgilerine gerek bulunmamaktadır. Özellikle T.C istenmesi durumu ile ilgili olarak  bu kampanyalardan uzak durmanızı öneririz.

A101, 81 ilimizin hemen her ilçesinde faaliyet göstermekte olan 9000 markete sahip olması ile bilinmektedir. 47 adet deposu ile ilgili olarak  1200’den fazla ürün ile mağazalarına ürün tedariği gerçekleştirmesi söz konusudur.

İndirim marketi konsepti ile işletilmekte olan A101’de hediye çeki ve hediye kartı uygulaması da bulunması söz konusudur. Ramazan bayramı, kurban bayramı ve yılbaşı dönemleri ile igili olarak çalışanlarınıza ya da  ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen şirketler adına, önemli bir ürün olarak öne çıkması söz konusdur.

Kullanım şekli baz alındığında ise  hediye çeki ve sanal çek (dijital kod) şeklinde toplamda 2 alternatif sunması ile bilinir. Fiziki hediye çekinin yanında cep telefonunuza SMS ile 50 TL, 100 TL, 150 TL ve 200 TL’lik olmak üzere dilediğiniz tutarlarda hediye çeki kodlar ile paylaşılma durumu vardır. Bu tutarlar kapsamında ise ister tek seferde ister birden fazla alışverişte de kullanılabilmeleri söz konusudur. 

Mesela, Çalışanlarınıza bayram yardımı yaparken A101 Hediye Kartı veya Dijital Kodları neden tercih etmelisiniz? Kısmına gelecek olursak:

a101 dolandiriciligi 4 - A101 Hediye Çeki Nasıl Alınır? A101 Çek Alma Yöntemi

A101 dijital kodları sayesinde, fiziksel teması ortadan kaldırırken, şirketlere kolaylık ve %39’a varan tasarruf getirmesi ile bilinmektedir. Bu bayram çalışan yardımlarınızı kurban eti ya da kurban payı vermektense, isterseniz A101 hediye çeki ile ya da SMS ile ulaştırabilmenizin mümkün olduğu dijital kodlarla pratik şekilde yapabilme olanağına sahipsiniz. Bu durumda, kurban eti temini, muhafaza ve dağıtımından kaynaklanabilecek temas ve hijyen risklerinin sorumluluğu ile uğraşmadan, ek maliyelere katlanmadan çalışanlarınıza ya da ihtiyaç sahiplerine yapmak üzere, yardımlarda %39’a uzanan tasarruf sağlayabilmeniz olasıdır.

Hayırsever vatandaşlar kapsamında, A101 marketlerden herhangi birine giderek, bir miktar ödeme gerçekleştirerek, alabilecekleri ve çevrelerinde bulunan son derece muhtaç veya yoksul kişilere dağıtabilmelerinin mümkün olduğu hediye çeklerine A101 yardım kartı ismi verildiğini belirtmek isteriz.

Bu kartlar neticesinde belirli bir limit bulunmaktadır ve ihtiyaç sahipleri, kartlarda bulunan limitler sayesinde A101 marketleri doğrultusunda, limitleri ile alışveriş yapabilme özgürlüğüne sahiptirler.

A101 hediye çekleri ile ilgili olarak ; hayırseverler tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılabilmesinin yanı sıra işverenler de personellerine hediye etmek koşulu ile A101 marketlere gitmek suretiyle, bu yardım kartlarından satın alabilmektedirler.

A101 yardım kartlarının limitleri kapsamında, hayırsever kişi veya işverenler tarafından belirlenmektedir.

Kişiler; kartlara 200 TL, 300 TL, 400 TL, 500 TL olarak farklı farklı rakamlar yüklemelerinin ardından kartları ihtiyaç sahiplerine dağıtabilmektdirler.

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınmaktadır?

Muhtaç, kimsesiz, işsiz ve dar gelirli  olarak bilinen vatandaşlara A101 yardım kartı dağıtmak istemekte olan hayırsever vatandaşların herhangi bir A101 markete gitmesi ve bu doğrultuda satışa sunulmakta olan hediye çeklerinden alması gerekmektedir. Hayırseverler, diledikleri miktarda hediye çeki satın alabilme özgürlüğüne sahiptirler.

İhtiyaç sahipleri ile ilgili olarak da marketlere giderek, yardım kartı almaları mümkün değildir. Yardım kartlarının hayırseverler tarafından veya işverenler vasıtasıyla kendilerine dağıtılması gerekmektedir.

Fakat ülkemizde bilinen bazı belediyeler; yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar kapsamında  sosyal yardım kartı dağıtımı yapmaktadırlar.

İçerisinde 300 TL, 400 TL gibi farklı limitler olabilen sosyal yardım kartları ile vatandaşlar; belediye anlaşmalı marketlerden alışveriş yapabiliyorlar.

Sosyal yardım kartlarında bulunan limitler, belirli aralıklarla güncellenmektedir.

Bahsedilen bu yardım kartları, genellikle BİM, Migros, Carrefoursa, ŞOK, A101 vb. marketlerde geçerli olmaktadır. Sizler de mevcut olan ikametgahınızın bulunduğu yerdeki belediyeye gitmek suretiyle, burada sosyal yardım başvuru formu doldurarak, belediyelerin ön ödemeli sosyal yardım kartı desteğine başvurabilme olanağına sahip olabilirsiniz.

a101 hediye ceki nsil alinir 1 - A101 Hediye Çeki Nasıl Alınır? A101 Çek Alma Yöntemi

A101 Yardım Kartı Başvurusu Hakkında

Yukarıda da belirttiğimiz üzere A101 yardım kartı satın almak üzere, muhtaç kişilere bu kartları dağıtmak isteyen hayırsever vatandaşlar ile ilgili olarak ; A101 marketlerden herhangi birine gitmek suretiyle, burada yardım kartı başvurularını gerçekleştirebildiklerini belirtmek isteriz.

İhtiyaç sahipleri ile ilgili olarak da böyle bir başvuru maalesef şansı bulunmamaktadır.

Fakat, ihtiyaç sahipleri; A101, ŞOK, Migros, BİM gibi marketlerde geçerli olduğu bilinen, belirli limitleri bulunan bu sosyal yardım kartlarına başvuruda bulunabilmektedirler. Sosyal yardım kartı başvurularında ise, belediyelere şahsen gidilerek veya e-devlet platformu üzerinden yapılması gerektiğini önemle belirtmek isteriz.

5/5 - (2 votes)

Yardım Habercisi

Devlet yardımları, belediye yardımları ve yardım yapan dernekler hakkında zengin makale ve haber paylaşımları yapıyorum...

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu