Belediye YardımlarıYardım Haberleri

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyeleri, sayısı gittikçe fazlalaşan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmektedir. Korana virüs salgını ile artan yardımlar sistemleştirilmiş ve çeşitli yardım faaliyetleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yazımızda sizlere, Adana Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımları anlatarak nasıl ve nereden yardım başvurusu yapabileceğinizi göstereceğiz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu için Gerekenler

Adana Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarına çok çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Yiyecek, giysi, ev eşyası, yakacak ve kırtasiye malzemeleri gibi yardımların yanında nakit yardımlarında da bulunmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yardımlardan hangi durumlardaki vatandaşlar yararlanabilir sizler için listeledik.

 • %40 ve üzeri engeli bulunanlar ve bunu sağlık kurulu ile ispat edebilen SGK’ye bağlı olmayan kişiler
 • Muhtaç durumda olan ve yaşamını tek başına sürdüren yaşlılar
 • Yaşadıkları afet durumu sonrası muhtaç durumda olanlar
 • Ailesi ya da kendisi muhtaçlık tanımı içinde olup eğitim hayatını sürdüremeyen temel eğitim ve orta öğretim öğrencileri ve yükseköğrenim öğrencileri
 • Evinde yemek yapamayacak durumda olan, beslenme sorunu yaşayan ihtiyaç sahipleri
 • Şehit ve gazi aileleri
 • Tüm gelirler toplamı asgari ücretin üçte birinden az olan aileler,
 • İl içinde yaşayan ve ailesine bakabilecek kadar geliri olmayan haneler,
 • asgari ücretin 2 katını geçemeyenler,
 • 2 yıllık veya 4 yıllık üniversite okuyup dar gelirli öğrenciler
 • Yaşlılık nedeniyle bakıma muhtaç olup bakımevine giremeyen kişiler
 • Doğal afet nedeniyle yakınını kaybedip durumu muhtaç hale gelen kişiler
 • Ailesinin maddi durumu yeterli olmadığı için eğitimine devam edemeyen bireyler

Adana Büyükşehir Belediyesi  muhtaç durumdaki gazi ve şehit yakınlarına, çocuklara, gençlere ve yaşlılara, eğitim için gereken maddi durumu bulunmayan ailelere sosyal yardımlarda bulunmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Adana Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın bazı evrakları hazırlamaları gerekmektedir.

 • Eğitim yardımları için öğrenci belgesi
 • Çalışabilecek yaşta olan bireylerin çalışamadığını gösteren sağlık kurulu raporu
 • Başvuru yapılan hanede cezaevinde birey varsa Müddetname (kesinleşmiş hapis cezalarının bulunduğu belgeye verilen isimdir. hükümlü kişinin cezaevinden ne zaman çıkacağını gösterir.)
 • Kirada oturan başvuru sahibi için kira sözleşmesi
 • Aileye bakan kişi askerse askerlik belgesi
 • Boşanmış aileler için çocuğu ve kendi için yardım talebinde bulunan başvuru sahibi için gerekli her tür belge

Gerekli tüm incelemeler yapıldıktan sonra gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişiler tespit edilir ve Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından incelenirler.

adana belediyesi nakit yardimi - Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Adana Büyükşehir Belediyesi Nakit Yardım Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi, yılda bir sefer ve tek ödeme şeklinde vatandaşlarına nakit yardımları yapmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesinin  para yerine geçen alışveriş çekleri, akıllı ve elektronik kartları sayesinde vatandaşlarımız rencide olmadan alışverişlerini yapabilmektedirler. Nakit olarak yapılan direk yardımlar ise yardım yapılacak kişinin şahsi banka hesap numarasına yatırılmaktadır.

Nakit yardımına ihtiyacı olan vatandaşlarımızdan birisiyseniz, Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne direk giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun hemen ardından görevliler evinizi incelemeye gelerek talebinizi incelemeye başlayacaklardır. Nakit yardımı başvurunuz onaylandıktan sonra ise cep telefonu numaranıza gönderilen mesaj sayesinde bilgilendirileceksiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

Adana Büyükşehir Belediyesi Reşatbey Mah. Atatürk Cad. Seyhan ADANA

0322 455 36 35

Adana Buyuksehir Belediyesi Yardim Adana Buyuksehir Belediyesi Nakit Yardim Adana Buyuksehir Belediyesi Gida Yardim Yardim Basvuru Formu Yardim Yardim Basvurusu - Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Adana Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarına eşya, yakacak ve giysi yardımları yapmaktadır. Sosyal dayanışmayı canlı tutmak için il sınırları içindeki vatandaşlarına yardımlarda bulunan belediye sosyal marketler kurarak buralardan da dağıtım yapabilmektedir. Eğer sizin de giysi, eşya, yakacak ve kırtasiye gibi yardıma ihtiyacınızın olduğu konular  varsa 0322 455 36 35 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Aşevi Ve Sıcak Yemek Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarına sıcak yemek yardımı da yapmaktadır. Aşevlerinde yapılan yemeklerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması hedeflenmiştir. Vatandaşların direk evlerine gönderim yapıldığı gibi yemekler aşevlerinden de verilebilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesinin yaptığı aşevi ve sıcak yemek yardımından faydalanmak için gereken şartlar aşağıda listelenmiştir.

 • Öz bakım becerilerini yapamamak
 • Günlük yaşamın şartlarını yerine getirememek
 • Yaşı ilerlemiş çalışacak gücü olmayan kimselerin kendisine bakacak kimseye sahip olmaması
 • Evin geçimini sağlayan kişilerin hastalığı sebebiyle çalışamıyor durumda olması

Yukarıdaki şartları taşıyan vatandaşlarımıza aşevlerinden sıcak yemek yardımları yapılmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi aşevi ve sıcak ekmek yardımı dışında ihtiyaç sahiplerine ekmek yardımları da yapmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği yardım kolisini de bu şekilde gerekli yerlere başvurarak alabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Yardımı

Adana Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yönelik manuel ya da tekerlekli sandalye temin etmektedir. Manuel ya da akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan vatandaşlarımız gerekli belgeleri temin ederek başvurularını yapabilmektedir. Başvurmak için

 • Başvuru dilekçesi
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Engelli Kimlik Kartı, Engelli Sağlık Kurulu Raporu ya da tekerlekli sandalye kullanır doktor raporundan biri gerekmektedir

Gerekli belgelerin toplanmasının ardından başvurularınızı aşağıdaki adresten yapabilir, ilgili numaradan bilgi edinebilirsiniz.

Belediye Evleri Mah. 84298 Sk. Adana Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü Çukurova / ADANA

TELEFON: 0322.355.63.50 – 0322.355.64.69

Seyhan Belediyesine Tablet Yardimi 1 - Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Seyhan Belediyesine Tablet Yardımı Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarına yaptığı sosyal yardımlarının  dışında Seyhan Belediyesine tablet yardımları da düzenlemektedir. Seyhan Belediyesine yapılan tablet yardımına başvurmak için internet sitesinden istenilen bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Başvurmak isteyen vatandaşlarımızın Adana ili Seyhan İlçesinde oturuyor olması gerekmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız aşağıdaki ilgili adrese gidebilirler.

https://www.seyhan.bel.tr/tablet/talep.asp

https://www.sefkatkoprusu.com/

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Sonuçlarını Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesine yaptığınız yardım başvurularınızın sonuçları için  0322 455 35 00 numaralı telefon numarasını arayabilir ya da direk ALO153 telefon hattından bilgi edinebilirsiniz. Bu numaralardan, yardım başvuru sonuçlarınızı öğrenebildiğiniz gibi istek ve şikayetlerinizi de bildirebilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adana Büyükşehir Belediyesinin vatandaşları için düzenlediği yardımlar hakkında detaylı bilgi edinmek ve genel olarak belediye ile ilgili sorularınıza cevap bulabilmek için ilgi adrese gidebilirsiniz.

https://adana.bel.tr/iletisim

Oy Verin !

Belediye Yardımları

Yardım haberleri ve güncel yardım bilgileri hakkında makaleler paylaşıyorum. Yardım bilgisi veren kurum haberleri.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 Konusundaki bilgileriniz için teşekkürler. Bu konuda çok bilgilendim.

 2. Batman merkezden ben MUSTAFA TURAN. Mrb web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, sağolun 09-05-2022 13:39:16

 3. Erzincan Belediyesi tarafından aldığım yardım kartıma her ay para yatıyordu. Bu ay yardım paramın kesildiğini öğrendim bu konuda nereye başvuru yapılabilir. Teşekkür ederim.

 4. Adana yuregir kisla mh.4358sk no 14 k2 kucuk cocuklarim var elektrik su kesik evimde K40 hastasiyim iletisim telefon yok buzdolabi su yok dayanacak halim kalmadi telefon da yok 7 ayi gecti kira odeyemiyorum kovulmak sokakta kalmak uzereyiz sesimizi duyan varmi

 5. Belediye Yardımları teşekkür ederim yazınız için Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda tüm aradığım cevapları buldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu