Belediye YardımlarıDevlet YardımlarıSosyal Yardımlar

Aile Destek Ödemeleri Ne zaman yatar? Aile Destek Ödemeleri Kimlere Verilir? Aile Destek Ödemesi almak için nereden başvuru yapılır ve nereden alınır ödemesi? 2022 – 2023

Aile Destek Ödemeleri Ne zaman yatar? Aile Destek Ödemeleri Kimlere Verilir? Aile Destek Ödemesi almak için nereden başvuru yapılır ve nereden alınır ödemesi?

Temmuz ayında ilk ödemeler gerçekleştirilmişti. 450-600 TL olan destek ödemeleri 850 TL-1.250 TL olarak güncellenmiştir.  Henüz başvuru yapmamış vatandaşlar internette Aile Destek Programı  başvurusu nasıl yapılır şartları nelerdir gibi aramalar yapmaktalar bununla ilgili aşağıda gerekli detayları sizlerle paylaşacağız. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada vatandaşımızın istifade etmesi için ayırdığımız 15 milyar liralık bütçemize 25 milyar ilave ederek bütçemizi genişlettik demiştir.

Aile Destek Programı Ödemeleri Ne Zaman Yatacak

Aile destek programı ödemeleri ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı açıklamada aylık 850 ile 1.250 TL arasında destek ödemelerimiz bu hafta yapılacak bilgisini verdi. Aile Destek programı ödemeleri belirlenen listeler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Aile Destek Programı ödemeleri farklı tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle yapılmaktadır. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı Haziran ayında yapılacaktır.

Aile Destek Yardımı Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır

Aile Destek Programı başvuruları E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Aile Destek Programına başvurularını internet üzerinden yapmak istemeyen vatandaşlarımız adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına da başvuru yapabilirler.

 

 

 

 

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu