Yardım BaşvurusuYardım Haberleri

Aile Destek Programı 2022 Başvuru Tarihi – 4 Milyon Hane Yardımı

Aile ve Sosyal Hizmetler tarafından 4 Milyon Haneye yardımlar yapılacak. Başvuru şartları ve detayları bu yazıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan tarafından daha önce açıklanan Aile destek programının  başvuru tarihi; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından duyuruldu. 4 Milyon haneye verilecek olan Aile Destek Paketinde Doğalgaz desteği, Anaokulu desteği yer alıyor.

NTV televizyonlarında canlı yayına katılan bakan Yanık ; Aile Destek Programı Hakkında bilgiler verdi. 2021 Yılında  toplamda  97,8 Milyar tl yardım  yapıldığında değinen Bakan; bu sefer yapılan yardımın daha kapsamlı ve  bugüne kadar yapılan en  büyük yardım  olduğunu da  vurguladı.

aile destegi programi yardimbasvuru.net - Aile Destek Programı 2022 Başvuru Tarihi - 4 Milyon Hane Yardımı

Aile Destek Yardımı Başvuru Tarihi

Aile destek başvuruları  Bakan Derya Yanık ‘ın televizyon programında canlı  yayına katılmasının ardından netleşti. 27 Haziran 2022 Pazartesi  günü Aile Destek Paketi yardımı  başvuruları E – Devlet üzerinden yapılabilecek durumda olacaktır. Başvuru yapmak isteyenler E- Devlet üzerinden giriş yaparak  yardım  başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Aile Destek Programı Başvuru Şartları 

 • Türk vatandaşı olmaması,
 • Mavi Kart sahibi olması,
 • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
 • 18 yaşından küçük olması,
 • Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Aile Destek Programında Ne Kadar Süre Ödeme Yapılacak ?

Hak sahibi hanelere sağlanacak destek tutarları, hanedeki kişi başına düşen aylık gelirin dâhil olduğu gelir aralıkları göre belirlenmiştir. Bu kapsamda aşağıdaki tabloda yer alan kişi başına düşen gelir tutarı aralıklarına göre;

 

Kişi başına düşen aylık gelir aralığı (TL)Aylık Destek Tutarı (TL)
450 TL ve altı600
450 TL üzeri ─ 772,60 TL ve altı550
772,60 TL üzeri ─  1.095,20 TL ve altı500
1.095,20 TL üzeri ─  1.417,80 TL’den az450

 

450 ile 600-TL arasında değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecektir. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı Mayıs ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden Haziran ayı gerçekleştirilerek söz konu destek programı sona erecektir.

Aile Destek Paketi: Doğalgaz Yardımı

Doğalgaz desteği aile destek yardımı paketi içinde verilecek yardımlardan biri olacak. Başvuru sonucunda uygun görülen hanelere doğalgaz yardımı verilecek

Doğalgaz Yardım Tutarı Nedir ? 

Aile Destek Paketi  2022 kapsamında E- Devlet üzerinden verilecek doğalgaz yardımı  tutarı  450 TL – 1150 TL arasında ailenin  gelir durumu ve hanede  yaşayan bireyler baz alınarak  yapılacak.

anaokulu aile destek pkaeti yardimbasvuru.net 1 - Aile Destek Programı 2022 Başvuru Tarihi - 4 Milyon Hane Yardımı

Aile Destek Paketi: Anaokulu Desteği

Binlerce aile gelir durumları  uygun olmadığı  için  çocuklarını okul öncesinde anaokulu ve ya kreş  gibi  ön eğitim veren merkezlere  gönderememekte. Bu yüzden Aile Destek Paketi  20022 kapsamında ulaşımı ve eğitimi  kolaylaştırmak adına  anaokulu desteği verilecek. Anaokulu desteği de aile destek paketi kapsamında  27 Haziran  2022 Pazartesi  günü  başvuruya açık halde olacaktır.

Aile Desteği Yardımına Nasıl Başvuru Yapılır ?

Aile desteği yardımı başvurusu 27 Haziran  2022 Pazartesi  günü başlayacak  olup  E-Devlet üzerinden başvurular alınıp değerlendirmeye tabii tutulacaktır. Bugüne kadar ki en  büyük yardım paketini kapsayan Aile Desteği Paketine Başvuru için Aşağıdaki linki  kullanabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti

 

Herhangi  bir sorunla karşılaştığınızda ya da  sormak istediğiniz bir soruda soru cevap bölümümüzü ya da  yorumları  kullanabilirsiniz.

Aile Destek Paketi yardımı 4 Milyon haneye yapılacak ve  başvuruları 27 Haziranda başlayacaktır. Eğer maddi durumunuz kötü  ve  bu yardımlardan faydalanmak istiyorsanız e-devlet üzerinden verdiğimiz tarihlerde yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Gelen Aramalar: Aile Destek Programı  Başvuru, Aile Destek Programı Nakit Yardımı, Aile Destek Yardımı Başvuru Bilgisi, Aile Destek Programı Ödeme Bilgisi

5/5 - (1 vote)

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Çalışmıyorum işim yok eşimde çalımiyor çok zor durumdayım yardım edin lütfen 4 ÇOCUK VAR YARDIMA ihtiyacım var

 2. Çorum Belediyesi tarafından aldığım yardım kartıma her ay para yatıyordu. Bu ay yardım paramın kesildiğini öğrendim bu konuda nereye başvuru yapılabilir. Teşekkür ederim.

 3. Merhabalar. Isparta Belediyesi fatura yardımı yapıyor mu. Durumumuz çok kötü bu konuda yardım almak istiyorum.

 4. Merhaba ismim NURETTİN Aile Destek Programı 2022 Başvuru Tarihi – 4 Milyon Hane Yardımı konusunda detaylı bilgi istiyorum. Bir de eğer mümkünse Kırklareli merkez belediye tarafından yapılan yardımları konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

 5. Yardım Başvuru teşekkür ederim yazınız için Aile Destek Programı 2022 Başvuru Tarihi – 4 Milyon Hane Yardımı konusunda tüm aradığım cevapları buldum.

 6. Yardım Başvurusu araştırırken konunuzu gördüm Batman Belediyesi yardımları için bilgi bekliyorum

 7. Yardım Başvuru teşekkürler. Aile Destek Programı 2022 Başvuru Tarihi – 4 Milyon Hane Yardımı konusunda gerekli ve detaylı bilgi aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu