Belediye Yardımları

Ankara Büyükşehir belediyesi Sosyal Yardım Kartı 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir ve Ne İşe Yarar

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama

Ankara Sosyal Yardım Kart Limiti Ne Kadar

Ankara Sosyal Yardım Kartı Her Ay Yatıyor mu?

Ankara Sosyal Yarım Kartı Ne Zaman Yüklenecek

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu 2022 ;Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Haziran 2022 tarihi itibariyle ihtiyaç sahiplerine ve pandeminedeni ile mağdur olan esnaflara dağıtılmaya başlanan Başkent kart ile vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için yardımcı olmak amacı ile dağıtılmaktadır. Yoksul ihtiyaç sahibi vatandaşlar 2 ayda 1 kartlarına yüklenen paralar ile post cihazlarının olduğu marketlerde, mağazalarda, akaryakıt istasyonlarında ve diğer işyerlerinde alışveriş yapabiliyorlar. Kartlarını bankamatik ve kredi kartı olarak da kullanabilmektedirler. Başkent kart mobil uygulaması ile para gönderme, fatura ödeme gibi işlemlerde yapabilmektedirler.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir ve Ne İşe Yarar

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara il sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahiplerine ve pandemimağduru esnafa verdiği Başkent Kart temassız ödeme özelliği olan post makinesi kullanan market ve işyerlerinde kullanılan, Türkiye ve dünya genelinde geçerliliğe sahip ön ödemeli bir kart özelliği taşır. Ankara Büyükşehir Belediyesi 2 ayda 1 olacak şekilde 500 TL yardım parası yatırmaktadır. İhtiyaç sahipleri kartlarına yatırılan yardım parasını gıda, temizlik malzemesi, kişisel bakım vb. ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmaktadırlar. Başkent kart elektrik, doğalgaz, su, telefon vb. fatura ödemelerinde ve istasyonlardan akaryakıt alırken de kullanabiliyorlar.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Ankara’da ikamet eden ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlar, Başkent Kart başvuru noktalarından yada online platformlardan başvuru yapabilirler.

İnternet üzerinden Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartına başvurmak isteyen vatandaşlar http://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linkinden başvurabilirler. İnternet üzerinden yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Başkent Kart ile ilgili detaylı bilgiyi ise ALO153 Beyaz Masa hattından alabilirler.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal destek kartı başvuruları genellikle bir ay içerisinde sonuçları  belli oluyor ama yoğun dönemlerde bu süre biraz daha uzayabiliyor. Vatandaşlar Başkent Kart başvuru sonuçlarını ALO153 hattını arayarak öğrenebilirler. İnternet üzerinden de başvuru sonuçlarını görüntüleyebiliyorlar. Başkent Kart başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşların http://mavimasa.ankara.bel.tr/ linkini tıklamaları gerekiyor.

 

Ankara Sosyal Yardım Kart Limiti Ne Kadar

 

Başvurusu kabul edilen ve Başkent Kartını ev adresinde teslim alan vatandaşların kartına 2 ayda 1 500 TL yardım parası yatırılmaktadır. Vatandaşlar yardım paralarını nakit olarak Vakıfbank ATM’lerinden de çekebilirler. Başkent Kart’larını bankamatik olarak da kullanabiliyorlar bu karta para da yatırabiliyorlar aynı zamanda.

Ankara Sosyal Yardım Kartı Her Ay Yatıyor mu?

Yardım paraları Başkent Karta iki ayda bir yatırılıyor. Birkaç aylık gecikme olduğu durumlarda yardım parası toplu yatırılır ve kart sahipleri isterlerse bir kerede isterlerse de parça parça kullanabilirler.

 

Ankara Sosyal Yarım Kartı Ne Zaman Yüklenecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kart başvuru yapan vatandaşları detaylı bir şekilde inceledikten sonra muhtaçlık durumlarını değerlendiriyor. Başvurular incelendikten sonra muhtaçlık durumu kesinleşen kişilere Başkent Kart dağıtılıyor. Bu sebeple başvuruların sonuçlanması uzayabiliyor. Başvuruları sonuçlanan vatandaşlar ortalama 15 gün içerisinde beyan ettikleri adreslerinde Başkent Kartı teslim alabiliyorlar.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu