Belediye YardımlarıYardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyeleri, sayısı gittikçe fazlalaşan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmektedir. Korana virüs salgını ile artan yardımlar sistemleştirilmiş ve çeşitli yardım faaliyetleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yazımızda sizlere, Antalya Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımları anlatarak nasıl ve nereden yardım başvurusu yapabileceğinizi göstereceğiz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Yoğun bir nüfusa sahip olan Antalya, Büyükşehir Belediyesinin ve ilçe belediyelerinin vatandaşlarına yardım ulaştırmak için yoğun bir çaba gösterdiği illerden biridir. Muhtaç ailelerin her sene nakit ve ihtiyaçlarının karşılanması şeklinde yapılan yardımlar Yardım Merkezi, Aşevi ve Servis Ağı ile sahiplerine ulaştırılmaktadır.

(Ayni yardım, kişilere parasal olarak değil ama mal ya da hizmet temini ile yardım etmektir)

Yardım ihtiyaçları personeller tarafından tespit edilip ve inceleme raporu hazırlanan vatandaşlar, Ayni Nakdi Yardım Değerlendirme Kurulu tarafından en uygun yardımların belirlenmesini beklemektedirler. Temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelere; giyim, ev veya gıda yardımı yapılmaktadır. Kadınlara, hastalara, yaşlılara ve engelli vatandaşlara aşevi tarafından yapılan sıcaklar yemeklerin günlük olarak dağıtımı yapılmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesine nakit başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın alacağı para; sosyal yardım kartıyla ya da şahıs adına açılan hesaba para yatırma gibi farklı şekillerle ulaştırılabilmektedir.

Halk Süt kampanyası ile 2-5 yaş aralığındaki çocukların aylık süt ihtiyacını karşılayan Belediye, Askıda Fatura kampanyası ile de gönüllü ödeme yapan vatandaşlar ile su faturalarının ödemesini yapmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, maddi  yetersizlikler sebebiyle ailesini geçindirmekte zorlanan ve rahatsızlıkları sebebiyle çalışamayan vatandaşlara önemli yardımlar sunmaktadır.

 • İş veya trafik kazası neticesinde iş yapamaz hale gelenler,
 • Eşi vefat eden veya boşanan kadınlar,
 • Yaşlılık veya engellilik nedeniyle toplumsal yaşamın imkanlarına eşit erişimi olmayanlar,
 • Hane halkı geliri açlık sınırının altında kalan aileler,
 • Pandemi nedeniyle iş kaybı yaşamış ve geçimini sağlayamamakta olanlar,
 • Maddi zorluklar nedeniyle eğitimini sürdüremeyen öğrenciler

Antalya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yardımlardan yararlanabilmektedir.

antalya buyuksehir belediyesi yardim basvurusu nasil 1 - Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, e-devlet sistemi ve Belediyeye ait resmi web sitesi üzerinden başvuru almaktadır. Online platformlar aracılığıyla bazı formlar ve örnek dilekçeler sunan Belediye, daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde başvuru almayı amaçlamaktadır. İnternete erişimi olmayan vatandaşlarımızın ilgili birimleri ziyaret ederek ıslak imza ile dilekçe doldurması gerekmektedir.

“Antalya İlinde ikamet etmekteyim. Sosyal ve ekonomik yetersizlik içerisindeyim. Durumuma uygun Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden yararlanmak istiyorum.” beyanıyla Belediyeye yazılı bir şekilde başvurarak sürecinizi başlatabilirsiniz.

antalya belediye yardim 1 - Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu ve Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesinin yardımlarına başvurmak isteyen vatandaşlarımızın, Belediyenin kendi web sitesindeki ilgili formu bularak ya da e-devlet sistemi üzerinden edinerek doldurması gerekmektedir. Yetkililer ek belge temini konusunda gerektiğinde sizleri yönlendirmektedir. Başvuru sonrasında hangi yardımları alabileceğini görmek isteyen vatandaşlarımız https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama adresinden TC kimlik numaralarıyla e-devlet üzerinden giriş yapmalılardır.

Antalya Büyükşehir Belediyesine  0 (242) 249 54 34 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Askıda fatura kampanyası hakkında bilgi almak için 185 nolu telefon hattını, bu numaraya ulaşılamaz ise 310 12 00 nolu ASAT Çözüm Merkezi Hattını ya da 0530 676 6767 WhatsApp ASAT şikayet hattına ulaşmanız gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ekonomik sorunlar sebebiyle gıda ihtiyacı olan vatandaşlarımıza erzak kolileriyle ulaşmaktadır.  Erzak yardım kolilerinin içinde pirinç gibi kuru gıdaların yanında salça, yağ gibi ek ürünler de bulunmaktadır. Her sene Ramazan ayında ve Kurban bayramında ramazan kolisi veren Belediye, yardıma ihtiyacı olan ailelere yardım kartı da temin etmektedir.

Yardım kolisinden yararlanmak istiyorsanız 444 94 20 numaralı telefon numarasını arayabilir ya da Sosyal Hizmetler birimine bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru sonuçlarının öğrenilmesi için de 0 242 249 50 00 numaralı telefonu arayabilir ya da https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama adresine gidebilirsiniz.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Kampanyası

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 24-60 arası çocuğu olan vatandaşlarına süt yardımı yapmaktadır. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın Halk Süt talep formunu doldurmaları yeterlidir. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından incelenen başvurular olumlu yanıtlandığı zaman düzenli olarak halk süt yardımı yapılacaktır.

https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Halk-Sut-Talep-Formu adresinden ilgili forma ulaşabilirsiniz.

Antalya Buyuksehir Belediyesi Sosyal Yardim Karti - Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, maddi açıdan geçimini sağlamayan vatandaşlarına yardımlar düzenlemektedir. İşsiz olan, her hangi bir geliri bulunmayan ve hane  geliri asgari ücretin altında olan vatandaşlarına maddi yardımlar yapmaktadır. Bu sebeple başlatılan Sosyal Yardım Kartı uygulamasıyla maddi durumu kötü olan ailelere diledikleri marketten gıda vb. alışverişi yapma imkanı sağlanmıştır. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı başvurusu için Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğüne bizzat giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı uygulaması ile sayısı her geçen gün artmakta olan 15.000 aileye ayda 120 TL verilmektedir.

Askıda Fatura Kampanyasından faydalanmak veya gönüllü olarak bir başkası için fatura ödemek isteyen vatandaşlarımızın  www.antalya.bel.tr  adresine giderek ASAT’a ait abone bilgilerini yazıp Askıdan Fatura Al butonu tıklaması yeterli olmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı başvurusunu sorgulamak isteyen vatandaşlarımızın https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama adresine gitmeleri gerekmektedir. Dileyen vatandaşlarımız 0242 249 50 00 numarası arayarak başvuru sonuçlarını sorgulayabilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç ailelerin eğitim çağındaki çocuklarına ücretsiz tablet dağıtmaktadır. Çocukların eğitim ve öğretimlerine devam edebilmeleri ve EBA ders içeriklerini izleyebilmeleri için başlatılan uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi ile belediyeye bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapmak veya diğer hizmetleri almak istiyorsanız https://www.antalya.bel.tr/ adresinden ilgili bilgileri alabilir veya aşağıdaki telefon numarası üzerinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 • Yüksekalan Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:20 07310 Muratpaşa/ANTALYA
 • info@antalya.bel.tr
 • 0242 249 50 00

 

5/5 - (1 vote)

Belediye Yardımları

Yardım haberleri ve güncel yardım bilgileri hakkında makaleler paylaşıyorum. Yardım bilgisi veren kurum haberleri.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Merhaba ismin ORHAN UYGAR Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda detaylı bilgi istiyorum. Bir de eğer mümkünse Amasya merkez belediye tarafından yapılan yardımları konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

 2. Merhaba Ağrı Belediyesi yardım kartı başvurusu yapmak istiyorum. Yardım kartı konularında bulamadım bana yazabilir misiniz.?

 3. S.a. Uşak Belediyesi yardımları konusunda arayabileceğim bir numara var mıdır ? Evde yatalak hastam var lütfen bu konuda destek almam lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu