Belediye Yardımları

Arnavutköy Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Arnavutköy Belediyesi Yardım Başvurusu

Arnavutköy Belediyesi Yardım Başvurusu

Arnavutköy Belediyesi, sosyal yardım ve kültürel alanda birçok etkinlikte ilçe sakinleri için yerini aldı. Hanesinde ikamet eden insanlara sağlık ,eğitim, sosyokültürel gelişim, iş istihdam. desteği sağlayacağını duyurdu. Arnavutköy Belediyesi de ekonomik şartların olumsuzluklarından etkilenen vatandaşlara, çeşitli konularda destek sağlama kararı verdi. Bu kapsamda ellerini sıvayan Arnavutköy Belediyesi ilçe düzeni ve ilçe kalkınması için üzerine düşeni yapmaktan çekilmemiş ve ilçe halkına karşı sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmalar yürümüştür.

Arnavutköy Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Arnavutköy Belediyesi, ilçe halkı adına çeşitli adımlar atmıştır. Modern şehir anlayışını geliştirmek ve topluma kazandırmak isteği içindeki belediyelerinden biri olan Arnavutköy Belediyesi halkın gelir düzeyindeki dengesizliği gidermek amaçlıyı birçok çalışma yürütmektedir. Bu kapsamda dengesizliğin meydana geldiği konu ve durumları ele alıp üzerinde iyileştirmeler yapmış ve kapsamlı projeler sunmuştur. Bu projelerden ihtiyaç sahipleri yararlanmış ve  halk bilinçlendirilmiştir. Arnavutköy Belediyesi bu izlenimler üzerinden yola çıkarak eğitim üzerine yoğunlaşmıştır.

 • Gıda yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Giyim yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Sosyal desteğe ihtiyacı olan kişiler
 • Toplumdaki engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu yardımlar
 • Sosyal Yardımlaşmaya ihtiyacı olan kimseler
 • Hasta ve yaşlı hizmetleri
 • Nakdi yardım
 • Gençlik ve Spor hizmetleri
 • Kadın ve Aile Hizmetleri
 • Cenaze Hizmetleri
 • Arnavutköy Kart Müracaatı

 Nakdi Yardım

Arnavutköy Belediyesi, hanesinde ikamet eden vatandaşlara nakdi yardım desteği sağlayacağını duyurdu. Kimlik bilgileri, kişinin yardım almaya uygun olduğunu ispatlayan belgeler,  sosyal destek kurul kararı belgeleri ile başvurularını yapması gerekmektedir. Müracaat yeri Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’dür. Adres Taşoluk Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No 88 Arnavutköy İstanbul, telefon numarası bilgileri 444 4 597

Sıcak Yemek

Arnavutköy Belediyesi, ilçe sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmeti sunmaktadır. Yemek yapabilecek durumda olmayanlar, bir düşkünlüğü bulunanlar bu yardımdan faydalanabilecektir. Başvuru için gerekli belgeler; kimlik bilgileri, kişinin yardım almaya uygun olduğunu ispatlayan belgeler ve sosyal destek Kurulu kararıdır.

Arnavutköy Kart Müracaatı

Arnavutköy kart hizmeti 2021 yılından beri yürütülen sosyal yardımlaşma hareketi kartıdır. Ayda 507 kişi Arnavutköy kartı ile ücretsiz alışveriş yapmaktadır.

Arnavutköy Belediyesi hanesinde yaşayan yardıma ihtiyacı olan kişilerin başvurularını değerlendirdikten sonra tespit ettiği kişilere Arnavutköy kartı verecektir. Bu kapsamında temel ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir. Başvuru için gerekli belgeler;  kimlik bilgileri, kişinin yardım alma uygun olduğunu ispatlayan belgeler ve sosyal destek Kurulu kararıdır.

Aile Eğitim Yardımı

Arnavutköy Belediyesi, hanesinde yaşayan insanlara yardım sağlamaktadır. Aile eğitim yardımı sağlamaktadır. Yürüttüğü çalışmalar üzerine tespit ettiği  kişilerin eğitim desteğini sağlayacaktır. Gerekli evraklar; kimlik bilgileri, öğrenci belgesi, kişinin yardımı uygun olduğunu ispatlayan belgeler ve sosyal destek kurul kararıdır.

Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi

Arnavutköy Belediyesi, kadınların yaşam faaliyetini yükseltmek, taleplerini yerine getirmek için tasarlanmış bir yaşam alanıdır. Düzenlediği etkinlik ve seminerler ile geleneksel sanatları yaşatmak, kadınlara hobi edindirmek, girişimde bulunan kadınların ürünlerini  satışını sağlamak, aile bütçesine katkı sağlamak gibi birçok gelişmede katkıları bulunmaktadır.

Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri

Arnavutköy Belediyesi, hanesindeki engelli bireylerin sağlık durumlarını kontrol altında tutmak ve onlara destek olmak amaçlı evde sağlık ve bakım hizmetleri projesini gerçekleştirmektedir. Proje kapsamında evde tedavi edilecek hastaların ihtiyaçlarını karşılamak temel amaçtır. Başvuru için gerekli evraklar; kimlik bilgileri, kişinin yardım almaya uygun olduğunu ispatlayan belgelerdir.

Yaşlı Vatandaşlara Yönelik Gündüz Bakım Hizmeti

Yalnız başına yaşayan ya da yaşlı bakıcısının; cenaze, düğün, sağlık gibi sorunlarında yaşlı ve hastaların bırakılabileceği; gündüz bakım evleri evi uygulamasından Gündüz Bakım ve Eğitim Merkezi projesi denir.

Engelli Çocuklara Özel Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Arnavutköy Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan engelli çocuklara özel Psikolojik destek vermektir. Bu kapsamda çocuklara, hayatın önlerine çıkardığı engellere rağmen varoluşların önemi ve  başarılarının önünde bir engel teşkil etmediği, engellerin hayatım bir parçası olduğu ve onların duraklatmak yerine daha da hızlandırması gerektiği vurgulanmak istenmiştir.

Engelli Vatandaşlara Ulaşım Desteği

Arnavutköy Belediyesi, engelli vatandaşlarına ulaşım hizmeti sunmaktadır. Başvurular telefon üzerinden randevu ile randevu şeklinde yapılmaktadır.

ARGEM

Arnavutköy Gençlik Eğitim Merkezi (ARGEM) çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesinde genç öğrenciler için üniversiteye hazırlık kursları, DGS’ye hazırlık kursları, Kur’an kursu gibi kurslar bulunmaktadır.

Meslek Eğitim Kursları

Engelli bireylerin istihdam konusunda yaşadıkları sorunları bilen Arnavutköy Belediyesi, engelli bireylerin istihdam konusunda yaşadıkları sorunları gidermek için mesleki formasyon eğitimleri vermiştir . Bugüne kadar bilgisayarların muhasebe , uzman yardımcılığı, santral operatörlüğü, temel bilgisayar eğitimi, büro yönetimi, pazarlama, girişimcilik,  cilt ve yüz bakımı, ahşap boyama  takı tasarımı, okuma yazma, hasta bakalım, şiş örücülüğü, el nakışları, örgü yapımı vb. birçok sertifikalı programlar açarak engellilerin istihdam sürecinde yaşadıkları dezavantajları ortadan kaldırmak için çalışmalar yürütmüştür.

Medikal Malzeme Müracaatı

Arnavutköy Belediyesi, hanesinde bulunan hastalara akülü sandalye, tekerlekli sandalye, hasta alt bezi, serme bezi, motorlu hasta yatağı,  volker, beyaz baston gibi temel ihtiyaçların  taleplerini göz önünde bulundurmuş ve temin etmiştir. Yardım başvurusu için gerekli evraklar; kimlik bilgileri, kişinin yardım almaya uygun olduğunu ispatlayan belgeler ve sosyal destek kurul kararıdır.

Taziye Yemeği Müracaatı

Arnavutköy Belediyesi, hanesinde yaşayan insanların zor zamanlarında yanlarında olarak yüklerine hafifletmeyi planlamıştır. Ailesinde kayıp yaşayan vatandaşlarına taziye yemeği desteği ile yüklerini hafifletmeyi amaçlamaktadır. Başvuru için gerekli belgeler; kimlik bilgileri, ölüm belgesi ve dilekçe ile  hizmet verilmektedir.

Engelli ve Yaşlı Vatandaşları Yönelik Kültürel Geziler

Arnavutköy Belediyesi, hanesindeki engelli ve yaşlı vatandaşlara kültürel geziler yapmayı planlamaktadır. Bu kapsamda çalışmalar yürütmektedir. Başvuru için gerekli belgeler; kimlik bilgileridir.

Şehit ve Gazi Hizmetleri

Arnavutköy Belediyesi, ilçede ikamet eden Şehit ailelerini, gazi ve gazi ailelerine nakdi yardım yapmaktadır. 18 Şehit Ailesi 73 Gazi ailesi ve 4 , 15 Temmuz gazisine nakdi yardım yapılmıştır.

Yabancılar İçin Yardımlar

Yabancı vatandaşlara yönelik hizmetler arasında

 • Yabancılar için yasal haklar danışmanlığı hizmeti
 • Yabancılar için engelli aile bilgilendirme desteği
 • Yabancılar için gıda desteği
 • Yabancılar için aile planlaması eğitimi desteği sağlamaktadır

Cenaze Hizmetleri

Her belediye gibi Arnavutköy Belediyesi de  ilçe halkının acı günlerinde işlerini kolaylaştırmak adına çalışmalar yürütmektedir. İlçe sınırları içinde gerçekleşen doğal ölümler için ölüm muayenesi ve ölüm belgesi verilmesi işlemleri belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü yürütülmektedir. Ölen kişilerin nüfus cüzdanı ve sağlık belgeleri belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne verilmelidir. Vefat eden kişilerin doktor tarafından muayene edilmesi sonrası ,ölüm şüpheli değil ise, doktor tarafından ölüm raporu ve gömme izin belgesi verilir. Bu belge ile defin işlemleri mezarlıklar Müdürlüğü’ne başvurularak gerçekleştirilir. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat yapalım cenaze arabası ve din görevlisi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından temin edilir.

Arnavutköy Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Arnavutköy Belediyesi, kendi internet sitesi olan   https://www.arnavutkoy.bel.tr/  üzerinden birçok yardım ve destek projesine erişim sağlamaktadır. Aynı zamanda belediyenin hizmet binası, kaymakamlık, muhtarlık gibi kurumlarda sosyal yardım başvuru formu doldurarak para,  eğitim, barınma, beslenme gibi insanın temel ihtiyaçları için  yardım başvurusu ve takibi sağlanmaktadır. arnavutkoy@arnavutkoy.bel.tr Mail adresi üzerinden ve  +90444 4 597 iletişim numarası üzerinden bilgi alınabilmektedir. E-devlet üzerinden kişisel bilgileriniz ile çeşitli belediye yardımlarını takip etme hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımlarına da katılabilme imkanı bulun. Taşoluk Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No:88 Arnavutköy / İstanbul adresine gidebilirsiniz.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu