Belediye Yardımları

Avcılar Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Avcılar Belediyesi Yardım Başvurusu

Avcılar Belediyesi Yardım Başvurusu

Avcılar Belediyesi, ilçesinde ikamet eden vatandaşlarına yönelik geliştirdiği projeler ve sosyal yardım hizmetleri ile ilgili vatandaşların eksiklerini gidermeye yönelik çalışmalar yürütmektedir. Halkın eğitim, sosyal, sanat, iş istihdamı, giyim, gıda, kırtasiye, mobilya, engelli bireylere özel çalışmalar, psikolojik danışmanlık gibi birçok alanda hizmet sunmaktadır. Belediye bu kapsamda üzerine düşeni yaparak çalışmalar yürütmektedir. Yaptığı projeleri kalıcı ve daha etkili hale getirmek amacıyla sosyal medya hesapları üzerinden, web sitesi üzerinden ve hizmet binaları üzerinden duyurular yapmaktadır.

Avcılar Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Avcılar Belediyesi, hanesinde yaşayan Avcılar halkına destek ve hizmet kapsamında yürüttüğü projelerde, gelişim kat etmek için birçok yönlü çalışmalar yapmaktadır. Hizmet kapsamında birçok belediye gibi sosyal yardımlar yapmakta, yaptığı bu yardımları halkı sunmaktadır. Halkın  içerisinde yer alan yoksul, hasta, engelli, öğrenci gibi vatandaşlar  öncelikli olmak üzere yaptığı çalışmalar ile ilçe halkının geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda Avcılar Belediyesi yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşların ilçe içerisinde ikamet etmesi koşulu ile yapılacak olan incelemeler ve tetkikler sonucundan yardımlar almalarını  sağlamaktadır.

Sosyal Yardımlar

  • Avcılar Belediyesi, gıda yardımı kapsamında ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı yapmaktadır. Gerekli belgeler; dilekçe, fakirlik belgesi, Form 5 ve kimlik fotokopisidir.
  • Avcılar Belediyesi, hanesinde ikamet eden hastalara; hasta bezi desteği sağlamaktadır. gerekli başvurular için sağlık kurulu raporu, dilekçe, fakirlik belgesi, form 5 ve kimlik fotokopisi gereklidir.
  • Avcılar Belediyesi; mobilya, giyim, kırtasiye desteği amacıyla düzenlediği yardımları halkı iletmektedir. Bu kapsamında gerekli olan belgeler; dilekçe, hasar tespit raporu, (eğer bir afet durumu var ise) fakirlik belgesi ,form 5, kimlik fotokopisidir.
  • Avcılar Belediyesi, gerekli durumlarda engelli bireylere erişebilirlik hizmeti kapsamında tekerlekli sandalye, sosyal etkinlikler ve ulaşım hizmetlerinden faydalanma fırsatı sağlamaktadır. Gerekli belgeler; sağlık kurulu raporu, fakirlik belgesi, dilekçe, SGK dökümleri, SGK’dan alınan ödenek yazısıdır.
  • Avcılar Belediyesi, cenaze yakınlarına hizmet kapsamında taziye yemeği hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak için ölüm ilanı ve dilekçe gereklidir.
  • Avcılar Belediyesi, hanesinde ikamet eden vatandaşlarının psikolojik durumunu düşünerek yanlarında bulunmaktadır. Psikolojik danışmanlık desteği almak isteyen halka hizmet sağlamaktadır. Gerekli belgeler dilekçe ve ikamet adresidir.

Aşevi

Avcılar Belediyesi, sosyal inceleme ekipleri tarafından kişilerin evini ziyaret ederek durum incelemesi yaptıkları vatandaşların talepleri doğrultusunda; engelli, yaşlı ve yemek yapamayacak durumdaki vatandaşlarına aşevi hizmeti sunmaktadır. Bu başvurular için; form 5 5 raporu, fakirlik belgesi ve kimlik fotokopisi gerekmektedir.

Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Avcılar Belediyesi, bölgeden gelen ihbar ve şikayetler doğrultusunda sokak hayvanlarını alıp Rehabilitasyon merkezlerinde ekipler tarafından kısır olmayan hayvanları kısırlaştırarak hayvanların bakımlarını ve tedavilerini yaptıktan sonra tekrardan aldığı yere bırakmaktadır. Avcılar Belediyesi, hanesinde bulunan kedi ve köpeklerin toplamda 43 adet su ve mama kapları ile günaşırı temizleme ve mama takviyeleri yapmaktadır. Avcılar Belediyesi’nin rehabilitasyon merkezinde haftanın her günü 13.00 ile 15.00 arasında barınak ziyaretleri yapılabilmektedir. İstek dahilinde okul gezileri de düzenlenebilmektedir.

Temizlik Hizmetleri

Avcılar Belediyesi, otomasyonlu dezenfekte araçları ile haftanın 2 günü yer üstü çöp konteyneri yıkamasını yapmaktadır. Aynı zamanda hasta, düşkün ve kendi temizliğini yapamayacak vatandaşların yaşam alanlarında görevliler tarafından temizlik hizmeti verilmektedir.

Kadınlara Yönelik Çalışmalar

Avcılar Belediyesi, kadınların yanında yer alarak kadınlara psikolojik destek hizmetleri kapsamında kadın, aile ve çocuklara gerekli psikolojik danışmanlık hizmetini vermektedir. Aynı zamanda evlilik ve yaşam eğitimi, öfke kontrolü ve stres yönetimi, kaygı bozuklukları ile baş etme, depresyon ve çocuklarda oyun problemleri ile ilgili eğitim ve seminerler düzenlemektedir. Başka bir çalışma ile kadınların danışma merkezi birimi üzerinden kadınların hukuki ve sosyal konularda bilgilendirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddetle mücadele gibi konularda eğitim seminerleri düzenlemektedir.Ladınların ekonomik hayatta var olmasını amaçlayan Avcılar Belediyesi, kadınlara yönelik el emeği ürünlerinin satışı için mayıs ve eylül aylarında kadınlara yönelik el emeği pazarı faaliyeti yürütmektedir.

Emeklilere Yönelik Çalışmalar

Avcılar Belediyesi, yaşlı ve emeklilere yönelik evde bakım hizmeti sunmakta evde bakım hizmeti ile yaşları yerinde sağlık sorunları ile ilgilenmektedir. Aynı zamanda sosyal belediyeciliğinin bir getirisi olarak emekli ve yaşlılara Bülent Ecevit emekliler parkından simit ve çay ikramı yapmaktadır.

Avcılar Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

 Avcılar Belediyesi  internet sitesi  bağlantısı    https://www.avcilar.bel.tr/  üzerinden  Avcılar Belediyesi’nin vermekte olduğu  hizmetlerden  ve sosyal  yardımlardan haberdar olmakta,bilgi alabilmektedir. Avcılar ilçesi sakinleri internet sitesi  dışında  hizmet binalarına, muhtarlıklara ve kaymakamlıklara yaptıkları başvurular ile hizmet talebinde bulunabilmektedirler ve aynı zamanda başvuru takibini yapabilmektedirler.   halkmasasi@avcilar.bel.tr    mail adresi üzerinden ve 444 69 89  numarası ile başvuru  ve işlem takibi yapabilmektedirler. Y Tüm bu yöntemler ile yapmış oldukları başvurular ile ilgili detaylı bilgil alabilmektedirler. Aynı zamanda e-devlet üzerinden kişisel bilgiler ile hizmetlerden  haberdar olabilmektedirler Avcılar sakinleri hizmet binası olan Ambarlı Mah. Naim Süleymanoğlu Sok. No:10 Avcılar/İSTANBUL  adresi üzerinden yüz yüze  iletişim kurabilmektedirler.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu