Belediye YardımlarıSosyal Yardımlar

Bahçelievler Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Bahçelievler Belediyesi Yardım Başvurusu

Bahçelievler Belediyesi Yardım Başvurusu

Bahçelievler Belediyesi, sosyal yardım ve kültürel alanda birçok etkinlikte ilçe sakinleri için yerini aldı. Hanesinde ikamet eden insanlara sağlık ,eğitim, sosyokültürel gelişim, iş istihdam. desteği sağlayacağını duyurdu. Bahçelievler Belediyesi de ekonomik şartların olumsuzluklarından etkilenen vatandaşlara, çeşitli konularda destek sağlama kararı verdi. Bu kapsamda ellerini sıvayan Bahçelievler Belediyesi ilçe düzeni ve ilçe kalkınması için üzerine düşeni yapmaktan çekilmemiş ve ilçe halkına karşı sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmalar yürümüştür. Sosyal medya hesapları üzerinden aktif şekilde iş fırsatları ve çeşitli etkinlik takvimini sunarak Bahçelievler Belediyesi, ilçe halkına sesini duyurmaya çalışmaktadır.

Bahçelievler Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Bahçelievler Belediyesi, ilçe halkı adına çeşitli adımlar atmıştır. Modern şehir anlayışını geliştirmek ve topluma kazandırmak isteği içindeki belediyelerinden biri olan Bahçelievler Belediyesi halkın gelir düzeyindeki dengesizliği gidermek amaçlıyı birçok çalışma yürütmektedir. Bu kapsamda dengesizliğin meydana geldiği konu ve durumları ele alıp üzerinde iyileştirmeler yapmış ve kapsamlı projeler sunmuştur. Bu projelerden ihtiyaç sahipleri yararlanmış ve  halk bilinçlendirilmiştir. Bahçelievler Belediyesi halkının sorunlarını belirleyip çalışmalar yürütmüş ve aktifliğini korumuştur. Bu kapsamda ihtiyaç sahipleri için çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

 • Gıda yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Giyim yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Sosyal desteğe ihtiyacı olan kişiler
 • Toplumdaki engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu yardımlar
 • Sosyal Yardımlaşmaya ihtiyacı olan kimseler
 • Hasta ve yaşlı hizmetleri
 • Nakdi yardım
 • Çocuk yardımı
 • Bihayat uygulaması
 • Gençlik ve Spor hizmetleri
 • Kadın ve Aile Hizmetleri
 • Cenaze Hizmetleri
 • Gezi düzenlemeleri
 • Kariyer İstihdamı

Çocuk Yardımı

Bahçelievler Belediyesi, düşük gelirli ailelerin çocuklarına yardımlar sağlamaktadır. Yardımın miktarı, ailenin gelirine ve çocuk sayısına göre değişkenlik gösterirken çocukların temel ihtiyaçları göz önüne alınmıştır. Giyim, yiyecek, barınma, eğitim gibi temel ihtiyaçlar karşılamaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

 • Eğitim yardımı olarak çocukları kırtasiye malzemeleri, okul üniformaları, öğle yemeği gibi yardım hizmetleri sunulmaktadır.
 • Sağlık yardımı kapsamında düzenli sağlık kontrolleri, aşıları, reçeteli ilaçlar ve diğer tıbbi hizmetler sağlamaktadır.
 • Kreş yardımı ile düşük gelirli ailelerin çocuklarına eğitim hizmeti sunulmaktadır. Çocukların güvenli bir şekilde eğitim alabilecekleri kreşler bulunmaktadır.
 • Beslenme yardımı olarak ailelerin çocuklarına sağlıklı ve yeterli besin ihtiyaçlarını karşılayamadıkları durumda yapılan yardımlardır. Bu yardım kapsamında gıda kartları verilir. Gıda kartların ile ilçe sakinleri alışveriş yapabilmektedir.

Sosyal Yardımlaşma Yardımları

Bahçelievler Belediyesi, sosyal yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarına çeşitli yardımlar yapacağını açıkladı. Bu yardımlar arasında maddi yardım desteği, sağlık yardımı desteği, erzak yardımı desteği, yakacak yardımı desteği, eğitim yardımı desteği gibi çeşitli yardımlar bulunmaktadır. Bahçelievler Belediyesi muhtaç durumunda bulunan vatandaşlarını sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan ve kuruluşlardan aylık geliri olmayan vatandaşlara geçici olarak yardım veya eğitim öğretim imkanı sağlamayı hedeflemektedir. Başvuru yeri Bahçelievler Kaymakamlığı olup gerekli evraklar;

 • Muhtardan nüfus cüzdanı sureti
 • Muhtardan form 5 belgesi
 • Nüfus Müdürlüğünden vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Hasta olan kişilerden rahatsızlığın belirtileri sağlık kurulu raporları
 • Yeşil kart

Yurt Dışında Eğitim Görecek Öğrencilere Burs Yardımı

Bahçelievler Belediyesi, gençler için umut olmak yolunda, ilçede ikamet eden ve yurt dışında staj yapmaya gönül veren üniversite öğrencilerinin ulaşım ücretlerini  karşılayacağını duyurdu. Bu hareketi ile eğitime verdiği önemi gösteren Bahçelievler Belediyesi taktikleri toplamıştır. Başvurular; öğrenci.bahcelievldr.bel.tr adresimizden yapılacaktır.

BiHayat Uygulaması

Bahçelievler bihayat uygulaması ile hazırladığı fırsatları ilçe sakinlerini haberdar etmektedir. Projenin amacı Bahçelievler’de ikamet eden halka ayrıcalıklı bir hayat sunmaktır. Vatandaşların belediyenin güncel duyurularından haberdar olması, e-belediye ile sıra beklemeden ödemelerini yapması, istek-öneri, şikayette bulunabilmesi, kendi için hazırlanmış fırsat kodu ile  avantaj ve kampanyalardan haberdar etmektir. Uygulama üzerinden QR kodlar ile puan kazanma ve kazanılan bu puanları ile belediyenin tesislerinde kullanabilme hakkına sahip olmaktadırlar.

Sağlık Yardımı

Bahçelievler Belediyesi, sağlık yardımına ihtiyacı olan vatandaşları için çalışmalar yürütmektedir. Gerekli belgeler;

 • Hasta yardımı için istenen belgeler
 • Sağlık yardımı için istenen belgeler
 • Hastaya ait kimlik fotokopisi
 • Hastaya ait reçete tahlil kağıdı
 • Hastaya ait rapor belediye yazılmış dilekçe
 • Yardım isteyen kişiye çevre temizlik vergisi makbuzu Elektrik telefon su doğalgaz faturaları gibi belgeler gerekmektedir.

Memleket  Paketi Çekilişi

Bahçelievler Belediyesi, ilçe içinde yaşayan halka bir çekiliş ile gezi fırsatı sunmaktadır. Instagram hesabından paylaştığı görselle, arkadaşlarını etiketleyip çekilişe katılma fırsatı sunuyor. Çekiliş kazananına Rize ve Artvin gezisi ile yeşilin içinde geçecek bu güzel tatil  için Bahçelievler hanesini çekilişe katılmaya davet ettiler.

Sertifikalı Eğitim İle İş Fırsatı

Bahçelievler Belediyesi, Gastronomi Turizm Derneği ile işbirliği içinde sertifikalı eğitim ile mutfak için 75 kişi ve konaklama hizmetleri için 25 kişiyi  Milli Eğitim ve mesleki yeterlilik sertifikalı eğitim alarak 18 29 yaş arası öğrenci veya sigortalı çalışan olmaya davet etmektedir. Kursiyerler Eğitim günlükleri başına €10 günlük harçlık, eğitim sonrası İŞKUR tarafından 4 ay iş arama koçluğu veya aylık 50 Euro destek sağlayacaktır. Aynı zamanda 200 Euro şehir dışı taşınma yardımı gibi desteklerden faydalanma imkanlarına sahipler. Başvurular https://forms.gle/uhbMVLW4KEE6nNWq7 üzerinden gerçekleşmektedir.

Bir Kariyer İstihdam Birimi

Bahçelievler Belediyesi , Çelebi Hava Servisi A.Ş, İstanbul havaalanında çalıştırılmak üzere uçak yükleme, boşaltma ve uçak içi temizlik personeli alacağını duyurdu. Bu pozisyonlar için aranan kişilerde olması gereken özellikler 19-40 yaş arası erkekler (uçak yükleme boşaltma personeli) olarak, 19-40 yaş arası  kadın (uçak iç temizlik personeli) aranmaktadır. Başvuran kişilerin

 • En az ilkokul mezunu olması gerekmekte
 • Sabıka kaydı olmamalıdır.
 • Ağır bir rahatsızlığı olmamalı.
 • Vardiyalı düzende çalışmaya uyumlu olmalıdır.

Başvurular Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi üzerinden yapılmaktadır.

.

Kırtasiye Yardımı

Bahçelievler Belediyesi anaokulu, ilköğretim, lise ve Kur’an kursu öğrencilerine 600 TL’lik kırtasiye yardımı yaptığını duyurdu. Belediyenin web sitesi üzerinden  online başvuru yapılabilir. Başvurularına olumlu dönüş aldıkları takdirde Bahçelievler’de bizim esnaf uygulamasına üye bütün kırtasiyelerden kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Evde Kuaför Hizmeti

Bahçelievler Belediyesi, yaşlarını unutmadı. Bahçelievler Belediyesi evde Kuaför hizmeti ile ilçede ikamet eden yaşlıların bakıma muhtaç, engelli ve düşkün vatandaşlarının evlerine giderek; banyolarını yaptırıp , saçlarını tırnaklarını keserek öz bakımlarını yapmalarına yardımcı olmaktadır. Kişisel bakım hizmetlerinin yanı sıra yaşlıların evlerine yemek servisi ve düzenli olarak temizlik hizmeti de sunmakta. Kendi bakımlarını tek başına yapamayan Bahçelievler Belediyesi sakinlerine sunulan bir hizmet olan Evde Kuaför  uygulamasıyla Bahçelievler Belediyesi  yaşlılara duyduğu sevgiyi ve değeri göstermiştir.

Cenaze Hizmetleri

Her belediye gibi Bahçelievler Belediyesi de  ilçe halkının acı günlerinde işlerini kolaylaştırmak adına çalışmalar yürütmektedir. İlçe sınırları içinde gerçekleşen doğal ölümler için ölüm muayenesi ve ölüm belgesi verilmesi işlemleri belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü yürütülmektedir. Ölen kişilerin nüfus cüzdanı ve sağlık belgeleri belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne verilmelidir. Vefat eden kişilerin doktor tarafından muayene edilmesi sonrası ,ölüm şüpheli değil ise, doktor tarafından ölüm raporu ve gömme izin belgesi verilir. Bu belge ile defin işlemleri mezarlıklar Müdürlüğü’ne başvurularak gerçekleştirilir. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat yapalım cenaze arabası ve din görevlisi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından temin edilir.

Bahçelievler Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bahçelievler Belediyesi, kendi internet sitesi olan https://www.bahcelievler.istanbul/    üzerinden birçok yardım ve destek projesine erişim sağlamaktadır. Aynı zamanda belediyenin hizmet binası, kaymakamlık, muhtarlık gibi kurumlarda sosyal yardım başvuru formu doldurarak para,  eğitim, barınma, beslenme gibi insanın temel ihtiyaçları için  yardım başvurusu ve takibi sağlanmaktadır. bilgi@bahcelievler.bel.tr Mail adresi üzerinden ve  4440311  iletişim numarası üzerinden bilgi alınabilmektedir. E-devlet üzerinden kişisel bilgileriniz ile çeşitli belediye yardımlarını takip etme hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımlarına da katılabilme imkanı bulun. Şirinevler Mh. Barbaros Cd. No:9 Bahçelievler/ İstanbul adresine gidebilirsiniz.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu