Belediye Yardımları

Başakşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Başakşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Başakşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Başakşehir Belediyesi, ilçesinde ikamet eden Başakşehirliler için ve aynı zamanda ilçenin gelişimini göz önünde bulundurarak çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Halkının eğitim, kültür, sanat, sosyal, iş istihdamı gibi sorunlarını göz önünde bulundurarak sosyal devlet anlayışı ile hareket etmektedir. Bu kapsamda üzerine düşeni yapmaktan çekinmemekte, hız kesmeden çalışmalarına devam etmektedir. Yaptığı projelerin kalıcı ve etkili olabilmesi için araştırmalar ve gözlemlemeler sonucu  projelerini yürürlüğe sokmaktadır.

Başakşehir Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Başakşehir Belediyesi, hanesinde ikamet eden Başakşehir vatandaşına yönelik yürüttüğü hizmet projelerinden ve Sosyal hizmetlerden halkın desteği ile ilerleme ve gelişim kat etmektedir. Birçok belediye gibi sosyal yardımlar kapsamında çeşitli çalışmalar yürüten belediye, yaptığı çalışmalarda halkın görüşlerini, yaşam tarzını ve kalitesini göz önüne almaktadır. Bu kapsamda gerekli şartlarda yaşamını idame ettiremeyen, yoksul, düşkün, hasta, engelli halka sosyal yardımlar kapsamında çalışmalar yürütmektedir. Belediye bu projelerin sosyal medya hesabından duyurmakla beraber hizmet binaları ile de haberdar etmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda belediyenin web sitesi üzerinden ve sosyal medya hesaplarından yapılan projeler hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır. Belediye halkının refah seviyesinin, bölgenin yaşam standartlarını yükseltmeyi ve yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaç edinmiştir. Başakşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardım ve hizmetlere başvurabildikleri, gerekli koşulları sağladıkları müddetçe belli periyotlarla yardımları düzenlemektedir. Bu hizmetlerden faydalanmanın ilk koşulu ilçe sınırları içerisinde ikamet etmektir.

Başakşehir Gençlik Kampı

Başakşehir Belediyesi, hanesinde yaşayan gençlere yönelik Edirne’nin Enez ilçesinde denize sıfır konumda bulunan kamp merkezleri ile gençlere yönelik yaz tatili imkanı sunmaktadır.3 yıldır düzenlenen projede yıl içerisinde 3 000 kişi ağırlanmıştır.

Müzik Akademisi

Başakşehir Belediyesi, liseli gençler için Başakşehir müzik akademisini geliştirmiştir.2018 yılından beridir düzenlenen Liseler Arası Müzik yarışmasından Akademi çalışmaları kapsamında açılan kurslar ile genç öğrencilerin konservatuar kazanmasını sağlamaktadır. Akademi’de 120 kişilik orkestra ile yıl sonu programlarında müzik dinletileri düzenlenmektedir.

Tiyatro Akademisi

Başakşehir Belediyesi,  faaliyete geçirdiği tiyatro akademisi kapsamında tiyatro grupları kurmaktadır. Lise öğrencilerine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verdiği tiyatro akademisinde konservatuarları hazırlık kursları da mevcuttur. Tiyatro kurumlarında gençlerin varlığını arttırmak amacıyla 10 lisede okul tiyatroları kurulmuştur.

BİKAM

Ülkenin en büyük problemlerinden biri olan işsizlik hakkında çalışmalar yürüten Başakşehir Belediyesi,  bir kamp projesi ile ilçe sakinlerine iş imkanı sunmayı amaçlamaktadır. Ekonominin zorluğu ve insan ihtiyaçlarının çeşitliliğinden dolayı birçok iş istihdamına ihtiyaç vardır. Başakşehir Belediyesi istihdama yönlendirme merkezi aracılığıyla halkın ihtiyaçlarını çözüm bulabilmek için çalışmalar yürütmektedir. İnsan gücü ile insan gücüne ihtiyaç duyulan işleri belirlemek ve halkı bu iş imkanlarını yönlendirmek istemektedir. Bu kapsamda Bikam, iş arayan vatandaşların her sektör türüne göre meslek sertifikalarını vererek kazanmalarını sağlayarak ulaşmak istedikleri pozisyonlara ulaştırmayı amaç edinmiştir.

BİKOM

Başakşehir Belediyesi, konut projeleri ile nüfusunun arttığı bilincinde olarak yerel yönetim hizmetlerinden belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda ilçe genelinde altyapı imar ve eğitimden spora kadar birçok alanda vatandaşların talepleri doğrusunda çözüm ve iyileştirmeler yapmayı planlamaktadır. Başakşehir Belediyesi iletişim merkezi konu üzerinden vatandaşların yerel yönetim arasında iletişim bağ kurmalarını sağlayarak çözümler sunmaktadır. İletişim numarası 444 0 669

Cenaze Hizmetleri Ve Taze Hizmetleri

Başakşehir Belediyesi, taziye hizmetlerine talep oluşturan vatandaşlar, cenaze yakın bilgilerini alıp cenaze hizmetleri sunmaktadır. Başakşehir Belediyesi şehir içi ve şehir dışı ulaşım hizmeti ile cenazenin 1 derece yakınlarının ikametinin olması halinde şehir içi ve şehir dışı otobüs ihtiyaçlarının karşılamaktadır. Başakşehir Belediyesi aynı zamanda cenaze yakınlarının talepleri doğrultusunda cenazede defin işlemleri tamamlandıktan sonra cenaze yakınlarına taziye yemeği dağıtımı yapmaktadır. Taziye çadırı , masa ve sandalyesi ile taziye alanı için yeterli alan bulamayan cenaze yakınlarına çadır,masra ve sandalye temini sağlamaktadır. İlçesi sınırların içinde olması durumunda Başakşehir Belediyesi cenazenin defin işlemleri tamamlandıktan sonra cenazeye yakınlarının talepleri doğrultusunda Kur’an okuma ve dua programlarında yapmaktadır.

Destekkart Hizmeti

 Başakşehir Belediyesi,  ilçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlarına yönelik geçimlerine katkıda bulunmak amacıyla insan onurunu zedelemeden destek kart hizmetini sunmaktadır. Aynı zamanda projenin amaçlarından bir diğeri ise ilçe içerisinde olan küçük esnaf ve marketlere ilçe desteği sağlamaktır. Başvuru koşulları arasında belediyenin iletişim merkezinde şahsen ya da telefon ile başvuru yapmak gerekmektedir. Başvuruları yapan vatandaşlar evlerine ekipler tarafından ziyaretler gerçekleştirilmesi şartıyla yapılacak sosyal inceleme ile komisyonlarca değerlendirilecek ve bu doğrultularda kriterlere uygun olan vatandaşlara destekkart hizmeti sunulacaktır.

Evde Bakım Hizmeti

Başakşehir Belediyesi, hanesinde ikamet eden yaşlı, engelli, yatalak ve kendine bakamayacak durumda olan vatandaşları için sağlık hizmeti vermektedir. Bu şekilde hizmet hastanın ayağına götürülmüş olmaktadır. Bu şekilde belediye halkının her kısmından insanın değer vererek varlıklarını korumaya çalışmıştır.

Başakşehir Millet Kıraathanesi

Başakşehir Belediyesi, hanesinde ikamet eden gençleri hem araştırma hem de konforlu ders çalışma imkanı sunmak amacıyla Başakşehir millet kıraathanelerini kurmuştur. Ödünç kitap almak ve hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda bu merkezde seminer salonu, sergi salonu, kafe ve Restoran  yer almaktadır.

Başakşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

 Başakşehir Belediyesi, belediyenin kendine ait  internet sitesi  bağlantısı https://www.basaksehir.bel.tr/     üzerinden Başakşehir Belediyesi’nin vermekte olduğu etkinlik ve sosyal hizmetlerden  bilgi alınabilir ve Başakşehir ilçesi sakinleri web sitesi  dışında  hizmet binalarına yaptıklarım sosyal yardım başvurularını inceleyebilmektedirler. Aynı zamanda başvuru takibini yapabilmektedirler.   belediye@basaksehir.bel.tr   mail adresi üzerinden ve  444 0 669 numarası ile başvuru  ve işlem takibi yapabilir veya yapmış oldukları başvurular ile ilgili detaylı bilgiler alabilmektedirler. Başka bir seçenek ile e-devlet üzerinden kişisel bilgiler ile sosyal hizmetlerden  haberdar olabilmektedirler Başakşehir sakinleri hizmet binası olan  Kayabaşı Mahallesi, 15 Temmuz Sokak No: 2 Başakşehir Merkez Camii Yanı, Başakşehir / İstanbul adresi üzerinden yüz yüze  iletişim kurabilir sorunlarına çözümler arayabilirler.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu