Sosyal Yardımlar

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2023; pek çok belediye gibi Batman Belediyesi Sosyal Yardımlar ile vatandaşlarının temel sorunlarını çözüme ulaştırmaktadır. Nakdi yardımların yanı sıra kurduğu farklı sosyal sorumluluk kuruluşları ve projeleriyle halka destek olan Batman Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili bilgi paylaşacağız.

Batman Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?
Batman Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?
Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Batman Belediyesi Yardım Başvuru Formu
Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama
Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası
Batman Belediyesi Gıda Yardımı
Batman Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu
Batman Belediyesi Erzak Kolisi Başvurusu
Batman Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu
Batman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu
Batman Belediyesi Süt Yardımı
Batman Belediyesi Maddi Yardım
Batman Belediyesi Bebek Yardımı Başvurusu
Batman Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

 

Batman Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yapılan Barman Belediyesi sosyal yardımları ile temel amaç kendi gereksinimlerini karşılayamayacak kadar muhtaç durumda olan vatandaşların gıda, giyim, barınma, ısınma, eğitim ve sağlık gibi alanlarda ekonomik sorunlarına çözüm bulmasıdır. Bu doğrultuda senelik bütçenin %3’ünü geçmemek kaydıyla nakit yardım dağıtımı yapılabilmektedir. Nakit yardımlarına yardım alanların durumunun gizliliğini koruyacak en uygun yöntem seçilir. Koşullara bağlı olarak yardım ödemeleri çek, kupon gibi farklı şekillerde yapılabilmektedir. Maddi güçlükler içinde olan vatandaşlara Gıda Bankası ile el uzatan Belediye, Batman Belediyesi erzak yardımı için kurduğu bu birimle koliler dağıtmaktadır. Kuru gıda kolilerinin haricinde taze ekmek dağıtımı da yapan Belediye, bu birim haricinde Sosyal Market ile de ayni yardımlarını ulaştırmaktadır. Düzenli olarak giyim ürünleri konusunda yardımda bulunan Sosyal Market, yardıma muhtaç olanlara ihtiyaç ürünlerini ulaştırma konusundaki hizmetleriyle öne çıkar. Gerekli görülmesi halinde bu yardımlara ek öğrencilere özgü burs veya kırtasiye malzemeleri desteği veya yakacakla ısınan evlere yakacak desteği verilmektedir. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuranları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğiyle inceleme altına alan Belediye, bu doğrultuda Mahalle Buluşmaları yapmaktadır. Bahsedilen proje kapsamında kendilerinden yardım isteyen vatandaşların yaşam alanlarını yenileyen ve onaran Belediye evlerin ve iş yerlerinin haricinde çiftçilere destek olmak için çiftlikleri de iyileştirmektedir. Yardıma muhtaç vatandaşların ev bakım ve onarımını üstlenen bu proje aracılığıyla ekonomik zorluk çekenlerin barınma ihtiyacına önemli destekler sunulur.

 

Batman Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Sosyal yardımlara ilişkin esaslara bakıldığında farklı kriterleri karşılayan vatandaşların farklı yardımlardan faydalanmasına imkan tanındığı görülmektedir. Batman Belediyesi sosyal yardım başvurusu yaparak ayni veya nakdi yardım alabilecek kişiler arasında yaşlı, engelli, çocuk, kimsesiz ve düşkünlerin öncelikli olduğu açıkça belirtilmektedir. Yardım talebinde bulunan kişiler bu hizmetin ivediliğine, kişinin muhtaçlığına, Belediyenin güncel bütçesine veya başvuru yapma sırasına göre belirlenmektedir. Batman Belediyesi yardım başvuru işlemlerine dahil olanların taleplerine göre farklı kategorilerde incelemeleri yapılır. Örnek olarak öğrenci burs desteği için hanede eğitim hayatı devam eden öğrenci olması ve hane halkının ekonomik zorluklarını ispatlaması gerekir. Bu doğrultuda hem başvuru formlarını hem de ev adresini inceleyen yetkililer istenen yardımın gerekliliğine karar verir.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmak için resmi mesai günleri ve saatleri dahilindeBelediye bünyesinde hizmet veren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne gidilebilir. Burada şahsen görüşme yaparak talepler iletilmekte, Belediye yetkilileri bilgileri alarak inceleme sonrası geri dönüş sağlamaktadır. Acil gereksinimler düşünülerek 7/24 hizmet veren telefon çağrı merkezleri de sunan Belediye ye Batman Belediyesi yardım başvurusu için telefonla da ulaşmak mümkündür.

Batman Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Online platformlardan veya Belediye binasını ziyaret edenlerden kendi kişisel bilgilerini ve yardım taleplerini aktardığı bir form doldurulması istenir. Formda başvuru adayının yardıma muhtaç olduğuna kanaat getirmeye yönelik farklı bilgiler sorgulanır. Bilgiler ışığında değerlendirme yapılacağında tüm bilgiler dikkatle ve doğru şekilde yazılmalıdır.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediye’ye yapılan yardım ve destek başvuruları yoğunluğa bağlı olarak ortalama 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Yeterli bekleme süresinin aşılması halinde https://webportal.batman.bel.tr/web/guest/2 sayfasına giriş yaparak veya verilen telefon hatlarını arayarak yetkililerden bilgi alınabilir. Sürecin olumlu veya olumsuz sonuçlanması halinde yetkilileri kararı bildirmek için iletişim bilgilerinden ulaşmaktadır.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Whatsapp hattından faydalanarak Belediye’ye mesaj göndermek isteyenler 0533 153 65 72 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Yine Batman yardım hattı olarak ALO153 Çağrı Merkezi de aranabilmekte, bu hat ise 7 gün 24 saat aktif olmasıyla sıkça tercih edilmektedir.

Batman Belediyesi Gıda Yardımı

Maddi durumu yetersiz vatandaşlar için Batman Belediyesi gıda yardımı önemli bir kategori olmakta, Belediye bu amaçla Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iş birliği yaparak hizmet vermektedir. Aşevi ile her gün 1200 aileye sıcak yemek dağıtılmakta, gıda bankası ile bu yardımlar arttırılmaktadır. Batman Belediyesi koli yardımlarını gıda bankası aracılığıyla hazırlanıp ulaştırır. Bu koli ve aş evlerinde kullanılan ürünler yerli çiftçiden temin edilmekte, üretime ve tarıma destek sağlanmaktadır.

Batman Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Batman Belediyesi gıda yardımı başvurusu için her sene olduğu gibi bu senede maddi durumu kötü olan ve her hangi bir geliri bulunmayan kişilere gıda yardımı yapmaktadır. Batman belediyesi gıda kolisi başvurusu için Vefa Sosyal Destek Grubu Batman Belediyesi yada mahalle muhtarlıklarına başvuruda bulunabilirler. Batman Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapan kişilere verilen yardım kolisi evlere kadar teslim edilmektedir. Batman Belediyesi gıda kolisi yardımı hakkında tüm soruları ve başvurusu için ALO153 hattını dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Batman Belediyesi Erzak Kolisi Başvurusu

Batman Belediyesi erzak kolisi dağıtımı Batman il sınırları içerisinde yaşayan her hangi bir geliri bulunmayan ve sosyal güvencesi olmayan kişilere yapılmaktadır. Özellikle 10 farklı noktada bulunan ücretsiz ekmek dağıtım noktaları ile halkına destek veren Batman Belediyesi erzak kolisi başvurusu için muhtarlık yada ALO153 hattını arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Batman Belediyesi erzak kolisi başvurusu yapan kişiler yapılan inceleme sonrası uygun bulunması halinde erzak kolisi paketi evlerine teslim edilmektedir.

Batman Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Batman Belediyesi Ramazan ayında ve Kurban Bayramında yardım kolileri dağıtımını her sene birçok kişiye teslim ederek aileleri mutlu etmektedir. Ramazan ayına girmeden başlanan gıda yardım kolisi içerisinde temel mutfak tüketim gıdaları bulunmaktadır. Batman Belediyesi Ramazan yardım kolisi belediye tarafından belirlenen ailelerin evlerine kadar teslim edilmektedir. Dar geliri vatandaşların yanında olan Batman Belediyesi ayrıca Ramazan ayında il merkezinde bulunan 10 farklı noktada her gün ücretsiz ekmek dağıtımı yapmaktadır. Ramazan kolisi yardımı için Batman’da yaşayan kişiler Vefa Sosyal Destek Grubu, Belediye sosyal yardımlar müdürlüğü, mahalle muhtarlığı ve ALO153 hattını arayarak yardım talebini iletebilirsiniz.

Batman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Batman Belediyesi belli aralıklarla yaptığı yardımın yanında düzenli olarak birçok aileye yardımda bulunmaktadır. Dar gelirli kişilere her ay yapılan yardım daha önceleri gıda kolisi olarak verilirken artık yapılan düzenleme ile sosyal yardım kartı aracılığı ile ödenmektedir. Batman Belediyesi yardım kartı sürekli olan yardım alan kişilere verilen kartlardan biridir. Bu kart her ay belediye tarafından yüklenen bakiyeyi dilediğin markette mutfak giderlerinizi harcamak için kullanabilirsiniz. Batman Belediyesi sosyal yardım kartı alan kişilerin hem yardım alırken rencide olmaması hem de ev alışverişini dilediği yapması için devreye alınmıştır. Batman Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu Belediye sosyal yardımlaşma müdürlüğüne bizzat başvurarak yapılmaktadır.

Batman Belediyesi Süt Yardımı

Batman Belediyesi çocukların gelişimini desteklemek hem de süt içmelerini sağlamak için süt yardımı yapmaktadır. Belediye tarafından 0-6 yaş aralığında çocuklu ailelere verilen süt yardımı aylık olarak verilmektedir. Belediye tarafından daha önce verilen süt yardımı pandemiden dolayı askıya alınmıştır. Belediye ilerleyen dönemde tekrar süt dağıtımına başlayacaktır.

 

Batman Belediyesi Maddi Yardım

İl sınırlarında ikamet eden ve ekonomik zorluklar yaşayan vatandaşlara Batman Belediyesi nakdi yardımlar ile destek olmaktadır. Başvurularını yapan vatandaşların gelirleri sorgulanarak uygun görülen şekilde nakitler ulaştırılmaktadır. Başvuru adayının durumuna göre değişen bu yardımlar, yine yardım bütçesine göre de değişken miktarlarda olabilmektedir.

Batman Belediyesi Bebek Yardımı Başvurusu

Batman Belediyesi bebek yardımı başvurusu her ay pek çok ailenin bebeğinin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamaktadır. Bebeğiniz varsa ve maddi zorluklar yaşıyorsanız belediye tarafından sunulan bebek yardımlarına başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Batman Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Sosyal belediyecilik anlayışı ile halkına her konuda destek olan Batman Belediyesi evde bakım hizmeti ile hasta ve yaşlıların evde bakım hizmetini sağlamaktadır. Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığı ile ücretsiz ekmek hijyen paketi ve ev onarımı gibi yardımlar yapan belediyesi kömür yardımı ve giyecek yardımı yapmaktadır. Başarılı öğrencileri destekleyen Batman Belediyesi öğrencilere kırtasiye yardımı ve giyecek yardımının yanında burs imkanı tanımaktadır.

 

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu