Belediye Yardımları

Bayrampaşa Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Bayrampaşa Belediyesi Yardım Başvurusu

Bayrampaşa Belediyesi Yardım Başvurusu

Bayrampaşa Belediyesi, sosyal yardım ve kültürel alanda birçok etkinlikte ilçe sakinleri için yerini aldı. Hanesinde ikamet eden insanlara barınma, sağlık ,eğitim, sosyokültürel. desteği sağlayacağını duyurdu. Bayrampaşa Belediyesi de ekonomik şartların olumsuzluklarından etkilenen vatandaşlara, çeşitli konularda destek sağlama kararı verdi. Bu kapsamda ellerini sıvayan Bayrampaşa Belediyesi ilçe düzeni ve ilçe kalkınması için üzerine düşeni yapmaktan çekilmemiş ve ilçe halkına karşı sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmıştır. 

Bayrampaşa Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Bayrampaşa  Belediyesi, ilçe halkı adına çeşitli adımlar atmıştır. Modern şehir anlayışını geliştirmek ve topluma kazandırmak isteği içindeki belediyelerinden biri olan Bayrampaşa Belediyesi halkın gelir düzeyindeki dengesizliği gidermek amaçlıyı birçok çalışma yürütmektedir. Bu kapsamda dengesizliğin meydana geldiği konu ve durumları ele alıp üzerinde iyileştirmeler yapmış ve kapsamlı projeler sunmuştur. Bu projelerden ihtiyaç sahipleri yararlanmış ve  halk bilinçlendirilmiştir. Peki bu projeler nedir ve kimleri kapsar?

 • Gıda yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Giyim yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Sosyal desteğe ihtiyacı olan kişiler
 • Toplumdaki engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu yardımlar
 • Sosyal Yardımlaşmaya ihtiyacı olan kimseler
 • Hasta ve yaşlı hizmetleri
 • Veterinerlik Hizmetleri
 • Gençlik ve Spor hizmetleri
 • Kadın ve Aile Hizmetleri
 • Cenaze Hizmetleri

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

Bayrampaşa ilçesinde ikamet eden ihtiyaç sahipleri, aileleri, yaşlılar, engelli bireylere ve dezavantajlı grupta olduğu tespit edilen kişilere ayni ve nakdi yardımda bulunmak, onlara yönelik projeler geliştirmeyi hedefliyor. Sunulan yardımlar ve hizmetler:

 • İhtiyaç sahiplerine erzak yardımı belediyenin yaptığı incelemeler sonucu tespit edilen kişilere verilecektir.
 • Adak eti yardımı.
 • Market kartı yardımı belediyenin yaptığı incelemelerde tespit edilen kişilere verilecektir.
 • Engelli vatandaşlara tekerlekli ve akülü tekerlekli sandalye yardımı.
 • İlkokul, ortaokul ve liseden öğrencilerine kırtasiye ve okul çantası yardımı yapılmaktadır.
 • Burs yardımı ve eğitim yardımı. Gerekli desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilen burçtur.
 • İhtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım yapılmaktadır.
 • İhtiyaçlar sahibi kişilere yakacak odun, kömür yardımı yapılmaktadır.
 • İhtiyaç sahibi aileleri giysi yardımı yapılmaktadır.
 • Çölyak hastalarına Glutensiz gıda yardımı yapılmaktadır. Glutensiz beslenmesi gereken kişilere özel yardımdır.
 • İhtiyaç sahibi yatalak hastaları hasta yatağa temin edilmektedir.
 • Yangın ve su baskınına uğrayan afetzedelere maddi yardım yapılmaktadır.
 • Yeni doğum yapan annelere ‘Hoş Geldin Bebek’ paketi dağıtımı yapılmaktadır. İçerisinde anne ve bebeğin temel ihtiyaçlarını karşılayacak bebek bezi ,ıslak mendil bebek maması, bebek giysileri gibi temel maddeler yer almaktadır.
 • İkinci el ev eşyası ve ikinci el giysi yardımları ile ihtiyaç sahiplerine yardım edilmektedir.
 • İlçedeki aileleri sıcak yemek hizmeti vermektedir.
 • El emeği ile yapılan ürünleri için ev hanımlarına ücretsiz bir ay süreyle satış noktası temin edilerek kadın girişimcilere destek vermektedir. Birçok yardım planlanmış ve yapılmaktadır. Tüm bu yapılan işlemler mevzuata uygun olarak yürütülmekte ve sonuçlandırılmaktadır. İletişim numarası için 444 1 990 numarasını dahili numarası 1001 1004

Sosyal yardımlardan yararlanabilmek için ilk koşul ilçede ikamet etmektir. Mahalle muhtarlığından fakirlik belgesi ve form 5 kağıdı getirip müdürlüğe kayıt yaptırarak sosyal yardımlardan faydalanabilir. Sahip olduğunuz haklar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kadın Yaşam Merkezi

Bayrampaşa Belediyesi, kadınların daha aktif sağlıklı bir hayat sürmenizi yönünde vakit geçirmelerini planladığı Kadın Yaşam Merkezi’nde: sanat odası, çocuk etkinlik odası, kafeterya, spor ve seminer salonları hizmeti sunarak kadınları toplumsal olarak daha aktif hale getirmeyi amaçlıyor. Kadın varlığının her alanda ihtiyaç duyulduğuna şüphesi olmayan Bayrampaşa Belediyesi kadınların toplumun her alanında daha aktif bir hale getirerek üzerine düşeni yapmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda Kadın Yaşam Merkezleri üzerindeki çalışmalarına odaklanmıştır. Kadın Yaşam Merkezi Terazidere Mahallesi Esenler Caddesi No: 45 adresinde hizmet vermektedir.

Bilgi Evleri

Bayrampaşa Belediyesi kurduğu bilgi evleri ile 8-14 yaş arası çocukların zihinsel, fiziksel,  sosyal ve ahlaki gelişmelerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Bilgi Evleri çocukların ailede ve okulda aldıkları eğitimlerin yanında hem derslere yardımcı olabilecekleri hem de kültürel manada gelişebilecekleri bıkmadan sunmaktadır. Sanat ve sporla ilgilenebilecekleri yeni bir kurumdur. Bilgi Evleri bugüne kadar 50 binin üzerinde çocuğa hizmet sunmuştur. Fen Kulübü, Matematik Kulübü, Sosyal bilgiler, Türkçe ,İngilizce etütleri ile birlikte Kur’an-ı Kerim okuma Kulübü, geleneksel sanatlar, resim kulübü, Satranç Kulübü, Müzik Kulübü, bilgisayar , tiyatro, basketbol, jimnastik, tarih, izcilik gibi birçok kulübü bünyesinde  barındırmaktadır.

Bilgi merkezi, İsmetpaşa Mahallesi muhtarlık çıkmadı Sokak No 1 0 212 544 12 72 numaralı telefon ile bilgi alınabilir.

Nazmiye Kaya Bilgi Evi;  Kocatepe Mahallesi 19 Sokak No 100 0 212 640 10 06 numarası ile iletişime geçilebilir

Terazidere Bilgi Evi, Terazidere Mahallesi Göl Sokak 0212 613 82 75 numaralı numarasından iletişime geçilebilir.

Kartaltepe Bilgi Evi; Kartaltepe Mahallesi kültür Sokak No 8 0 212 497 19 60 ile iletişime geçilebilir.

Altıntepsi Bilgi Evi; Altıntepsi Mahallesi Yeni Sokak No 13 0 212 501 74 40 numarası ile iletişime geçilebilir.

 Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi(BAYGEM)

Bayrampaşa Belediyesi, gençlerin zamanlarını doğru kullanma bilinci ile ilgili ücretsiz eğitim alabilecekleri Gençlik Merkezi Bayrampaşa Belediyesi’nin gençleri meslek sahibi yapmak amacıyla hayata geçirdiği projedir. Yaşı 15-25 yaş arasındaki  gençler projeden ücretsiz şekilde yararlanabilmektedir. Gitar, keman, piyano, tiyatro, bilgisayar işletmeciliği, sinema gösterimi,  İngilizce, karaoke gibi kurslar ve dersler vermektedir. Birçok yabancı dil  ve teknik gelişimlerinize yardımcı olabilecek kursları barındırmaktadır. İrtibat için 0212 493 15 35’i arayabilir veya Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No 70/a Bayrampaşa İstanbul adresinde de görüşmeye gidebilirsiniz.

Cenaze Hizmetleri

Her belediye gibi  Bayrampaşa Belediyesi de  ilçe halkının acı günlerinde işlerini kolaylaştırmak adına çalışmalar yürütmektedir. İlçe sınırları içinde gerçekleşen doğal ölümler için ölüm muayenesi ve ölüm belgesi verilmesi işlemleri belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü yürütülmektedir. Ölen kişilerin nüfus cüzdanı ve sağlık belgeleri belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne verilmelidir. Vefat eden kişilerin doktor tarafından muayene edilmesi sonrası ,ölüm şüpheli değil ise, doktor tarafından ölüm raporu ve gömme izin belgesi verilir. Bu belge ile defin işlemleri mezarlıklar Müdürlüğü’ne başvurularak gerçekleştirilir. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat yapalım cenaze arabası ve din görevlisi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından temin edilir.

Bayrampaşa Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bayrampaşa Belediyesi, kendi internet sitesi olan  https://www.bayrampasa.bel.tr/ üzerinden birçok yardım ve destek projesine erişim sağlamaktadır. Aynı zamanda belediyenin hizmet binası, kaymakamlık, muhtarlık gibi kurumlarda sosyal yardım başvuru formu doldurarak para,  eğitim, barınma, beslenme gibi insanın temel ihtiyaçları için  yardım başvurusu ve takibi sağlanmaktadır. bayrampasa@bayrampasa.bel.tr Mail adresi üzerinden ve  +90 212 467 19 00 iletişim numarası üzerinden bilgi alınabilmektedir. E-devlet üzerinden kişisel bilgileriniz ile çeşitli belediye yardımlarını takip etme hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımlarına da katılabilme imkanı bulun. Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:2 Bayrampaşa/İstanbul/Türkiye adresine gidebilirsiniz.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu