Belediye YardımlarıEngelli Yardımları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyeleri, sayısı gittikçe fazlalaşan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmektedir. Korana virüs salgını ile artan yardımlar sistemleştirilmiş ve çeşitli yardım faaliyetleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yazımızda sizlere, Bursa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımları anlatarak nasıl ve nereden yardım başvurusu yapabileceğinizi göstereceğiz.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin Yapmış Olduğu Yardımlar

Bursa Büyükşehir Belediyesi; Kart16 kartıyla, C vitamini destek paketiyle, eğitim ve gıda yardımıyla vatandaşlarına hizmet etmektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımlar daha çok dar gelire sahip vatandaşlara hitap etmektedir. Ek olarak: şehit ve gazi yakını olan, tutuklu olmasına karşın evini geçirmekle görevli, %40 ve daha çok engele sahip, elinde muhtaçlık belgesi olan ve kirada oturan kişiler Bursa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımlardan yararlanabilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Bursa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımlardan yararlanmak için ilgili kurumlara yardıma muhtaç olduğunuzu onaylatmanız gerekmektedir. Yardımlardan faydalanabilecek kişiler değişiklik göstermektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılabilir?

Yardımlardan yararlanmak için Sosyal Dayanışma Vakfına, Belediyeye veya internet üzerinden e-devlet aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurusu sürecinde istenmiş evrakları eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. 10-15 gün boyunca başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

bursa belediyesi yardimi 1 - Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapabilmeniz için sizlerden form talep etmektedir. Hangi yardıma başvurmak istiyorsanız ilgili formları doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurmanız gerekir. Formları hatalı bir şekilde doldurduğunuz taktirde başvurunuz maalesef ki iptal edilir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu Sorgulama 

Başvuru işlemlerinizi tamamladıktan yaklaşık 15 gün  sonra sorgulamak için e-devlet sisteminden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz belediyeyi direk arayarak yardım başvuru formlarınızın son durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin Kart16 Uygulaması Nedir?

Bursa Büyükşehir Belediyesinde yaşayan ve sabit geliri olmayan insanlar için başlatılmış olan Kart16 (Vakıfbank ile Bursa Belediyesi arasında yapılan anlaşma ile basımı gerçekleştirilmiştir)  uygulaması, ihtiyaç sahiplerine yöneliktir. Maalesef ki Bursa Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım yapmamaktadır. Belediye, toplum içindeki eşitsizlikleri kaldırmayı hedefleyerek ihtiyaç sahiplerinin kredi kartı görünümündeki bu kartla alışveriş yapmalarını sağlamaktadır. Sosyal yardım kartı olan Kart16 şu anlık sadece 900 kişiye dağıtılmıştır. Daha fazla kişiye ulaşması için çalışmalar devam etmektedir.  Sosyal yardım kartı olan Kart16 nın içine aylık yüklemeler yapılmaktadır.

Kart16 Nedir Basvurusu Nasil Yapilir Sorgulama ve Basvuru Formu 1 - Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvuruları Nasıl Yapılır?

Kart16 sosyal yardım kartına başvurmak isteyen vatandaşlarımızın Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına gitmeleri gerekmektedir.

Adres: Orhanbey, 6. Uçak Sk., 16010 Osmangazi/Bursa

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engellilere Yönelik Yardımlar

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yardıma ve bakıma muhtaç vatandaşlarına çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın ya da ailelerinin dilekçe ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına başvurması gerekmektedir.  Başvuru sonrasında gerekli uzmanlarca ev ziyaretleri yapılarak ihtiyaç tespiti yapılmaktadır. İhtiyaç tespit edildiğinde; gıda yardımları, çocuklara yönelik yardımlar (giysi, bebek bezi, mama vs), engelli tıbbi malzeme yardımları yapılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için ALO 153’ü arayabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için:

Adres: Orhanbey, 6. Uçak Sk., 16010 Osmangazi/Bursa

bursa yardim kolisi basvuru 1 - Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımları

“BURSA İLE OMUZ OMUZA”  sloganıyla yola çıkan Belediye, salgın yüzünden artan zor koşullar sebebiyle vatandaşlarına gıda destek paketiyle yardımcı olmaktadır. Covid-19 Gıda destek paketine ön başvuru https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Kart16.aspx adresinden gerekli evraklar teslim edilerek gerçekleşmektedir.

  • Ailede engelli birey varsa; Engelli sağlık kurulu raporu
  • E-devlet üzerinden SGK dökümü
  • E-devlet üstünden alınan işsizlik ödeneği / iş kaybı tazminatı belgesi
  • Başvuru sahibinin eşi cezaevindeyse ”Cezaevi Belgesi”

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi C Vitamini Destek Paketi Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, karantina altına alınmış vatandaşlarının bağışıklık sistemlerini güçlü tutmak için C vitamini destek paket yardımını başlatmıştır. Bu paket içerisinde  turşu, mandalina, portakal, limon ve nar gibi bağışıklık sistemini güçlü tutabilecek ürünler bulunmaktadır. Vitamin destek paketine başvurmak için Alo153’ü arayabilir ya da https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Kart16.aspx adresi üzerinden yardım başvuru formunuzu doldurabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Esnaf ve Çalışanı Gıda Destek Paketi

“BURSA İLE OMUZ OMUZA”  sloganıyla yola çıkan Belediye, salgın yüzünden artan zor koşullar sebebiyle esnaf ya da çalışanına gıda desteği yapmaktadır. Salgın sebebiyle çoğu vatandaş gibi esnaflarda çok fazla sıkıntı yaşamaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi Esnaf ve Çalışanı Gıda Destek Paketine başvurmak için ALO153’ten bilgi alabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Projesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi devlet hastanelerinde doğum yapan vatandaşlarına destek olmak için Yenidoğan Bakım Çantası temin etmektedir. Ateş ölçer, bebek bezi, battaniye ve hastane çıkış seti bulunan bu çantalarla yeni anne baba olmuş vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının biraz da olsa giderilmesi hedeflenmektedir.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ekmek Sepeti Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere ekmek kuponu ile ekmek, süt ya da yumurta alma imkanı tanımaktadır. Bu proje kapsamında diğer vatandaşlarımıza yardım etmek isteyenler BESAŞ’ın internet sitesi üzerinden https://www.besasekmek.com.tr/ ilgili yerlerden ekmek kuponu alabilirler. Dileyenler kendileri dağıtabilecekleri gibi dağıtılmak üzere Bursa Büyükşehir Belediyesine de bağışlayabilmektedirler.

Ekmek kuponlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın ise Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Ekmek sepeti yardımının açtığı bu kapı sayesinde ilerleyen dönemlerde  yumurta, yoğurt, ya da günlük süt kuponu ile ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının giderilmesi hedeflenmektedir.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarının ihtiyaçlarına göre sürekli yeni yardım paketleri çıkartmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu bütün yardımlar hakkında bilgi almak için Alo153 destek hattını arayabilirsiniz.

 

 

5/5 - (1 vote)

Belediye Yardımları

Yardım haberleri ve güncel yardım bilgileri hakkında makaleler paylaşıyorum. Yardım bilgisi veren kurum haberleri.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Merhabalar. Aydın Belediyesi fatura yardımı yapıyor mu. Durumumuz çok kötü bu konuda yardım almak istiyorum.

  2. Kırklareli Belediyesi tarafından aldığım yardım kartıma her ay para yatıyordu. Bu ay yardım paramın kesildiğini öğrendim bu konuda nereye başvuru yapılabilir. Teşekkür ederim.

  3. Kolay gelsin. Burdur Belediyesi evde hasta bakım hizmetleri iletişim numarası verebilir misiniz.

  4. Kolay gelsin. Site çok işimize yaradı ben de bir şey sormak istiyorum. Gümüşhane Belediyesi süt yardımı yapıyor mu acaba eğer yapıyorsa süt yardımı için nereye başvuru yapmamız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu