Sosyal Yardımlar

Çatalca Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Çatalca Belediyesi Yardım Başvurusu

Çatalca Belediyesi Yardım Başvurusu

Çatalca Belediyesi, hanesinde ikamet eden insanlara barınma, sağlık ,eğitim, sosyokültürel vs. desteği sağlayacağını duyurdu. Birçok belediye gibi Çatalca Belediyesi de ekonomik şartların olumsuzluklarından etkilenen vatandaşlara, çeşitli konularda destek sağlama kararı verdi. Bu kapsamda ellerini sıvayan Çatalca Belediyesi birçok vatandaşını topluma kazandırmak için çalışmalar yürüttü. Bu yazıda sizlere Çatalca Belediyesi’nin yapacağı yardımları detaylıca ele alıp, kimlerin ve nasıl yararlanılacağını anlatacağız.

Çatalca Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Çatalca Belediyesi, halkı yok saymamak adına çeşitli adımlar atmıştır. Halkın refah seviyesini arttırmak adına çeşitli projeler düzenlemiş ve halkı biraz olsun rahatlatmıştır. Başlatılan birçok proje ile halkın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar geleceğe yön de vermektedir.

 • Gıda yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Balıkçı Barınağı Projesi ile iş ve istihdam
 • Yakacak Yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Barınma Yardımına ihtiyacı olan kişiler (Kira)
 • Sosyal desteğe ihtiyacı olan kişiler
 • Eğitim desteğine ihtiyacı olan kişiler
 • Toplumdaki engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu yardımlar
 • Afet Desteğine ihtiyaç duyan kişiler (Deprem, sel, yangın vb.)
 • Terörlerden kaynaklı zarar yardımına ihtiyaç duyan kişiler
 • Gelir getirici projeleri olan kişiler
 • Yeni doğan bebeği olan aileler

Bahsi vakti geçen hizmetlerden faydalanmak isteyen kişilerin ve eşlerinin herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olmaması şartı aranmaktadır.

Çatalca Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Çatalca Belediyesi, kendi internet sitesi olan https://www.catalca.bel.tr/   üzerinden birçok yardım ve destek projesine erişim sağlamaktadır. Aynı zamanda belediyenin hizmet binası, kaymakamlık, muhtarlık gibi kurumlarda sosyal yardım başvuru formu doldurarak para, yakacak, eğitim, barınma , beslenme yardımları başvurusu ve takibi sağlanmaktadır. Mail adresi üzerinden ve   444 61 02 iletişim numarası üzerinden bilgi alınabilmektedir. E-devlet üzerinden kişisel bilgileriniz ile çeşitli belediye yardımlarını takip etme hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımlarına da katılabilme imkanı bulunmaktadır. Faks numarası :0(212) 924 88 01 üzerimden de iletişime geçebilirsiniz.

Gıda Yardımı

Çatalca, Belediyesi Sosyal Destek Hizmet Müdürlüğü; Çatalca ilçe sınırları içerisinde ikamet eden  bütün yaşlı, engelli, kadın, çocuk dezavantajlı kimseler gibi halka her türlü yardım yapacağını duyurdu. Bunlardan biri de gıda yardımıydı. Gıda yardımı için gerekli belgeler;  SYDV başvuru formu, başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi (önlü arkalı) ile başvurular gerçekleştir.

Balıkçı Barınağı Projesi

Çatalca Belediyesi bölgede yapılan balıkçılık faaliyetlerini desteklemek, kontrol altında tutmak ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla Balıkçı Barına projesini geliştirmiştir. Proje kapsamında barınak üzerine ihtiyaç duyulan ağ odaları, balık satış dükkanları, Balıkçı Kahvesi  gibi iş imkanları gerektirecek gelişmeler yapmıştır.

Yakacak Yardımı

Çatalca Belediyesi, soğuk kış günlerinde halkının üşümesini engellemek amaçlı yakacak yardımında bulunma kararı aldı ve bu doğrultuda çalışmalar yürüttü. Uygun bulunan Çatalca halkına yakacak yardımı teslimi gerçekleştirdi. Ankara İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının yakacak sevkiyatını yaptığı tarihte yakacak yardımı gerçekleştirdi. Başvurular için SYDV başvuru kayıt formu, başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı (önlü arkalı) fotokopisi gereklidir

 

Barınma Yardımı

 Çatalca Belediyesi, maddi yetersizliklerden dolayı barınma ihtiyacını gideremeyen halkanın kira yardımı yapmaktadır. Gerekli belgeler; SYDV başvuru kayıt formu ve başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı (önlü arkalı) fotokopisi, ihtiyaç raporu varsa hasar tespit raporu, kira kontratı ile  başvuru yapılan barınma yardımlarında uygun görülen halka kira yardımı gerçekleştirilir

Sosyal Destek Yardımları

Bir defa ya mahsus verilen nakit para yardımıdır. Gerekli belgeler; SYDV başvuru kayıt formu, başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı (önlü arkalı) fotokopisi ile başvurular gerçekleştirilir. Başvurularda uygun görülen kişilere sosyal destek yardımları kapsamında nakit para verilir..

 

Eğitim Yardımları

Maddeyi halsizliklerden dolayı eğitimi olumsuz etkilenen halka eğitim desteği vermek amaçlı oluşturulan bir proje. Başvuru için gerekli belgeler; SYDV başvuru kayıt formu, başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı (önlü arkalı) fotokopisi ve öğrenci belgesi ile başvurusu yapılan eğitim yardımlarında uygun görülen kişilerde eğitim yardımları yapılır

Engelli İhtiyaç Yardımları

Toplumdan geri kalma kendi imkanları ile yaşamını sürdürememe gibi özürleri olan halka destek amaçlı Çatalca Belediyesi’nin kurduğu bir hizmet. Başvuru için gerekli belgeler; SYDV başvuru kayıt formu, başvuru dilekçesi, nüfus cüzdan (önlü arkalı) fotokopisi, medikal malzeme kullanımı gerektiğine dair sağlık kurulu raporu, sağlık güvenlik kurumuna tabi olanlardan araç bedelinin tabi olduğu kurumca karşılanmadığına dair belge ile engelli ihtiyaç yardımlarına başvuru yapılabilir. Bu başvurular sonucu kişinin kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığını dair bu belgelerin ispatı ile çeşitli yardımlar alınır.

Afet Destekleri

Deprem, yangın sel ve benzeri doğal afetler sonucu yardıma ihtiyaç duyan insanların başvurabileceği bir proje hazırlayan Çatalca Belediyesi halkın yanımda yerini aldı. Gerekli belgeler ; başvuru kayıt formu, başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı (önlü arkalı) fotokopisi, hasar tespit raporu, yangın raporu ve benzeri belgelerle başvuru yapılmaktadır

 

Terör Zarar Yardımı

Terör zararları ile maddi ve manevi zararla uğrayan Çatalca halkını Çatalca Belediyesi yalnız bırakmıyor. Gerekli belgeler ile başvurular yaparak halk zararını giderebilir. Gerekli belgeler; SYDV başvuru kayıt formu, başvuru dilekçesi nüfus cüzdanı (önlü arkalı)fotokopisi ve terör zararı tespit tutanağı ile başvurular gerçekleştirilir Koşulların uygunluğunda halk zararını giderebilecek.

 

Proje Destekleri

Çatalca Belediyesi önderliğinde yürütülen proje desteklerinde, Çatalca halkı projelerini gerekli koşulları sağlayarak Çatalca Belediyesi’nde sunabilirler. Gerekli olan belgeler; sahibi başvuru formu, proje hazırlama proje başvuru formu, başvuru yapan kişinin kimlik fotokopisi ,proje yapacak kişinin iş tecrübesini kanıtlayıcı belge (ustalık, kalfalık, diploma sertifikası, referans mektubu) gibi. Uygun görülen projeler değerlendirilmek üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’ne gönderilir ve bir karara bağlanır.

Yeni Doğan Projesi

Çatalca Belediyesi,  yeni doğan bebeği olan ailelere bebeğin ihtiyaçlarını barındıran bir çanta hediye etmektedir. Çanta içerisinde bebek bezleri, giysi ve bebek bakım ürünleri mevcuttur.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu