Sosyal Yardımlar

E-Devlet Diğer Aile Yardımı Hakkında Merak Edilenler 2023

E Devlet Yardım Sorgulama

E-Devlet Diğer Aile Yardımı Hakkında Merak Edilenler

 

 E-Devlet Diğer Aile Yardımı Hakkında Genel Bilgi

İhtiyaç sahibi mağdur ailelere maddi destek sağlayan bir yardım çeşididir.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca yürütülüp ,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma tarafından verilmektedir. Devlet desteği sayesinde diğer aile yardımı ihtiyaç sahiplerine kolayca ulaşmaktadır. Geçtiğimiz yıllardaki gibi çeşitli evraklar hazırlamak yerine artık internet üzerinden tek tıkla yardım sağlanmaktadır. turkiye.gov.tr  adresi üzerinden sosyal yardım başvurusu ile maddi destek almak için talep oluşturabilirsiniz.

 

E-Devlet Aile Yardımı Nedir

E-Devlet Aile Yardımı e-devlet üzerinden başvuru yapabileceğiniz maddi yardımdır. Başvuru yaptığınızda hakkınızdaki bilgi ve belgeler adresinize en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na iletilir. Buradaki incelemeler sonucunda yardım almaya uygun şartlara sahipseniz tarafınıza ödeme yapılır. Bu inceleme yardıma ihtiyacınız olup olmadığını teyit etmek içindir. Başvurunuzu herhangi bir evrak hazırlamadan e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.  Tarafınıza ödenecek tutar aile kişi sayısına ve aylık gelirinize göre belirlenir.

 

 

 

 

Aile Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ve Başvuru Sonuçları Öğrenme

Aile Yardımı başvurusu maddi geçim sıkıntı çeken geçinemeyen vatandaşlarımız tarafından e –devlet üzerinden Sosyal Yardım Bilgileri Sorgula sekmesinden kolayca yapılır. Bu şekilde maddi yardım desteğine ihtiyacınız olduğunu devlete bildirmiş olursunuz. Dar gelirli olduğunuzu tespit ettiklerinde maddi yardım almaya hak kazanmış olursunuz. Bu bilgi sizinle sms olarak da paylaşılabilir veya aynı sekmeden de bilgi alabilirsiniz. Ardım almaya hak kazanan ama yardım parası hala hesabına yatmayan vatandaşlarımız ALO 144’ ü arayarak da  gerekli bilgiyi alabilirler.

E-Devlet diğer aile yardımı başvurusu yapmak için linke tıklayın https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

E-Devlet Diğer Aile Yardımı Başvuru Formu

E-Devlet diğer aile yardımı başvuru formu e-devlet üzerinden doldurulur. Form da kişisel bilgiler, adres bilgileri, maddi durumunuz, gelir durumunuz, kira bilgileri, çocuk sayısı vs. bilgiler içermektedir. Başvuru formu doldurulurken banka bilgilerinizi ve gereken açıklamalarınızı yazarak gönderebilirsiniz.

E-Devlet Diğer Aile Yardımını İptal Etme

E-Devlet Diğer Aile Yardımını başvuru yapıldıktan sonra maalesef iptal edemezsiniz. Ancak inceleme sonucunda red edilirse kendiliğinden iptal olmaktadır.

E-Devlet Diğer Aile Yardımı Hak Sahibi Olmak Ne Anlama Gelir

Diğer aile yardımında hak sahibi olmak bu yardımı almaya hak kazandığınız anlamına gelir. Yardım başvurunuz onaylanmış demektir. Başvurusu kabul olmuş kişiler yardım parasını almak için PTT şubelerine gidebilirler. Yardıma hak kazanan vatandaşa sms yolu ile de bilgi verilmektedir. Bu sms den sonra yardıma hak kazanan vatandaş bizzat kendi kimlikliğiyle PTT den yardım parasını alabilir.

E-Devlet Diğer Aile Yardımı Kaç Günde Sonuçlanır

Diğer aile yardımı, devlet tarafından dar gelirli vatandaşa yapılan maddi yardımdır. İnternet üzerinden yapılan başvuru sayesinde daha hızlı sonuçlar alınabilmektedir. Sistemdeki yoğunluk sebebiyle sonuçlanması biraz zaman alabilir. Ortalama iki haftalık süre zarfında sonuçlanmaktadır.

 

E-Devlet Diğer Aile Yardımı Ne Kadar

E-devlet diğer aile yardımı her aile için değişiklik gösterir. 350 TL ve 1000 TL arasında değişmektedir. Değişiklik göstermesinin sebebi aile kişi sayısı ve geliri ile alakalıdır. Başvuru ekranından size ne kadar ödeme yapılacağını görebilirsiniz.

. E-Devlet Diğer Aile Yardımı Sorgulama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ter türlü destek ve yardımı E-devlet üzerinden kendi sayfanızı ziyaret etmeniz yada arama çubuğuna Sosyal Yardım Sorgulama yazmanız yeterli olacaktır. Başvurularınız ve sonuçlanan size ödenecek yardımlarınız bu ekranda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

. E-Devlet Diğer Aile Yardımı Ne Zaman Yatar

E-Devlet diğer aile yardımı diğer yardımlardan farklıdır tek seferlik ödenir. Bu yardımı alabilmek için başvurunuz onaylandı ise hafta içi her gün istediğiniz bir zamanda PTT’den alabilirsiniz.

 

Tüm ihtiyaç sahipler sosyal yardım alabilmek ve sorgulama ekranına ulaşabilmek için tek ihtiyaçları E-devlet giriş bilgilerine sahip olmaktır. E-Devlet giriş bilgileriniz yok ise PTT’den alabilir veya bankaların giriş ekranından geçiş sağlayabilirsiniz.

 

 

1/5 - (1 vote)

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu