Belediye YardımlarıDevlet YardımlarıE-DevletSosyal Yardımlar

E-Devlet üzerin başvurular yapılacak !PTT’den 700 TL yardım Ödemesi ! Aile Bakanlığı duyurdu: TC sonu 2,4,6,8 olanlar … 2022 – 2023

 

E-Devlet üzerin başvurular yapılacak !PTT’den 700 TL yardım Ödemesi ! Aile Bakanlığı duyurdu: TC sonu 2,4,6,8 olanlar …

 

Dar gelirli ailelere kış aylarına girilirken PTT aracılığıyla 700 TL gıda ve barınma yardımı ile birlikte kömür yardımıda yapılıyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ödemeleri yapılmaya devam ediyor.Maddi durumu yaşam standartlarının altında olan vatandaşlar aylık olarak yardım parası alıyor.İhtiyaç sahiplerine bu yardımlar Aile Bakanlığı tarafından yapılıyor . Aile Bakanlığı tarafından onaylanan yardımlar ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz;

Gıda Yardımı

Gıda yardımı ihtiyaç sahiplerine gıda ve giyim gibi yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak için ödenir.Gıda yardımları özellikle Ramazan ve Kurban Bayramları olmak üzere özel durumlarda ve dönemsel periotlarda ödenir.

Gıda yardımı başvurusu yapan kişilerin 18 yaşından büyük ve ihtiyaç sahipliği durumunun tespit edilmesi gerekir.İhtiyaç durumu ise hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olması halinde uygun görülür. Gıda yardımı ise bakanlığa bağlı olarak oluşturulan mütevelli heyetince belirlenir.

700 TL Gıda ve Erzak Yardımı için Başvuru Şartları

. T.C vatandaşı olmak

. Hiçbir geliri olmamak

. Düzensiz ve yetersiz geliri olması

. Çalışmaya engel durumu olanlar

. Muhtaçlık sınırı altında yaşayanlar

. Evlerine yaşlıya bakmakla yükümlü olan işsizler

. Afet meydana gelen bir bölgede yaşayan afetzedeler

. Eşi vefat eden dul ve işsiz kadınlar

. Sosyal güvencesi bulunmamak

. 65 yaş üzeri ve geliri olmamak

 

2023’de Kömür Yardımı Yapılacak mı?

Kış kapıya dayanmadan öncelik sırasına göre il şartlarıda göz önünde bulundurularak sevkiyat programı yapılması oldukça önemlidir. Yardıma muhtaç vatandalarımıza zamanında ulaşması elzemdir.2022 yılı kış ayları için ayrılmış kömür ve elektirik yardım bütçesi 2,5 Milyar TL olarak belirlenmiştir.

 

Barınma Yardımı Ne Kadar?

     Devlet, ihtiyaç sahibi ailelerimize elektirik yardımında bulunduğu gibi barınma yardımıda yapmaktadır. Evini yapma,onarma ve eşya konusunda da destek vermektedir.Buna göre prefabrik ev yapımında 30 bin TL, betonarme ev yapımında 40 bin TL’lik destek vermektedir.

Barınma yardımı şartları arasında reşit ve ihtiyaç sahibi olmak gerekmektedir.Bakım veya onarım yapılacak evin tam hisseli tek sahibinin olması gereklidir.Barınma yardımı hak sahibi kişilere ev onarımında 20 bin TL destek sağlanmaktadır.

     Barında Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

. Sosyal Yardım Derneği Vakfı başvuru kayıt formu

. Başvuru dilekçesi

. Nüfus Cüzdanı önlü arkalı fotokopisi

. Barınma ihtiyaç raporu varsa hasar tespit raparu

. Tam hisseli tapu örneği

 

 

 

5/5 - (1 vote)

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu