Belediye YardımlarıSosyal Yardımlar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyeleri, sayısı gittikçe fazlalaşan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmektedir. Korana virüs salgını ile artan yardımlar sistemleştirilmiş ve çeşitli yardım faaliyetleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yazımızda sizlere, Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yardımları anlatacağız. Aynı zamanda nasıl ve nereden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapabileceğinizi göstereceğiz.

gaziantep belediyesi yardimlari - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarımıza çeşitli konularda yardım eli uzatan illerimizden bir tanesidir. Binlerce aileye gıda, para ve eşya yardımı yapmaktadır.

Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığıyla özellikle dezavantajlı vatandaşlarımıza imkanlar sağlamaktadır. Yardım elini uzatmaya çalışan Belediye; böylece engelli vatandaşlara eğitim, sosyal uyumluluk ve iş imkanları sunmaktadır.

 • Nakdi yardımlar (para yardımı)
 • Kira desteği
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Temizlik malzemesi yardımı
 • Kömür, odun vb. yakacak yardımı
 • Engelliler için yapılan yardımlar
 • Dul kadınlar için yapılan yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınları için yapılan yardımlar
 • İhtiyaç sahibi asker aileleri için yapılan yardımlar
 • İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için yapılan kırtasiye yardımı ve ücretsiz tablet dağıtımı
 • Yeni doğan bebekler için bebek bezi ve bebek maması yardımları
 • Doğal afetlere maruz kalanlara yönelik yardımlar
 • Eşya yardımı
 • Giysi yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Kimler Tarafından Yapılabilir?

Belediye, sosyal yardım kategorilerinin neredeyse tamamından yoksun olan aileler için yardım projesi geliştirmiştir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hane Yardımı, dar gelirli ve resmi nikahlı eşini herhangi bir nedenden kaybeden ev kadınlarına yöneliktir. Üstelik bu yardımlardan; annesini, babası veya her ikisini de kaybetmiş çocuklar da yararlanmaktadır.

Vatandaşlarımızdan dul ve gelir sahibi olmayan kadınlar ile kimsesiz çocuklar bu projeden yararlanmaktadır. Ancak, muhtaçlığını belgelendirmiş ve kendi bakımını karşılayamayan vatandaşlarımıza yönelik farklı kategorilerde yardımlar bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda aynı zamanda farklı alternatifler sunmaktadır. Vatandaşlar tarafından en çok binaya giderek direk başvuruda bulunmak tercih edilmektedir. Hatta Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret edemeyecek olan vatandaşlarımız 0850 207 27 27 telefon numarası üzerinden yardım isteyebilirler.

Başvuru işlemlerini e-devlet sistemi üzerinden yapmak isteyen vatandaşlarımızın https://www.turkiye.gov.tr/gaziantep-buyuksehir-belediyesi adresi üzerinden ilgili formu doldurması gerekmektedir.

Aynı zamanda gıda yardımı talep etmek isteyen vatandaşlarımızın  https://gidapaketi.gaziantep.bel.tr/ linkine tıklamaları yeterli olacaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu ve Sorgulama

Belediye binasından, yardım başvuru formunu dileyen vatandaşlarımız doldurabilmektedir. İsteyen vatandaşlarımız aynı zamanda Belediyenin internet sitesi üzerinden başvuru formuna ulaşabilmektedir. Formda gelire, eğitime, iş ve sigorta siciline, sağlık ya da hane halkı durumuna dair bilgiler sorulmaktadır.

Hangi yardıma başvurmak istiyorsanız ilgili formları doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurmanız gerekir ancak formları hatalı bir şekilde doldurduğunuz taktirde başvurunuz maalesef ki iptal edilir.

Yardım almak için başvuru yaparken tercih ettiğiniz tüm kanalların başvuru sorgulamasında da kullanımı sağlanmaktadır.

Belediyenin yardımları hakkında detaylı bilgi almak ve süreci takip etmek için  Gaziantep Belediyesi yardım telefon hattını 0850 207 27 27 arayabilirsiniz. Bunun dışında mesaj ileterek aynı işlemleri gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız 0342 153 00 00 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi WhatsApp ihbar numarasını tuşlayabilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları

Vefa Sosyal Destek Grubunun Gaziantep gönüllüleri ihtiyaç sahiplerine ulaşarak gıda kolileri dağıtmaktadır. Aynı zamanda 65 yaş üstü ya da kronik hastalara alışveriş de yapılmaktadır.

112, 155 ya da 156 hatlarından birini arayan yaşlı ya da hasta kişiler; almaları gereken ilaçları grup gönüllülerine aldırabilmektedir. Kısacası vatandaşlarımız şampuan, ekmek, temizlik malzemesi vb. temel ihtiyaçları gönüllüler sayesinde temin edebilmektedirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri

Hasta veya hasta yakını olan vatandaşlarımız ilgili telefonlar üzerinden yetkilileri arayarak veya evde sağlık hizmeti birimlerinde bulunan Hasta Başvuru Formunu doldurarak Evde Sağlık Hizmetlerine başvuru yapabilirler.

 Vatandaşlarımız 444 38 33 hattından İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi aracılığı ile başvuruda bulunabilirler.
Gaziantep Buyuksehir Belediyesi Yardim Basvurusu Sorgulama ve Basvuru Formu Yardim Karti 1 - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Belediyeden düzenli olarak yardım alan vatandaşlarına gıda yardım kolisi vermek yerine üstelik mutfak ihtiyaçlarını giderebilmeleri için sosyal yardım kartı temin etmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu muhtarlık yada belediyeye bizzat yapılabileceği gibi aynı zamanda Alo 153 hattını aranarak yapılabilir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvurusu yapan vatandaşlarımızın yardımları sosyal yardım kartlarına yatırılmaktadır. Bu yüzden her ay düzenli olarak verilen gıda yardımları da sosyal yardım kartlarına nakit olarak yüklenebilmektedir. Vatandaşlarımız Gaziantep sosyal yardım kartı ile pos cihazının olduğu market ve iş yerlerinden rahatlıkla  alışveriş yapabilmektedir. Vatandaşlarımızın kart bakiyelerini öğrenmek için özellikle kasa görevlileriyle konuşması gerekmektedir.

gaziantep buyuksehir belediyesi yardim basvurusu yardimbasvuru net 1 - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı 

Belediye tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımları yapılmaktadır. İçerisinde çay, yağ, şeker, pirinç, nohut gibi gıdalar bulunan koliler adreslere teslim edilmektedir. Ramazan ayında ve salgın artışının yaşandığı dönemlerde özellikle artan koli yardımları vatandaşlarımızın hizmetine koşmaktadır.

Gıda yardım başvurusu belediyenin resmi sitesi üzerinden yapılabileceği gibi aynı zamanda ALO 153 yardım hattı üzerinden de yapılabilmektedir. Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonrası yardımlar yapılmaktadır.

Erzak yardımı başvuru sorgulama işlemi ALO 153 hattı ya da 0850 207 2727 numarası üzerinden yapılmaktadır. Aynı zamanda  whatsapp destek hattı numarası olan 0342 153 00 00 ile de öğrenilebilmektedir.

Yardım kolileri her sene Ramazan Bayramında ve Kurban Bayramında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır.  Her sene ortalama 100 bin aileye verilen yardım kolisi içinde üstelik kuru gıda, çay, şeker, pirinç ve temel gıdalar yer almaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

2 yıl önce Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından “Anneye Süt Bebeğe Can” projesi başlatılmıştır. Bu proje kapsamında süt yardımları yapılmaktadır. Başka bir deyişle çocukların sağlıklı büyümesi ve gelişimi için hamilelik dönemi ile takibi edilmektedir.

Kısacası Belediye 6 yaşından küçük çocuğu olan ailelere 45 Günde 1 defa 12 litre süt dağıtımı yapılmaktadır.

0850 207 2727 numarası üzerinden ya da Alo 153 sosyal yardım numarası hattından yardım isteğinde bulunabilirsiniz.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Para ve nakdi yardımlarda bulunan Belediye, esnaf için 1500 TL yardım ile esnafa büyük destek sağlamaktadır. Pandemi döneminde iş yeri kapanan ve maddi zorluk çeken esnafa büyük destek sağlamaktadır. Belediyenin para ve maddi yardımlarda tek seferlik ve ihtiyaç durumuna göre düzenli olarak olarak yapılmaktadır.

Maddi yardımlar; işsiz kalan, sağlık sebepleri yüzünden çalışamayan ve herhangi bir geliri olmayan ailelere verilmektedir. İnternet adresi üzerinden başvuru yapılabileceği gibi üstelik belediyeye direk gidilerek de başvuru yapılabilmektedir.

Gaziantep Belediyesi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf tarafından verilen maddi yardım başvurusu ayrıca ALO 153 telefon hattı üzerinden de yapılabilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

Belediye her yıl, Gaziantepli üniversite öğrencilerine yönelik burs hizmeti sağlamaktadır. Gaziantep Eğitim Ve Hizmet Vakfı ortaöğretim ve yükseköğrenim öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

İletişim Adresi: Yeditepe Mahallesi Yeşilvadi Bulvarı No : 386 Özel Erdem Koleji Kampüsü İçerisi Şahinbey / Gaziantep
Telefon Numarası: 0 342 360 37 51
Faks Numarası: 0 342 360 37 58
Mail: ehv@ehv.org.tr

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İletişim

 

Adres

İncilipınar Mah. Şehit Yusuf Erin Caddesi Büyükşehir Belediyesi Binası Şehitkamil / Gaziantep

Telefon

0850 207 2727

Fax

+90 342 211 12 53

İstek/Şikayet Masası

153

E-Mail

iletisim@gaziantep.bel.tr

WhatsApp Hattı

0342 153 00 00

 

5/5 - (1 vote)

Belediye Yardımları

Yardım haberleri ve güncel yardım bilgileri hakkında makaleler paylaşıyorum. Yardım bilgisi veren kurum haberleri.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Kolay gelsin yazılarınızı takip ediyorum Bursa Belediyesi erzak yardımı konusunda destek olabilir misiniz.

 2. Kolay gelsin yazılarınızı takip ediyorum Gümüşhane Belediyesi erzak yardımı konusunda destek olabilir misiniz.

 3. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 Konusundaki bilgileriniz için teşekkürler. Bu konuda çok bilgilendim.

 4. Belediye Yardımları teşekkürler. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda gerekli ve detaylı bilgi aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu