Belediye Yardımları

Gaziosmanpaşa Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Gaziosmanpaşa Belediyesi Yardım Başvurusu

Gaziosmanpaşa Belediyesi Yardım Başvurusu

Gaziosmanpaşa Belediyesi, hanesinde ikamet eden insanlara barınma, sağlık ,eğitim, sosyokültürel. desteği sağlayacağını duyurdu. Gaziosmanpaşa Belediyesi ayrıca hayvanları da unutmayarak veteriner hizmetleri sunmayı da ihmal etmedi. Birçok belediye gibi Gaziosmanpaşa Belediyesi de ekonomik şartların olumsuzluklarından etkilenen vatandaşlara, çeşitli konularda destek sağlama kararı verdi. Bu kapsamda ellerini sıvayan Gaziosmanpaşa Belediyesi birçok vatandaşını topluma kazandırmak için çalışmalar yürüttü. Bu yazıda sizlere Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin yapacağı yardımları detaylıca ele alıp, kimlerin yararlanabileceğini  ve nasıl yararlanılacağını anlatacağız.

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Gaziosmanpaşa Belediyesi, halkı yok saymamak adına çeşitli adımlar atmıştır. Halkın refah seviyesini arttırmak adına çeşitli projeler düzenlemiş ve halkı biraz olsun rahatlatmıştır. Birçok alanda halkın özellikle gençlerin yanında yer almıştır. Başlatılan birçok proje ile halkın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar geleceğe yön de vermektedir.

 • Gıda yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Giyim yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Sünnet yardımı gerekenler
 • Sosyal desteğe ihtiyacı olan kişiler
 • Eğitim desteğine ihtiyacı olan kişiler
 • Toplumdaki engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu yardımlar
 • Sosyal Yardımlaşmaya ihtiyacı olan kimseler
 • Hasta ve yaşlı hizmetleri
 • Yeni doğan bebeği olan aileler
 • Veterinerlik Hizmetleri
 • Gençlik ve Spor hizmetleri
 • Kadın ve Aile Hizmetleri
 • Dil öğrenmek isteyenler
 • Cenaze Hizmetleri

Bahsi vakti geçen hizmetlerden faydalanmak isteyen kişilerin ve eşlerinin herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olmaması şartı aranmaktadır.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Gaziosmanpaşa Belediyesi, kendi internet sitesi olan https://www.gaziosmanpasa.bel.tr/   üzerinden birçok yardım ve destek projesine erişim sağlamaktadır. Aynı zamanda belediyenin hizmet binası, kaymakamlık, muhtarlık gibi kurumlarda sosyal yardım başvuru formu doldurarak para,  eğitim, yabancı dil, beslenme yardımları başvurusu ve takibi sağlanmaktadır. bilgi@gaziosmanpasa.bel.tr Mail adresi üzerinden ve 444 0 467 iletişim numarası üzerinden bilgi alınabilmektedir. E-devlet üzerinden kişisel bilgileriniz ile çeşitli belediye yardımlarını takip etme hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımlarına da katılabilme imkanı bulunmaktadır. Hizmet Binası: Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı No:20 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL giderek bizzat hizmet talebi de oluşturulabilir.

Gıda Yardımı

 • Aş evi : Yemek yapacak durumu olmayan hasta, yaşlı, mağdur ve engelli ailelerine; aşevi tarafından günde bir öğün sıcak yemek ve ekmek teslimatı yapılmaktadır. Eğer kişi ister ise erzak yardımı yapılmasını tercih edebilir.
 • Erzak Yardımı: Gaziosmanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım şefliğine başvuran Gaziosmanpaşa halkı, başvuruları sonucunda onaylama olursa vatandaşlara mağduriyet durumu ve ihtiyacına göre erzak yardımı yapmaktadır.

Giyim Yardımı

 Gaziosmanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan yardıma muhtaç çocuklara  kış aylarında bot ve mont yardımları her sene düzenli olarak yapılır.

Sünnet Yardımı

Gaziosmanpaşa Belediyesi ilçe sınırında bulunan hastanelerle ortak yürütülen proje ile belirlenen günlerde steril şekilde hazırlıklarını yapan hastanelere çocukları yönlendirmektedir. Hastaneler belediyenin yönlendirdiği ailelerden ücret talep etmemektedirler.

Eğitim Destekleri

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan  ihtiyaç sahibi öğrencilere;  eğitimleri için gerekli kırtasiye setini dağıtmaktadır. Setin içerisinde kalem, silgi, kalemtıraş, defterler vb. bulunmaktadır.

Hasta ve Yaşlı  Hizmetleri

Ambulans hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşların yakınları, Müdürlüğü başvurarak veya 0212 453 53 20 numara telefona ulaşarak randevu alabilirler. Hastanın evden hastaneye ve hastaneden eve taşınması sağlanmak amacıyla yürütülen projede hasta sağlığı dikkate alınmıştır.

Hoş geldin Bebek Projesi

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede yaşayan yeni doğum yapmış ailelerin bugünlerinde yanlarında durarak, yeni doğan yavrulara Hoş geldin paketi vermektedir. Bebeğin ihtiyaç duyabileceği bebek bezi, anne çantası, emzik, ıslak mendil, bebek şampuanı ve bakım ürünleri, bebek kıyafetleri gibi temel maddeler dışında anne kucağı ve puseti de mevcuttur.

Veterinerlik Hizmeti

 Gaziosmanpaşa Belediyesi, belediyenin toplama ekipleri tarafından usulüne uygun olarak topladığı sokak hayvanlarını ve rehabilite merkezlerine alır. Burada kısırlaştırır, aşılarını yaptırır. müdahale görmüş olduğunu gösterir kulağında küpeler takarak operasyon yaraları kapandıktan sonra kayıt altına alınan hayvanları; öncelikle sahiplendirmeye çalışır sahiplendirilemediği hayvanları ise aldıkları yere geri bırakır. İlçe  de “yerel hayvan koruma görevlisi” kimlik kartına sahip vatandaşlar  mevcuttur ve mama dağıtımı yapmaktadırlar.

Gençlik ve Spor Hizmetleri

Gaziosmanpaşa Belediyesi; Okçuluk Akademisi, olimpik yüzme havuzu, Karayolları spor ve sağlıklı yaşam merkezi gibi birçok alanda gençlere spor hizmeti  sunmaktadır.

Kadın ve Aile Hizmetleri

Gaziosmanpaşa Belediyesi, spordan kültüre kişisel gelişimine el sanatlarına birçok farklı branşta ücretsiz olarak eğitimler vermektedir. Kursiyerler yıl sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar almaya hak kazanmaktadırlar. Bu kurslar hem sanatsal kültürel açıdan hem de mesleki açıdan önemlidir. Birçok kadın İş hayatına bu şekilde adım atmıştır.

Dil  Akademisi

İlk kez 2021 yılında eğitimlere başlayan dil akademisinde, amaç kursiyerlerin gelişmesini ve kariyerlerine katkı sağlamalarıdır. 15-40 yaş arası herkes dil kurslarına katılabilmektedir. Farklı dilleri öğrenme ihtiyacı olan kişilerin; İngilizce ,Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Korece Arapça, İspanyolca  kurslar bulunmaktadır Dinleme, okuma, yazılı anlatım, sözlü anlatım karşılıklı konuşma gibi eğitimler ile beceriler kazanmaları sağlanmaktadır. İlk Etap A1 ve A2 olarak başlayan dil dersleri ilerleyen zamanlarda seviye atlamaktadır. Yapılan sınavlar sonucunda seviye atlanmaktadır. Kurs bitiminde MEB onaylı kurs bitirme sertifikası verilmektedir.

Cenaze Hizmetleri

İlçe sınırları içinde gerçekleşen doğal ölümler için ölüm muayenesi ve ölüm belgesi verilmesi işlemleri belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü yürütülmektedir. Ölen kişilerin nüfus cüzdanı ve sağlık belgeleri belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne verilmelidir. Vefat eden kişilerin doktor tarafından muayene edilmesi sonrası ,ölüm şüpheli değil ise, doktor tarafından ölüm raporu ve gömme izin belgesi verilir. Bu belge ile defin işlemleri mezarlıklar Müdürlüğü’ne başvurularak gerçekleştirilir.

İletişim : 0212 453 53-16/17

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu