Devlet Yardımları

Genç Girişimcilere 400 Bin Kredi Desteği Başvurusu 2022-2023

Genç, Cesur, Usta, Tekno, Halk ve Esnaf Girişimci Kredileri ile birlikte pek çok farklı özelliklere sahip olan girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmayı hedeflenmektedir.

Genç Girişimcilere 400 Bin Kredi Desteği Geliyor !

Girişimcilerin ihtiyaç duymakta olduğu söz konusu finansman Halkbank’tan geldi!
Üreten Türkiye’nin Bankası olarak bilinen Halkbank 6 farklı girişimci kredisi fırsatı sunması ile son zamanlarda gündeme gelmektedir.

Üretmekte olan Türkiye’nin Bankası ünvanıyla Halkbank, tüm dünya kapsamında olduğu üzere, Türkiye’de de son derece önem kazanmakta olan girişimcilik ekosistemi ile birlikte geliştirilerek katkı sağlamak amacı güdülerek, 6 farklı girişimci modeli üzerinde çalışılması kapsamında konu olan kredilerini müşterilerine sunmaktadırlar.
Genç, Cesur, Usta, Tekno, Halk ve Esnaf Girişimci Kredileri ile birlikte pek çok farklı özelliklere sahip olan girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmayı hedeflenmektedir.

Girişimcilere Tam Destek!

Halkbank ile ilgili olarak girişimcileri destekleme vizyonu kapsamı baz alındığında, yeni iş fikirlerine sahip kişilere yönelik özel kredi seçeneklerini hayata geçirmesi ile son dönemlerde gündeme gelmektedir. Üniversite mezunu olan her genç girişimci ile ilgili olarak, kendi işini kurmak isteyen deneyimli profesyonellerde dahil olmak üzere, birbirinden farklı eğitim, tecrübe ve yaş gibi kriterler doğrultusunda oldukça geniş bir yelpazede alternatifler sunulmaktadır.

Üretmekte olan Türkiye’nin bankası Halkbank, girişimcileri destekleme ile ilgili olarak söz konusu olan vizyonu dahilinde, yeni iş fikirlerine sahip olan kişilere yönelik özel kredi seçeneklerini de hayata geçirmektedirler. Üniversite mezunu olarak bilinen genç girişimciler başta olmak üzere, kendi işini kurmak istemekte olan son derece deneyimli profesyonellerde dahil olmak üzere oldukça farklı iş ve merak kapsamındaki bireylere desteği amaçlamaktadırlar.

Genc Girisimcilere 400 Bin Kredi Destegi Basvurusu 2023 - Genç Girişimcilere 400 Bin Kredi Desteği Başvurusu 2022-2023

6 Farklı Kredi Türü ile Hizmet Verilmekte

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 6 farklı başlıkta sunulmakta olan bu kredilerin ayrıntılarına gelecek olursak:

Genç Girişimci Kredisi:

Belirlenen Üst limiti 350 bin TL olarak bilinen kredi kapsamında, üniversitelerin yüksekokul ya da fakülteleri üzerinden mezun olması ile beraber , mezun olması ile bilinen söz konusu bölümle ilgili olarak ise iş tecrübesi bulunmaksızın ve işini kurmak isteyen 35 yaşını aşmamış olması göz önünde bulundurulan söz konusu girişimciler de faydalanabilmektedirler.

Cesur Girişimci Kredisi:

Belirlenen Üst limiti 400 bin TL olarak bilinen kredi kapsamında ise, yüksekokul ya da fakültelerden mezun, eğitimini almakta olduğu ve en az 2 yıl deneyim kazanmasının belirli olduğu söz konusu olan işkolu dahilinde ise, kendi iş yerini açmak istemesi ile bilinen 45 yaşını aşmamış kişiler faydalanabilmektedirler.

Usta Girişimci Kredisi:

Belirlenen Üst sınırı 300 bin TL olarak bilinen bu kredi kapsamında ise, mesleki kuruluşlar dahilinde olan eğitim sertifika/belgesi bulunması ile bilinen ve ilgili işkolunda deneyim sahibi olması aranan özellikler arasında belirlenmesi ile birlikte, 45 yaşını aşmamış ve henüz kendi iş yerini açmak isteme talebinde bulunan girişimciler başvurabilme olanağına sahiptirler.

Tekno Girişimci Kredisi:

Belirlenen Üst limiti 500 bin TL olarak bilinen kredi kapsamında ise, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nde faaliyet göstermekte olan, bilişim ve yazılım alanı kapsamında gerekli faaliyette bulunmakta ve TÜBİTAK, KOSGEB ya da Bakanlık başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşların da teknoloji odaklı hibe/destek programları kapsamında söz konusu destekten yararlanmaya hak kazanmış girişimciler faydalanabimektedirler.

Halk Girişimci Kredisi:

Belirlenen Üst limiti 250 bin TL olarak bilinen bu kredi kapsamında, bir iş fikrine dayalı olması ile bilinen ve kendi işini kurmak isteyen/kurmuş olmalarının yanı sıra, bu iş ile ilgili olarak çeşitli faaliyeti yürütme yeteneğine sahip olduğu konusuna kanaat getiren ve düşünülen girişimciler yararlanabilmektedirler. Girişimci ile ilgili olarak ise gazi, şehit/gazi yakını ya da engelli olması durumunda limit 300 bin TL olabilme oranı oldukça yüksektir.

Girişimci Esnaf Kredisi:

Belirlenen bu kredi kapsamında Esnaf-Sanatkâr sicili ve odaları konusunda kayıtlı esnaf ve sanatkâr niteliğinde bulunan usta ya da 30 yaşını aşmamış olarak belirlenen genç girişimci şahıs firmaları faydalanabilmektedirler. Bu krediler kapsamında ise,Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen yüzde 100 faiz desteği sağlandı üzere, teminat verme konusunda da sorun yaşayanlar için Esnaf ve Sanatkârlar kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaleti desteği ile kullanım imkânı tanınmaktadır. Genç girişimciler ile ilgili olarak ise 100 bin TL, usta girişimciler için ise 275 bin TL limitli kredi sağlanması söz konusudur.

Genc Girisimcilere 400 Bin Kredi Destegi Basvurusu 2 - Genç Girişimcilere 400 Bin Kredi Desteği Başvurusu 2022-2023

Genç, Cesur, Usta ya da Tekno ol yine gel !

Girişimciler ile ilgili olarak ihtiyaç duymakta oldukları söz konusu olan finansman dahilinde erişimini sağlamaya odaklanmakta olan Genç, Cesur, Usta, Tekno ve Halk Girişimci Kredileri avantajlı faiz oranlarıyla sunulması söz konusu iken, tüm kredi çeşitleri ile ilgili olarak ise azami 12 ay ve anapara ödemesiz olarak düzenlenmesi ile birlikte 60 aya kadar vade imkânı tanınması da ayrıca bir fırsat olarak sunulmaktadır. Yalnızca esnaf ve sanatkâr niteliğine sahip olmaları ile bilinen kişilerin başvurabilmelerinin söz konusu olduğu Girişimci Esnaf Kredisi için ise, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteği de göz önünde bulundurularak sıfır faizli olarak kullandırılması ile bilinmektedir. Ayrıca gerekli durumlarda girişimci kişilere Paraf Kart tanımlanmakta ve eğitim desteği verilmesi de söz konusudur.,

Ek avantaj desteğide sunulmakta..

Girişimcilere kredi ile birlikte çeşitli ek avantajlar da tanınması mümkün olmaktadır. Paraf KOBİ Kart, Paraf Business Kart ya da Paraf Esnaf Kart’ın yanında girişimciler ile ilgili olarak, Ticari Kredili Mevduat Hesabı ürünleri tanımlanması söz konusu olmaktadır. Halkbank internet ve mobil şubeden yapılacak olan EFT ve Havale işlemleri üzerinden bir yıl boyunca ücret alınmamaktadır.

Finansal desteklerin yanı sıra, daha düşük limitlerle olması ile beraber girişimciler, finansmana erişimin kolaylaştırılması amacı güdülerek başvurularını Halkbank Dijital Kredi Platformu üzerinden de gerçekleştirebilmektedirler.

Haberin Videosu

5/5 - (3 votes)

Yarım Haberleri Yazarı

E-Devlet yardımları, öğrenci bursları 2023 yardım yapan kurum ve kuruluş haberleri paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu