Sosyal Yardımlar

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2023

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2023; Maddi durumu iyi olmayan, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlara yardım yapmaya devam eden belediyelerden bir diğeri olan Giresun Belediyesi yardım başvurusu ile her ay yüzlerce aileye ulaşmaktadır. Nakit ödemelerinin yanı sıra eşya yardımlarıyla da pek çok vatandaşımıza Giresun Belediyesi yardım etmektedir.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?
Giresun Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?
Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Giresun Belediyesi Yardım Başvuru Formu
Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama
Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası
Giresun Belediyesi Gıda Yardımı
Giresun Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu
Giresun Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu
Giresun Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu
Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu
Giresun Belediyesi Süt Yardımı
Giresun Belediyesi Maddi Yardım

 

Giresun Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yapılan başvuruları değerlendiren yetkililer ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hem nakdi yardım hem de erzak yardımı, kırtasiye yardımı, ulaşım yardımı veya yakacak yardımı sağlamaktadır. Sadece 2020 yılında 15.577 kişiye toplam 1.577.700 TL’lik gıda yardımı ve 84.450 TL’lik maddi yardım ulaştırmış olan Belediye, yine binlerce lira tutarında bilet yardımı, kombi yardımı, çocuk bezi ve maması yardımı, hasta bezi, kömür, kırtasiye malzemesi ve tüp yardımı yapmış bulunmaktadır. Belediye olarak gıda ve giyim eşyası yardımlarının yanı sıra evde kişisel bakım gibi birçok sosyal hizmeti yardım projesine dahil eden ve başarıyla yürüten Belediye, böylece dar gelirli ailelerin masraflarını azaltmakla kalmayıp yaşamsal ihtiyaçlarını çok yönlü şekilde karşılamaktadır. Her ay ortalama olarak 500 ila 1000 kadar aile ise yine Giresun sosyal yardımlar kapsamında ekmek fişi verilmektedir. Bahsedilen alanlardaki yardımlarını dağıtmaya sene boyunca devam eden Belediye, kategorilerle çeşitlendirdiği yardımlarla önemli bir örnek teşkil etmekte, vatandaşların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduğunu her fırsatta belirtmekten geri kalmayan Belediye yetkileri yardıma muhtaç ailelere hiçbir zaman yalnız olmadıklarını hatırlatmaktadır. Tüm olanakları ile yardım için seferber olduğunu ekleyen yetkili isimler, Giresun’un büyük ve tek bir aile olması için tüm bu ardım türlerini sürdürmektedir.

Giresun Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yapılan başvuruları incelemeye alarak hangi hane için hangi yardımın yapılacağını belirleyen Giresun Belediyesi Sosyal Hizmetler birimi, geçimini sağlamakta güçlük çeken, engellilik, sağlık durumu, ileri yaş, hane kalabalığı, işsizlik veya gelir düzensizliği gibi sebeplerden yoksulluk içinde olanlara öncelik vermektedir. Bahsedilen nedenlerden dolayı geçimini sağlayamayanlara ek olarak doğal afet, salgın gibi toplumsal problemler veya şehit/gazilik durumlarında da yardımlarını esirgemeyen Belediye, herhangi bir sebepten temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayamayan, sağlık ve öz bakım ihtiyaçlarını giderme de yetersiz kalan veya öğrenime devam edemeyen herkesi beklemektedir.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Taleplere daha kısa sürede ve daha etkili şekilde yanıt vermek için açılmış olan Beyaz Masa birimi, Giresun Belediyesi yardım başvurusu için görüşme sağlanan departman olarak karşımıza çıkmaktadır. Her sene binlerce başvuru alan Beyaz Masa hem Belediye’ye ilişkin talep, görüş, öneri ve şikayetlerin alındığı hem de yardım eli için ulaşılan yer olmaktadır. Beyaz Masa birimine ulaşanlara hem insan odaklı hem de etkili ve hızlı çözümler sunulmakta, başvuru kaydı alan birimlere vatandaşlar için başvuru formları ve elektronik mailler iletilmekte, sonuç olarak vatandaşlar bu sistem karşısında Beyaz masadan son derece memnun olduklarını dile getirmektedir. Pek çok vatandaş şahsen Belediye binasında yer alan Beyaz Masa birimiyle temasa geçerek başvurusunu yapmayı tercih etmekte, ancak dijital platformların kolaylıklardan yararlanarak iletişime geçmek isteyenler için https://www.giresun.bel.tr/iletisim linkinde yer alan formu doldurarak mesaj iletme imkanı sunulmaktadır. Mesaj iletmek yerine hemen Giresun Belediyesi yardım başvuru formu doldurarak talepte bulunmak isteyenler içinse https://online.giresun.bel.tr/ebelediye/pages/administrator/user/bireyselBasvuru.xhtml# şeklindeki link hizmete açıktır. Yine Beyaz Masa birimiyle iletişim kurmak ve yardımlarını iletmek isteyenler beyazmasa@giresun.bel.tr şeklindeki mail adresinden e-posta ile görüş ve isteklerini yazabilmektedir.

Giresun Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Beyaz Masaya ister birimi ziyaret ederek ve yetkililerle yüz yüze görüşerek ister iletişim bilgilerinde yer alan telefon numaralarından veya isterseniz de online platformlardan ulaşmış olun, her durumda sizden Giresun Belediyesi yardım başvuru formu doldurmanız talep edilir. Başvurusunu onlineolarak iletmek isteyen ve binayı ziyaret imkanı olmayanlar için dijital formlar düzenlenebilir. Tercih edilen kanal ne olursa olsun formda yazılan bilgilerin hem güncel hem şeffaf olması en önemli kriterler olmakta, Giresun Belediye yardımları almak için formda yanlış bilgi beyan edenler için cezai işlemler söz konusu olmaktadır.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Beyaz Masa projesine dahil olanlara yani Giresun Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan talep sahiplerine sürecin farklı basamaklarında telefon veya elektronik mail ile bilgi iletilmektedir. Yine de sürece ilişkin bilgi almak ve başvuru sorgusunda bulunmak isteyenler Beyaz Masa telefon hattını arayabilmektedir.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Hem başvuru yapmak hem başvuruya dair sorgulamada bulunmak isteyenler için en az mail ve dijital formlar kadar sık kullanılan bir diğer iletişim yolu da Belediye telefonlarıdır. 444 4 028 numaralı hattan direkt olarak Belediye’ye ulaşmanız mümkündür.

 

 

Giresun Belediyesi Gıda Yardımı

Giresun Belediyesi gıda yardımı tek seferlik ve düzenli olarak iki farklı şekilde yapılmaktadır. Düzenli yardımı ihtiyacı olan ailelere her ay yardım yapılırken bazı ailelere ise Ramazan ayında ve Kurban Bayramında erzak kolisi verilmektedir. Başvuru yapanlara Giresun Belediyesi gıda yardımı kapsamında pek çok farklı ürün tahsis edilmektedir. Kuru gıdadan oluşan koliler ile sınırlı kalmayan bu yardımlar ekmek fişi şeklinde verilebilmekte, bu sayede ekmek alacak olan ailelerin hem ihtiyacı olduğu kadar ürün alabilmesi hem de yapılan yardımların gizli kalması sağlanabilmektedir. Ulaştırılan gıda yardımlarından bir diğeri de tonlarca dağıtılan patates ve kuru soğan paketleridir. Belediye tarafından ulaştırılan ve patates ile soğan şeklindeki Giresun Belediyesi gıda yardımı sayesinde yalnızca ailelerin mutfak bütçeleri değil, aynı zamanda üreticinin geliri de korunmaktadır.

Giresun Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Giresun Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen kişilerin her hangi bir gelirinin olmaması, işsiz kalması durumunda yapılmaktadır. Giresun il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara verilen gıda kolisi almak için Giresun Belediyesi beyaz masa numarası olan 444 4 028 numaralarını aramaları gerekmektedir. Giresun belediyesi gıda yardımı başvurusu için ayrıca bizzat belediyeye başvuruda bulunabileceğiniz gibi muhtarlıklar aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Giresun Belediyesi gıda yardımı başvuru formu doldurmak için https://www.giresun.bel.tr/iletisimlinkine tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Giresun Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Giresun Belediyesi her sene Ramazan ayında ve Kurban bayramında dar gelirli ailelere erzak kolisi hazırlayarak dağıtım yapmaktadır. Belli aralıklarla belediye ekipleri tarafından dağıtılan erzak kolisi almak için belediye sosyal yardım birimine yada muhtarlıklara başvuruda bulunabilirsiniz. Giresun belediyesi erzak yardımı için dilerseniz Giresun Belediyesi beyaz masa 444 4 028 numarasını arayabilirsiniz.

Giresun Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Giresun Belediyesi Giresun il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek veren belediyelerden biridir. Özellikle son günlerde yaşanan işsizlik ve ekonomik zorluklar çeken vatandaşlara yardım kolisi veren belediye hazırladığı ve gönüllü kişilerin bağışlarını belirlenen ailelerin evlerine teslim edilmektedir. Yardım kolilerinin içerikleri çeşitlilik göstermektedir. Bu imkandan yararlanmak isteyen bireyler belediye binasına giderek, ALO 153 Beyaz Masa iletişim hattını arayarak ya da E-Devlet aracılığı ile Giresun Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapabilirler. Başvuru durumlarını da yine aynı kanallar üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Giresun Belediyesi düzenli olarak yardıma ihtiyacı olan yardım kartı vermektedir. Düzenli olarak sosyal yardım alan kişilere gıda kolisi ya da erzak kolisi yerine verilen yardım kartı içerisine her ay yüklenen bakiyeyi dilediğiniz market ya da bakkalda gıda alış verişi için kullanabilirsiniz. Giresun Belediyesi yardım kartı başvurusu yapacak kişinin her hangi bir geliri ya da gayrimenkulü bulunmaması gereklidir. Başvurusu sonra yapılacak inceleme sonrası uygun görülen kişilere Giresun Belediyesi yardım kartı verilecektir. Bu yardım kartına belediye belirli dönemlerde kişinin giyim, beslenme ve daha birçok kategoride kullanabilmesi için para gönderilmektedir. Böylece yardım alan kişiye birçok açıdan kolaylık sağlanmakta, verilen bu destek sayesinde kişinin maddi açıdan yükünün büyük oranda hafifletilmesi amaçlanmaktadır.

Giresun Belediyesi Süt Yardımı

Giresun Belediyesi, yardımlarını yaparken yeni bebek sahibi olan aileleri de unutmuyor. Aileye eklenen yeni bireyler için kimlik belgesi ve doğum raporunun belediyeye ulaştırılmasının ardından Giresun Belediyesi süt yardımı başvurusu yapan her kadın bu imkandan faydalanabilmektedir. Bu yardım düzenli olarak verilen yardımlardan biri değildir, tek sefere mahsus olarak verilmektedir ve sadece annelere verilmektedir.

Giresun Belediyesi Maddi Yardım

Belediye Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinde gerçekleştirilen Giresun Belediyesi nakit yardımı çalışmaları, her ay binlerce ailenin temel giderlerine önemli bir katkı sağlamaktadır. Bu yardımlar elden nakit olarak verilebileceği gibi gıda yardımına benzer şekilde alışverişi fişi olarak da verilmektedir. Giresun Belediyesine başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi yardım, erzak yardımı, kırtasiye yardımı, ulaşım yardımı ve yakacak yardımında bulunuyor. Bu bağlamda; 15.577 kişiye toplam 1 milyon 577 bin 700 TL gıda yardımı, 84 bin 450 TL maddi yardım, 12 kişiye bilet yardımı, 2 kişiye kombi yardımı, 11 kişiye toplam 1.650 TL tutarında çocuk bezi ve mama yardımı, 12 kişiye toplam 2.400 TL hasta bezi yardımı, 176 bin TL tutarında 5.335 torba kömür yardımı, 200 kişiye toplam 24.000 TL kırtasiye yardımı, 2 kişiye tüp yardımı, aylık ortalama 840 aileye 73.500 TL değerinde 42 bin ekmek fişi verildi.

 

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu