Belediye Yardımları

Güngören Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Güngören Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Güngören Belediyesi Yardım Başvurusu

Güngören Belediyesi, sosyal yardım ve kültürel alanda birçok etkinlikte ilçe sakinleri için yerini aldı. Hanesinde ikamet eden insanlara barınma, sağlık ,eğitim, sosyokültürel. desteği sağlayacağını duyurdu. Güngören Belediyesi ayrıca hayvan dostlarını unutmayarak veteriner hizmetleri sunmayı da ihmal etmedi. Birçok belediye gibi Güngören Belediyesi de ekonomik şartların olumsuzluklarından etkilenen vatandaşlara, çeşitli konularda destek sağlama kararı verdi. Bu kapsamda ellerini sıvayan Güngören Belediyesi başta öğrenciler olmak üzere birçok vatandaşını topluma kazandırmak için çalışmalar yürüttü. Bu yazıda sizlere Güngören Belediyesi’nin yapacağı yardımları detaylıca ele alıp, kimlerin yararlanabileceğini  ve nasıl yararlanılacağını anlatacağız.

Güngören Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Güngören Belediyesi, ilçe halkı adına çeşitli adımlar atmıştır. Halkın refah seviyesini arttırmak adına çeşitli projeler düzenlemiş ve halkı biraz olsun rahatlatmıştır. Birçok alanda halkın özellikle gençlerin yanında yer almıştır. Başlatılan birçok proje ile halkın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar geleceğe yön de vermektedir. Geleceğin gençlerin elinde olduğu düşüncesi ile çıktığı bu yolda önceliği genç öğrenciler olmuştur.

 • Gıda yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Giyim yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Sosyal desteğe ihtiyacı olan kişiler
 • Eğitim desteğine ihtiyacı olan kişiler
 • Toplumdaki engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu yardımlar
 • Sosyal Yardımlaşmaya ihtiyacı olan kimseler
 • Hasta ve yaşlı hizmetleri
 • Yeni doğan bebeği olan ailelere bebek arabası yardımı
 • Veterinerlik Hizmetleri
 • Gençlik ve Spor hizmetleri
 • Kadın ve Aile Hizmetleri
 • Cenaze Hizmetleri
 • Öğrenci İstasyonu

Bahsi vakti geçen hizmetlerden faydalanmak isteyen kişilerin ve eşlerinin herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olmaması şartı aranmaktadır.

Gıda Yardımı

Eğitim Destekleri

Güngören Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan öğrencilerden üniversitesi sınavına girenlerin sınavda ilk 2500’e derecesine giren öğrencilere 20.000 TL, ilk 25 bin dereceye giren öğrencilere 10.000 TL, ilk 250.000’e giren öğrencilere de 5.000 TL nakit desteği sağlayacaktır. Burs verecektir, başvuru için  https://www.gungoren.bel.tr/  adresinden ve Güngören yanında uygulamasından başvuru yapabilirsiniz.

 

ENGELLİ AYLIĞI

Güngören Belediyesi, engeli bulunan vatandaşlarına yardım etmek amaçlı projeler yürütmektedir. En az %40 Sağlık kurulu raporuna sahip başvuru yapan kişinin sosyal güvencesinin bulunmamasını şart koşarak engelli aylığı bağlamaktadır. Haneye giren gelirim belirlendiği bir üst limite uyumlu olmakta sağlanmadı gereken koşullar arasında yer almaktadır.

Hasta ve Yaşlı  Hizmetleri

Güngören Belediyesi ambulans hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşların yakınları, Müdürlüğü başvurarak veya 0212 453 53 20 numara telefona ulaşarak randevu alabilirler. Hastanın evden hastaneye ve hastaneden eve taşınması sağlanmak amacıyla yürütülen projede hasta sağlığı dikkate alınmıştır. Hastanın kendini tedaviye adamadı amacıyla önündeki engeller belediye yardımları ile ortadan kaldırılmaktadır.

Bebek Arabası Projesi

Güngören Belediyesi, ilçe sınırlarında bebeği olan ailelere bebek arabası yardımı yaptı. Bu proje kapsamında ebeveynlerin yükleri hem maddi hem de manevi olarak hafifletilmek istenmiştir. Güngören Belediyesi, ilçede yaşayan yeni doğum yapmış ailelerin bugünlerinde yanlarında durarak, yeni doğan bebeklere ,bebek arabalarını düzenledikleri m bir konferansta hediye ettiler.

Veterinerlik Hizmeti

Güngören Belediyesi, belediyenin toplama ekipleri tarafından usulüne uygun olarak topladığı sokak hayvanlarını ve rehabilite merkezlerine alır. Burada kısırlaştırır, aşılarını yaptırır. müdahale görmüş olduğunu gösterir kulağında küpeler takarak operasyon yaraları kapandıktan sonra kayıt altına alınan hayvanları; geri ortamına bırakır. İlçe dahilinde tespit edilen beslenme odaklarına düzenli mama dağıtımı yapılır ve hayvanların beslenmesi desteklenmiş olur Soğuk kış günlerinde canlılar için mama dağıtım olumsuz hava şartları düzelinceye kadar günlük olarak yapılmakla beraber soğuk hava şartlarını etkilenmemeleri için plastik kedi ve köpek evleri belirlenen noktalara bırakılır.

Gençlik ve Spor Hizmetleri

Güngören Belediyesi, 2.500 seyirci kapasiteli futbol stadyumu, 2000 seyircili kapasiteli kapalı Spor Salonu ve 400 seyirci kapasiteli yüzme havuzu içerisinde bulunan dev spor kompleksini Güngören’de açtı. Fıtness, sauna , buhar banyosu vs için özel ayrılmış olan tesiste birçok spor için imkan sağlanıyor.

Kadın ve Aile Hizmetleri

Güngören Belediyesi, spordan kültürel, kişisel gelişimden el sanatlarına kadar birçok farklı branşta ücretsiz olarak eğitimler vermektedir. Kursiyerler yıl sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar almaya hak kazanmaktadırlar. Bu kurslar hem sanatsal kültürel açıdan hem de mesleki açıdan önemlidir. Birçok kadın iş hayatına bu şekilde adım atmıştır. Aldığı kurs sertifikaları ile çeşitli işletmeler kurabilmiştir. Kadın girişimcilerin varlığı arttırılarak iş hayatındaki rolünü aktifleştirilerek güçlü kadın güçlü toplum ilkesi benimsenmiş ve bu doğrultuda hareket edilmiştir.

Cenaze Hizmetleri

İlçe sınırları içinde gerçekleşen doğal ölümler için ölüm muayenesi ve ölüm belgesi verilmesi işlemleri belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü yürütülmektedir. Ölen kişilerin nüfus cüzdanı ve sağlık belgeleri belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne verilmelidir. Vefat eden kişilerin doktor tarafından muayene edilmesi sonrası ,ölüm şüpheli değil ise, doktor tarafından ölüm raporu ve gömme izin belgesi verilir. Bu belge ile defin işlemleri mezarlıklar Müdürlüğü’ne başvurularak gerçekleştirilir.

Öğrenci İstasyonu

 

Güngören Belediyesi, kurduğu öğrenci istasyonları ile gençlerin eğitimi için gerekli olan alanları kurdu. Yoğunluk sebebiyle randevulu sistem ile çalışan öğrenci istasyonuna gelen öğrenciler, sessiz bir ortamda ders çalışma imkanı bulunurken binlerce kitaptan oluşan kütüphanelerden de faydalanabilecektir. Ücretsiz wi-fi desteği, dinlenme alanları ve  ikramlar ile öğrenciler istasyonda diledikleri gibi vakit geçirebilmektedir. Güngören Belediyesinin web sitesi üzerinden dilediği saatlerde oluşturduğu randevular ile imkanlarından faydalanabilmektedir. Özellikle üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği öğrenci istasyonları böyle mekanların fazlalaşması düşüncesini beraberinde getirdi.

 

Güngören Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Güngören  Belediyesi, kendi internet sitesi olan  https://www.gungoren.bel.tr/  üzerinden birçok yardım ve destek projesine erişim sağlamaktadır. Aynı zamanda belediyenin hizmet binası, kaymakamlık, muhtarlık gibi kurumlarda sosyal yardım başvuru formu doldurarak para,  eğitim, barınma, beslenme gibi insanın temel ihtiyaçları için  yardım başvurusu ve takibi sağlanmaktadır. gungorenbelediyesi@hs01.kep.tr Mail adresi üzerinden ve   0 212 449 55 00 iletişim numarası üzerinden bilgi alınabilmektedir. E-devlet üzerinden kişisel bilgileriniz ile çeşitli belediye yardımlarını takip etme hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımlarına da katılabilme imkanı bulunmaktadır. MERKEZ BİNA Güven Mahallesi Marmara Caddesi No: 38Güngören – İstanbul  giderek bizzat hizmet talebi de oluşturulabilir.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu