Sosyal Yardımlar

İBB Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023

İBB Kırtasiye Yardımı 2023

İBB Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

İBB Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB kırtasiye yardımı İstanbul Büyükşehir Belediyesinin maddi durumu kötü olan öğrencilere verdiği eğitim yardımlarından biridir. İstanbul il sınırları içerisinde yaşayan öğrencilere verilen İBB kırtasiye yardımı nasıl alınır, İBB kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler paylaşacağım. İBB kırtasiye yardımı sadece ilkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Maddi zorluk içerisinde olan velilerin eğitim giderlerine destek olarak verilen İBB kırtasiye yardımı hakkında merak edilenleri paylaştık.

İBB Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir

İBB Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nereden Yapılmaktadır?

İBB Kırtasiye Yardımı Ne Kadardır?

İBB Kırtasiye Yardımı Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İBB Kırtasiye Yardımından Okul Öncesi Çocuklar Yararlanabilir mi?

İBB Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Yatacak

İBB Kırtasiye Yardımı Hangi Bankaya Yatacak?

İBB Kırtasiye Yardımı Online Başvurusu

İBB Kırtasiye Yardımı Nereden Alınır

İBB Kırtasiye Yardımı Başvuru Formu

İBB Kırtasiye Yardımı Başvuru Sorgulama

İBB Kırtasiye Yardımı Ne Kadar

İBB Kırtasiye Yardımı Son Başvuru Tarihi

 

İBB Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir

İBB kırtasiye yardımından yararlanmak için

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
Öğrencinin İstanbul da yaşıyor olması
Şehir çocukları
Öksüz ve yetim çocuklar
Engelli öğrenciler
Maddi durumu kötü olan
Öğrencinin eğitime devam etmesi gerekli
Devlet okullarında ve vakıf okullarında burslu okuyanlar
İBB kırtasiye yardımı İlkokul, Orta ve Lise öğrencilerine verilir

Yukarıdaki şartları taşıyan öğrenciler kırtasiye yardımına başvuruda bulunabilir.

 

 

İBB Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nereden Yapılmaktadır?

İBB kırtasiye yardımı başvuruları hem internet üzerinden online olarak yapılabileceği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün Avrupa yakasında bulunmakta olan Edirnekapı Sosyal yardımlaşma veznesine ya da Anadolu yakasında bulunan Selimiye veznesine başvurulması gerekmektedir. Ayrıca İBB kırtasiye yardımı için mahalle muhtarınıza başvuruda bulunabilirsiniz. İBB kırtasiye yardımı başvurusunu internet üzerinden online yapmak için bu linke https://senokudiye.ibb.istanbul/Login.aspx tıklamanız yeterlidir. Karşınıza çıkan sayfada öğrencinin TC kimlik numarası adı ve soyadını girerek başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz.

İBB Kırtasiye Yardımı Ne Kadardır?

İBB kırtasiye yardımı yılda 1 defa olmak üzere ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi gören öğrencilere 300 TL olarak verilmektedir. Eğer Genç üniversiteli yardımı ise 1200+1000+1000 TL olmak üzere 3 taksit halinde ödenmektedir. İBB kırtasiye yardımından sadece liseye kadar eğitim gören öğrenciler yararlanmaktadır. Üniversite öğrencileri İBB genç üniversiteli desteğine ayrıca başvurmaları gereklidir.

İBB Kırtasiye Yardımı Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İBB kırtasiye yardımından yararlanmak için bizzat başvuruda bulunacak kişilerin yanında bazı belgeleri götürmeleri gerekmektedir. Kırtasiye yardımı almak için istenen belgeleri götürmek başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilir. İstanbul kırtasiye yardımı için gerekli belgeler ise,

Öğrenim Belgesi
Öğrencinin kimlik fotokopisi
Velisinin kimlik fotokopisi
Engelli öğrenci ise mutlaka engel durumunu gösteren belge

 

İBB Kırtasiye Yardımından Okul Öncesi Çocuklar Yararlanabilir mi?

İBB kırtasiye yardımdan okul öncesi, kreş, yaşı küçük çocuklar yararlanabilir mi sorusu merak edilen konuların başında gelmektedir. Kırtasiye yardımından yararlanmak için yaş sınırı bulunmaktadır. Okul öncesi ve kreşe giden çocuklar bu yardımdan yararlanamazlar. Ancak 5 yaşını doldurmuş okula giden tüm çocukların başvurusuna açık olan bu yardımda her hangi bir üst yaş sınırı bulunmaktadır.

İBB Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Yatacak

İBB kırtasiye yardımı ne zaman yatar ve İBB kırtasiye yardımı ne zaman ödenir sorusu en çok merak edilen sorular arasındadır. Kırtasiye yardımı başvuru yapan kişilere kırtasiye yardımı ödemeleri okulların açılmasından sonraki 2 hafta içerisinde yapılmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sen Oku Diye Eğitim Yardımı onaylanan kişilere ayrıca yardım ödemesinin yapıldığına dair SMS ile bilgilendirme yapılır.

İBB Kırtasiye Yardımı Hangi Bankaya Yatacak?

İBB kırtasiye yardımı başvuru yapan kişilerin başvuruları onaylanması halinde ödemeler banka hesaplarına başvurunun onaylanmasından sonraki 15 gün içerisinde yatırılmaktadır. Kırtasiye yardımı ödemeleri okulların açıldığı Eylül ayının son haftasında ödenmektedir.

 

İBB Kırtasiye Yardımı Online Başvurusu

İBB kırtasiye yardımı online başvuru yapmak için bu linki https://senokudiye.ibb.istanbul/Login.aspx kullanabilirsiniz. Online başvuru linkine tıkladıktan sonra öğrencinin TC kimlik numarası adı ve soyadı yazılması gereklidir.

İBB Kırtasiye Yardımı Nereden Alınır

İBB kırtasiye yardımı başvurusu online olarak yapılacağı için bizzat başvurarak yapılması mümkün. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Edirnekapı Sosyal yardımlaşma veznesine ya da Anadolu yakasında bulunan Selimiye veznesine bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

İBB Kırtasiye Yardımı Başvuru Formu

İBB kırtasiye yardımı başvuru formu bizzat belediyeden başvuruda bulunabileceğiniz gibi internet üzerinden öğrencinin ve velinin bilgileri girilerek doldurulur. Öğrencinin bilgileri ile velinin gelir durumu adı ve soyadı doldurulması gereklidir. İBB kırtasiye yardımı başvuru formu ve İBB Sen Oku Diye başvuru formu bu linke https://senokudiye.ibb.istanbul/ilgilikisibasvuruformu.pdftıklayarak indirebilirsiniz.

İBB Kırtasiye Yardımı Başvuru Sorgulama

    İBB kırtasiye yardımı başvuru yapan kişiler başvuru sonuçlarını ALO 153 destek masası aranacak yapılmaktadır. Ayrıca başvuru sonuçları SMS olarak bildirilmektedir. İBB kırtasiye yardımı almaya hak kazanan kişilere SMS ile ödemelerini belirlenen IBAN numarası yatırılacağı bildirilmektedir.

İBB Kırtasiye Yardımı Ne Kadar

İBB kırtasiye yardımı her sene belediye yetkilileri tarafından belirlenmektedir. 2023 yılı için İBB kırtasiye yardımı 300 TL olarak belirlenmiştir.

İBB Kırtasiye Yardımı Son Başvuru Tarihi

İBB kırtasiye yardımı her sene okullar açılmadan 1 ay önce başlar. İBB kırtasiye yardımı başvurusu yapıldıktan sonra okullar açıldığından 2 hafta içerisinde SMS ile bilgilendirme yapılır.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu