Belediye YardımlarıDevlet Yardımları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu Ve Başvuru Formu 2023

Kira Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu Ve Başvuru Formu 2023

– İBB Kira Yardımı Başvurusu

– Kira Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu Ve Başvuru Formu 2023 ; Ülkemiz aktif fay hattı kuşaklarında yer almaktadır. Bu durum ise yıkıcı depremlere yol açmaktadır. Meydana gelen depremlerde can kaybı ve binaların zarar görmesini en aza indirmek için Çevre Şehircilik ve İklim  Bakanı eylül ayında istanbul’ da sosyal konut projesi başlatacağını duyurmuştur. Bu durumun ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem İmamoğlu, İstanbullulara verilecek kira yardımı desteğinde bulucağını belirten bir açıklama yapmıştır. Bu yazımızda istanbullulara verilecek kira yardımı desteği ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Nedir?

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un eylül – ekim aylarında istanbul’da konut projesi başlatacağını duyurmasının ardından istanbullu vatandaşların mağdur olmaması adına başlatılan bir yardım desteğidir. Bu destek sayesinde evlerinden çıkmak zorunda kalan vatandaşlar zor durumda kalmadan kirasını ödeyecekler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kira Desteği Ne Kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbullulara verilecek kira desteğinin miktarı binlerce vatandaş tarafından merak ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından gelen açıklamaya göre kiracı ve ev sahiplerine verilmesi planlanan kira desteği miktarı 3450 TL dir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kira Desteği Kimlere Verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan kira desteği ev sahibi veya kiracı  fark etmeden herkese verilecektir. Kira desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin evinin sosyal konut projesi kapsamında olması gerekmektedir. Kira desteği almak isteyen vatandaşlar https://istanbulyenileniyor.com linkine tıklayarak  oturduğu binanın yenilenmesi için başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa kira desteğinden faydalanabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kira yardımı başvurusu yapmak isteyen aşağıdaki maddelerde belirtmiş olduğumuz adımları takip ederek yapabilirsiniz.

https://istanbulyenileniyor.com linkine tıklamalıdır.

– Ardından giriş sayfasından sisteme kayıt yapması gerekmektedir.

– Kayıt Formunu doldurduktan sonra telefonunuza gelen doğrulama kodunu yazmalısınız.

-Başvurular sayfasında “Başvuru Yap“ butonuna tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.

  • Formu doldurduktan sonra “Başvur” butonuna tıklayarak başvuru işlemlerimizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Başvurunuzu tamamladıktan sonra “Başvurunuz Bize Ulaşmıştır.” Mesajı başvuru sahibine iletilecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kira Desteği  Sorgulam Nasıl Yapılır?

Kira desteği başvurusu yapan kişiler başvuru takibinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Başvuru takibi yapmak isteyenler – https://istanbulyenileniyor.com linkine tıklayarak sisteme giriş yapmalıdır.

Sisteme giriş yaptıktan sonra “Başvurularım” sekmesine tıklamalıdır. Daha sonra “Detay Görüntüle” seçeneğini tıklayarak durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu