Belediye YardımlarıYardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyeleri, sayısı gittikçe fazlalaşan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmektedir. Korana virüs salgını ile artan yardımlar sistemleştirilmiş ve çeşitli yardım faaliyetleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yazımızda sizlere, İzmir Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yardımları anlatacağız. Aynı zamanda nasıl ve nereden İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapabileceğinizi göstereceğiz.

Yaşlılara, kimsesizlere, hastalara, engellilere, şehit ailelerine veya öğrencilere yardımlarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi; böylelikle vatandaşlarımıza umut ışığı olmaya devam etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir ilinde ikamet eden vatandaşlarına çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Belediye Biz İzmir Gıda Yardımı ile vatandaşlarına gıda ve erzak yardımlarında bulunmaktadır. Özellikle bayram dönemlerinde maddi para yardımları yapmaktadır. Bu dönemlerde vatandaşlarımız bir nebze de olsa rahatlamak istemektedir. Bunun için  İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu için ilgili yerlerle iletişime geçmesi gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 0-5 yaş arası çocuğu olan vatandaşlarımıza başvurmaları halinde her ay 10 biniş hakkı tanıyan ulaşım kartını temin etmektedir.  Kısacası Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bu çalışmalar ile muhtaç ve  kimsesiz vatandaşlarımızın giysi, ev eşyası ve yakacak yardımları yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Süt Kuzusu Projesi ile 1-5 yaş arasında çocuğu olan vatandaşlarımıza ayda bir defaya mahsus olmak üzere 8 litre süt verilmektedir.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarına yara bakımı, psikolojik destek, fizik tedavi, kişisel bakım ve ev temizliği hizmeti sunan Belediye; engelli vatandaşlarını da unutmamıştır. Hatta İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapan engelli vatandaşlarımıza tıbbi malzeme desteğiyle birlikte maddi destek de sağlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, okullar ile görüşmeler yaparak ihtiyaç sahip öğrencileri tespit etmektedir. Bunun yanında öğrenciler için gerekli olan mont, bot, spor ayakkabı ve okul malzemesi temini yapmaktadır. Okul yönetimi aracılığıyla yürütülen bu yardımlarla böylece daha fazla öğrenciye ulaşılmak umut edilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Kimler Tarafından Yapılabilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncelikle muhtaç, yoksul veya kimsesiz olanlara yardım eli uzatmaktadır; ek olarak doğal afette zarar görenlere, engellilere, şehit yakınlarına bununla birlikte öğrencilere de yardım etmektedir. Belediyenin yardımlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın, dilekçe ve kimlik belgeleri gibi gerekli evraklar ile ilgili yerlere başvurmaları gerekir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşlarına yönelik çok farklı yardımlarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları değişiklik gösterdiği için farklı başvuru yollarının izlenmesi gerekmektedir.

Biz.İzmir gıda paketi yardımı için kimlik fotokopileri ve dilekçeleriyle birlikte vatandaşlarımızın direk başvuruda bulunmalılardır. Bu nedenle gerekli koşulları sağladığını düşünen vatandaşlarımızın  istenen belgeleri yetkililere sunması gerekmektedir. . Merkez ilçe olan Konak’ta 3, ek olarak Buca’da 1 adet olmak üzere farklı semtlere dağılan bürolara giderek yetkililer ile iletişime geçilebilmektedir. İzmir Belediyesi nakit yardımı almak isteyen vatandaşlarımız ilgili evraklarla birlikte dilekçelerini Buca Gürçeşme Huzurevi ve Konak Katlı Otopark altındaki danışma bürolarına teslim etmelilerdir. Aynı zamanda engelliler için sağlanan medikal cihaz yardımları veya gıda paketi gibi ayni yardımlardan yararlanmak için engelli vatandaşlarımız  aynı adresleri kullanmalılardır.

Çeşitli doğal afetler sebebiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı isteyen vatandaşlarımızın  kimlik fotokopileri ve dilekçeleriyle birlikte ek olarak ikametgah belgesi, itfaiyeden alınacak su çekme zaptı raporu, tapu fotokopisi ve şayet iş yeri ise vergi levhasının fotokopisi ile vekaletname ve imza sirkülerini yetkililere göndermeleri gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği Bizİzmir giyim noktası ile vatandaşlarımızın giysi ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmıştır. Böylece Karabağlar semtinde konumlanan giyim noktasından giysi yardım talebi yapılabilmektedir.

Süt desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın detaylı bilgi, başvuru veya başvuru sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için www.sutkuzusu.com.tr adresine gitmeleri gerekmektedir. Çünkü süt desteği yardımı için başvuru dilekçesi; anne, baba ve çocuğun nüfus cüzdan fotokopisine ihtiyaç duyulmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu ve Sorgulama 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, e-devlet sistemi ve Belediyeye ait resmi web sitesi üzerinden başvuru almaktadır. Belediye online platformlar aracılığıyla bazı formlar ve örnek dilekçeler sunmaktadır. Böylelikle daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde başvuru almayı amaçlamaktadır. İnternete erişimi olmayan vatandaşlarımızın ilgili birimleri ziyaret ederek ıslak imza ile dilekçe doldurması gerekmektedir.

Bizİzmir  yardımları için yetkililere muhtaçlık durumlarını ispat etmek isteyen vatandaşlarımızın öncelikle https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit adresindeki linkten formu dikkatlice doldurmaları gerekmektedir.

Askıda fatura ile ilgili bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın ilgili linke tıklaması gerekmektedir https://www.bizizmir.com/askidafatura .

Başvuru adaylarına ve yetkililere zaman kazandırmayı amaçlayan Belediye, https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 adresi üzerinden İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapabilmektedirler. Yine vatandaşlarımız bu nedenle, 4444035 Çağrı Merkezi üzerinden  7/24 hizmet alarak bilgi edinebilmektedir.

Başvurular hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımızın yine başvuruda bulundukları adresi kullanmaları mümkündür. https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 adresinden de sorgulama işlemi yapılmaktadır.

izmir buyuksehir belediyesi yardim karti 1 - İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı 

Sosyal yardım kartı maddi durumu kötü başka bir deyişle sigorta güvencesi bulunmayan vatandaşlarımıza yöneliktir. İl ve ilçe belediyelerine bizzat başvuruda bulunan vatandaşlarımız böylelikle  sosyal yardım kartından yararlanabilirler.

444 40 35 numaralı iletişim hattından sosyal yardım kartına başvuruda bulunabilirsiniz. Sosyal yardım kartı başvurusu için kimlik ve başvuru formu doldurmanız gerekir. Örneğin bayram zamanlarında verilen 400 TL para yardımı Vakıfbank şubelerinden aynı zamanda sosyal yardım kartlarından çekilebilmektedir.

444 40 35 numaralı telefon üzerinden Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne ulaşabilirsiniz, kısacası istek ve şikayetlerinizi belirtebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı almak isteyen vatandaşlarımız 293 17 02 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilmektedirler. Yaşamını yatağa bağlı sürdüren hastalarımızın pansuman desteği almak için önce  Eşrefpaşa Hastanesi’yle iletişime geçmesi gerekmektedir.  0 232 293 80 00 numaralı telefon hattından hastaneye ulaşabilirler.

Son olarak su faturalarında indirimi için vatandaşlarımız ayrıntılı bilgiyi 293 22 06 numaralı hattan alabilirsiniz.

izmir buyuksehir belediye erzak kolisi yardimi 1 - İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Belediye, erzak yardımı için hazırladığı gıda kolileriyle çölyak hastalarına da yardımcı olmaktadır. Senede üç kez glutensiz gıda paketi yardımı yapmaktadır. Sağlık raporu, kimlik fotokopisi ve dilekçeyle başvurmak gerekmektedir. Bununla birlikte Enilketonüri hastaları için senede 3 kereye mahsus düşük proteinli gıda paketi yardımı yapılmaktadır.

Başvuru için: https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6

Aynı zamanda kimlik fotokopisi ve gıda yardım dilekçesi ile  başvuru için aşağıdaki adreslere gidilmelidir.

 • Laleli Mah. Menderes Cad. No:420 (Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi) Buca/İZMİR
 • Milli Kütüphane Caddesi No:41/A Konak/İZMİR (YKM arkasında bulunan katlı otopark altı)
 • Mimar Sinan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak/İZMİR (Lozan Kapısı Girişi)
 • Göksu  Mahallesi 684/11 Sokak No:38 / A   Buca/İZMİR
 • Mehmet Akif Mahallesi 2739 Sokak No:36 / A Zemin Kat Konak/İZMİR
 • Süvari Mahallesi 803 Sokak No:87 Zemin Kat Konak/İZMİR
 • Güney Mahallesi 1150 Sokak No:35 Konak/İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu

İzmir Kara Kış Destek paketi ile artık ekonomik zorluk çeken faturasını ödemekte zorlanan kişiler için destek sağlanmaktadır. Böylelikle Belediye hem yakacak yardımı yapmakta hem de askıda fatura ile faturalarını ödeyerek destek olmaktadır. Yakacak yardımı ve doğalgaz yardımı maddi zorluk çeken ve herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilmektedir.

Aynı zamanda aşağıdaki yardımlar da yapılmaktadır.

 • Gıda yardımı
 • Sıcak yemek dağıtımı
 • Çocuk bezi ve çocuk maması yardımı
 • Mobilya ve ev eşyası yardımı
 • Soba, battaniye yardımı
 • Odun, kömür yardımı
 • Eğitim ve kırtasiye malzemesi yardımı
 • Para yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres:

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mimar Sinan Mahallesi 9 Eylül Meydanı No:9/1 Kültürpark içi 1 no’lu Hol Konak / İzmir

Telefon: 0232 293 1200
KEP : izmirbuyuksehirbelediye@hs01.kep.tr

Hemşehri İletişim Merkezi (HIM):

İstek, öneri ve şikayetleriniz için; Hemşehri İletişim Merkezi
Him Telefon : 444 40 35 444 40 35
E-Posta : him@izmir.bel.tr

 

5/5 - (4 votes)

Belediye Yardımları

Yardım haberleri ve güncel yardım bilgileri hakkında makaleler paylaşıyorum. Yardım bilgisi veren kurum haberleri.

İlgili Makaleler

17 Yorum

 1. Merhaba ben TEKİN. Hakkari Belediyesi sosyal destek yardımları konusunda yardım başvurusu yapmak istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

 2. Merhaba ben GÖKHAN. Adıyaman Belediyesi sosyal destek yardımları konusunda yardım başvurusu yapmak istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

  1. Izmir büyükşehir belediyesi ben epleks hastasıyım çalışamıyorum aile ihtiyacımız 2 tane kız çocuğu var. Karakış yardım kömür odun kömürlü soba ihtiyacımız var. Mahallemizde hiç bir bakkal yok sizden gıda ve temizlik yardım. Birisi 9 yaşında ilkokul öğrenci sınıfa geçti kırtasiye malzemesi tablet alamıyorum ihtiyacı var sizden yardım edin. Küçük 1.5 yaşında bebek bezi lslak medil yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

 3. Belediye Yardımları teşekkürler. İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda gerekli ve detaylı bilgi aldım.

 4. Merhaba Bingöl Belediyesi yardım kartı başvurusu yapmak istiyorum. Yardım kartı konularında bulamadım bana yazabilir misiniz.?

 5. İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 Konusundaki bilgileriniz için teşekkürler. Bu konuda çok bilgilendim.

 6. Merhabalar. İstanbul Belediyesi fatura yardımı yapıyor mu. Durumumuz çok kötü bu konuda yardım almak istiyorum.

 7. Kolay gelsin. Site çok işimize yaradı ben de bir şey sormak istiyorum. İzmir Belediyesi süt yardımı yapıyor mu acaba eğer yapıyorsa süt yardımı için nereye başvuru yapmamız gerekiyor.

 8. Trabzon Belediyesi tarafından aldığım yardım kartıma her ay para yatıyordu. Bu ay yardım paramın kesildiğini öğrendim bu konuda nereye başvuru yapılabilir. Teşekkür ederim.

 9. Belediye Yardımları teşekkür ederim yazınız için İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda tüm aradığım cevapları buldum.

 10. Kolay gelsin. Kırşehir Belediyesi evde hasta bakım hizmetleri iletişim numarası verebilir misiniz.

 11. Belediye Yardımları teşekkürler. İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda gerekli ve detaylı bilgi aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu