Sosyal Yardımlar

Kamu Bankası İzmir ve İstanbul’da Konut Satışına Başladı!2+1 Dairenin Sahibi Olmak İçin 75 Bin TL Ödemek Yeterli!

Vakıfbank’tan Tüketicilere Müjdeli Haber

Kamu Bankası İzmir ve İstanbul’da Konut Satışına Başladı!2+1 Dairenin Sahibi Olmak İçin 75 Bin TL Ödemek Yeterli!

Enflasyonun artışı ile birlikte fahiş seviyelere ulaşan hammadde fiyatları, emlak piyasasında deprem etkisi yarattı. Son dönemlerin en pahalı seviyelerinden satışa sunulan hammaddelerden ötürü yeni gayrimenkullere zam yapmak durumunda kalan yetkililer, ikinci el gayrimenkul piyasasında da hareketliliğin yaşanmasına yol açtı. Bu durum kendi gayrimenkulüne sahip olmayı planlayan tüketicileri hayal kırıklığına uğratırken ülke ekonomisinin de olumsuz etkilenmesine sebep oldu. Uzunca bir süredir birikimleri karşılığında satın alabilecekleri bir gayrimenkul bulamayan tüketiciler için devlet kanalı ile yeni konut projeleri düzenlendi. Dar ve orta gelirli vatandaşları kapsayan projelerde belirli şartların sağlanması istenirken şartları sağlayamayan birçok vatandaş piyasada kendilerine uygun gayrimenkul arayışını devam ettirdiler. Bu noktada devreye giren kamu bankası Vakıfbank anlaşma içerisinde olduğu yasal ihale platformu Intengo üzerinden yeni ihaleler düzenlediğini duyurarak fiyatları dip seviyede tuttuğunu vurguladı.

Vakıfbank’tan Tüketicilere Müjdeli Haber!

Birçok farklı kategori altında geliştirmiş olduğu kampanyalar ile tüketicilerin bütçelerini destekleme gayreti içerisinde olan kamu bankası Vakıfbank yeni dönemde bütçeleri doğrultusunda bir gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere seslendi. Intengo platformu üzerinden iki yeni ihale düzenlediğini bildiren kamu bankası, ihaleler aracılığı ile konut satışlarının gerçekleştirileceğini ifade etti. Intengoplatformu üzerinden düzenlemiş olduğu ilk ihale aracılığı ile İzmir ilinin Cumhuriyet Mahallesinde bulunan 2+1 konutu satışa çıkardığını ifade eden Vakıfbank konutun kullanım alanını 120 metrekare olarak bildirdi. Gayrimenkul satışında kredi yolunun açık olduğunu ifade eden kamu bankası dubleksdaire için verilebilecek minimum fiyat teklifini 1 milyon 500 bin TL olarak açıkladı. İhaleye katılım sağlamak isteyenlerin ödemeleri gereken teminat bedeli ise 75 bin TL olarak hesaplandı. Aynı ihael platformu üzerinden bir ihale daha düzenlediğini belirten Vakıfbank, söz konusu ihale aracılığı ile İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesinde bulunan 2+1 daireyi satışa çıkardığını bildirdi. Dairenin toplam kullanım alanını 81 metrekare olarak açıklayan kamu bankası, ihalenin başlangıç bedelini 2 milyon 250 bin TL olarak bildirdi. İhaleye katılmak isteyenlerin yatırmaları gereken teminat bedeli ise 112 bin 500 TL olarak hesaplandı.

Vakıfbank İzmir ve İstanbul İhalelerine Nasıl Katılım Sağlanır?

Vakıfbank’ın İstanbul ihalesine katılabilmek için söz konusu teminat bedelinin bankanın Cumhuriyet Caddesi şubesine, İzmir ihalesine katılabilmek için ise ilgili teminat bedelinin Nokta şubesine elden yatırılması gerekmektedir.

 

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu