Belediye YardımlarıDevlet Yardımları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama 2023

Ülkemizde, pekçok belediye tarafından muhtaç vatandaşların gururunu kırmadan yardımcı olabilmek üzere sosyal yardım kartı projesi hayata geçirilmektedir. Kocaeli Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı 41 Kart uygulamasını devreye sokarak bu anlamda destek sağlamaktadır.

Kocaeli yardım kartı neticesinde yoksul vatandaşlar temel ihtiyaçları kapsamında kimseye muhtaç olmadan karşılama olacağına sahip olmaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  Kocaeli Belediyesi 41 Kart ile yardıma muhtaç vatandaşlara elini uzatması ile bilinmektedir.

Kocaeli Belediyesi tarafından, muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi kapsamında ise sosyal yardım çalışmaları  tüm hızıyla devam etmesi söz konusudur. Kocaeli Belediyesi ayni ve maddi yardım ile ilgili olarak vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler.Kocaeli Belediyesi 41 Kart, Kocaeli Belediyesi 41 Kart yardım başvurusu ve sorgulama ve Kocaeli yardım kartı ile ilgili merak edilen soruların yanıtları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır ?

İhtiyaç sahibi olan aileler, gerekli belgeler vasıtasıyla Kocaeli Belediyesi Çözüm Masasına gitmek suretiyle Kocaeli 41 Kart başvurusu yapabilmektedirler.

Kart 41 başvurusu yapmakta olan ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ziyaret yapılması söz konusudur. Kurumda çalışan yetkili uzman personeller tarafından yapılmakta olan sosyal incelemeler neticesinde başvuru sahiplerinin ihtiyaç sahibi olup olmadığına ilişkin rapor hazırlanmaktadır. Başvuru sahibinin varsa ne tür ihtiyaçları olduğuna yönelik ve giderilmesi için neler yapılabileceği ile ilgili olarak Sosyal Yardımları Değerlendirme Kurulu ile yapılmakta olan görüşmeler neticesinde vatandaşların başvuruları karara bağlanması söz konusudur.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Sorgulaması Hakkında

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası aracılığı ile Kart 41 başvurusunda bulunan vatandaşlara, başvuruları tamamlanmasının ardından başvuru numarası verilmesi söz konusudur.

Ayrıca Kocaeli Belediyesi çağrı merkezini arayabilir veya başvuru yaptığınız çözüm masası adreslerine bizzat giderek başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

41 kart almak üzere hak kazanan ihtiyaç sahipleri ile ilgili olarak söz konusu kartlarına yükleme yapılmasının ardından, kişiler harcama yapabilmek üzere süreci ilerletmektedirler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Başvuru Formu Hakkında

Kocaeli Belediyesinden ya da Çözüm Masası üzerinden Kart 41 başvurusu yapmakta olan vatandaşların teslim etmeleri gerekmekte olan belgeler arasında  ise 41 Kart başvuru formu bulunması söz konusudur. Kart 41 başvuru formu ile ilgili olarak ailede yaşamakta olan kişi sayısı, ikametgah bilgisi, kimlik bilgisi, maddi durum bilgisi ve iletişim bilgileriniz hakkında sorular bulunmaktadır.

Söz konusu başvurular ile iligili olarak formda verilmiş olan bilgiler doğru ve güncel olarak yapılması gerekmektedir. Başvuru sürecinde evinizde yapılmakta olan inceleme ve formda verilen bilgiler ışığında eğerlendirilmeye alınması mümkündür.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Telefon Numarası ve İletişim Bilgisi Hakkında

Kocaeli Belediyesi sınırları içerisinde yaşamakta olan ihtiyaç sahipleri ALO 153 Çağrı Merkezini arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kocaeli Belediyesi 41 kart başvurusu hakkında belediye ait olan telefon numarası; 0262 318 10 00

Kocaeli Belediyesi Çözüm Masası Nerededir ?

Kocaeli Belediyesi Çözüm Masası aracılığı ile ihtiyacınız olacağına dair düşündüğünüz yardım türüne aşağıdaki adreslerden başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Kocaeli Belediyesi Çözüm Masası Adresi ile ilgili olarak;

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa, Karabaş, Sabancı Kültür Sitesi, Oramiral Salim Dervişoğlu Cad. D:No:78, 41040 İzmit/Kocaeli olmak üzere.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kemalpaşa Salim Dervişoğlu Caddesi, Oramiral Salim Dervişoğlu Cad., 41200 Kocaeli 

Karabaş Mah. Salim Dervişoğlu Cad. No:80 41040 İzmit / Kocaeli olarak belirtilmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Kimlere Verilmektedir ?

Kocaeli Belediyesi il sınırları içerisinde yaşamakta olan yoksul, muhtaç ve ihtiyaç sahibi olarak belirlenen kişiler belediyeden 41 Kart alabilmektedirler. Geliri bulunmayan yaşlılar, işsiz kişiler, engelli bireyler, şehit-gazi ve asker yakınları da dahil olmak üzere, ihtiyaç sahibi olmaları durumunda Kart 41 alabilmeleri mümkündür.

Kısaca belirtmek gerekirse; temel ihtiyaçlarını karşılayamak konusunda güçlük çeken ihtiyaç sahipleri Kocaeli Belediyesi yardımları ile desteklenmesi söz konusudur.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Hakkında

Kocaeli Belediyesi 41 Kart başvuru belgeleri ile beraber, Çözüm Masasına gitmekte olan vatandaşlar başvurularını tamamlayabilme niteliğine sahiptirler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Başvuru Şartları Hakkında;

Fakirlik belgesi (Muhtarlıktan alınacak) talep edilmektedir.

Aile bireylerinin nüfus cüzdan fotokopileri talep edilmektedir.

SGK hizmet dökümü ve provizyon sorgulaması hakkında  (Evdeki 16 yaş ve üzeri tüm bireyler için e-devlet ya da SGK müdürlüklerinden kimlik ibrazı ile alınabilir) talep edilmektedir.

Emekli ise emekli maaş dökümü ve provizyon sorgulaması (e-devlet ya da SGK müdürlüklerinden kimlik ibrazı ile alınabilir) talep edilmektedir.

Başvuru formu talep edilmektedir.

İkametgah belgesi talep edilmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Bakiye Yüklemesi Hakkında

Kocaeli Belediyesine 41 kart başvurusu yapmakta olan vatandaşlar ile ilgili olarak söz konusu başvuruları ortalama 15 ile 30 gün arasında sonuçlanması söz konusudur. Kart 41 almaya hak kazanmış olan vatandaşlar kartlarını teslim almalarının ardından 41 Kart bakiye yüklemesi gerçekleştirilmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Bakiye Sorgulaması Hakkında

41 Kart kullanmakta olan ihtiyaç sahipleri bakiyelerini düzenli olarak kontrol etmek durumundadırlar. Alışveriş esnasında bakiyelerinin yetersiz kalmaması ile ilgili olarak kartlarında ne kadar bakiyeleri kaldığı konusunda bilgi sahibi olarak, mağdur olamamaları için önemli bir hatırlatmadır. Alışveriş esnasında kasada zor anlar yaşamamak adına 41 Kart Bakiye Sorgulama işlemi ile ilgili olarak aşağıdaki seçeneklerden birini kullanmanız mümkündür.

41 Kart Bakiye Sorgulama Hakkında

Alışveriş yapmakta olduğunuz yerdeki kasa görevlisine danışarak, 41 Kart Bakiye Sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Çağrı merkezi ALO 153’ü arayarak 41 Kart Bakiye Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirilebilmeniz mümkündür.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Nereden Alınmaktadır?

Kocaeli Belediyesine bağlı olan ihtiyaç sahipleri 41 Kart nereden alınır konusundaki sorusunun yanıtlarına yazımızdan ulaşabilmektedirler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

41 Kart Nerelerde Geçerlidir;

İZMİT; Köşem Market, Damak Tadım Şarküteri, Pazar Toptan ve Perakende, Nokta Market, Hamza Market, Alnabaa İnşaat Taah, Expres Gıda, Selin Market, Kaya Market, Ber Marketçilik Ticaret, Yıldız Market, Origin Gıda, Merkez Et ve Tavukçuluk, Özpaşa Sofrası, İEP Gıda İnşaat,  Turizm, BRKT Temizlik Gıda, Kaya Kardeşler, Bizim Bakkal, Yöre Süt Ürünleri Gıda, Aydın Market Panel, Günkay Mağazacılık, Ülkem Gıda Toptan

KANDIRA; Bebekler Akaryakıt, Burak Gıda Büro San.

BAŞİSKELE;Peynirci Baba BLG ÇEL, Kesmar İnşaat Taah. G. Ahmad Hamaş Market, Kesmar İnşaat Taahhü, İbrahim İbrahim, İSSAWİ, Mecit Market, Halil Market, Fırat Market, Kesmar Başiskele, Eldeblen Muhammed, MAJD Market

KARAMÜRSEL; Çarşı Büfe, Karamürsel Gıda Kahv.

DERİNCE;KRS Toptan Market, Şenlik Kaya, Özcanlar Market, Dörttebir Gıda İnşaat, Osmanlı Gıda Ticaret, Eymen Market, Yalçın Market, Mothanna Alaboud, Ata Market, Saleh Almadhoun, Muhammed Elmüslim, Alşanlar Gıda, Tanüver Gıda Pazarı, Rahat Gross Market, Aksoy Market, Ergün Gıda, Peynirin Kalbi Kaya, Yıldız Market, Doğu Gıda, Günkay Mağazacılık T, Peynirci Baba, Yöre Süt Ürünleri Gıda

KARTEPE; Gülmar Market, Peynirci Baba

GÖLCÜK; Yöre Süt Ürünleri Gıda (Merkez Mah.), Sarı Market, Kıran Market, Bizim Market, Gencerler Market, İdris Şentürk, Kesmar Gölcük

KÖRFEZ; Özcan Gıda, Ergun Gıda Taah. San, Yöre Süt Ürünleri Gıda (Güney Mah.), Yöre Süt Ürünleri Gıda (Yavuz Sultan Mah.), Roya Market , Yöre Süt Ürünleri Gıda (Mimarsinan Mah.), Nebil Mustafa, Gencerler Market, Zekeriye Nasen, Şam Market Münzir Al, Günkay Mağazacılık T. Muhtar Market, Polat AVM, Adem Bilgiç, Harun Alpgün, Yöre Süt Ürünleri Gıda İnşaat, Taşmar Market, En Sa Gross Market, Kaya Kardeşler Peynircilik

Oy Verin !

Yardım Habercisi

Devlet yardımları, belediye yardımları ve yardım yapan dernekler hakkında zengin makale ve haber paylaşımları yapıyorum...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu