Belediye Yardımları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyeleri, sayısı gittikçe fazlalaşan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmektedir. Korana virüs salgını ile artan yardımlar sistemleştirilmiş ve çeşitli yardım faaliyetleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yazımızda sizlere, Malatya Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımları anlatarak nasıl ve nereden yardım başvurusu yapabileceğinizi göstereceğiz.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç olan kişileri sınırlandırmıştır. Bu yüzden gerçekten öncelikli yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın başvurması gerekmektedir.

  • Geliri olmayan ya da mevcut geliri hane halkına bakmaya yetmeyen
  • Asgari yaşam koşullarını sağlamak adına geliri evdeki bağımlı nüfusa oranla az olan
  • Eve bakmakla yükümlü ev halkının kronik rahatsızlık nedeniyle çalışamayacak durumda olan
  • Trafik kazası ya da iş kazası nedeniyle çalışması imkansızlaşan
  • Eşi vefat eden
  • Zor durumda olan
  • Genel yaşam standartları çok düşük olan aileler

Malatya Büyükşehir Belediyesine başvuracak vatandaşlarımızın yardıma muhtaç olduklarını ispatlamalılardır. Gerekirse meslek elemanları evlerinizi ziyaret ederek gerçekten yardıma ihtiyacınızın olup olmadığını incelerler. Fiziki incelemenin dışında maaş bordrosunun üstünden de inceleme yapılabilmektedir. Yazdığımız koşullara sahip olup yardıma ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılabilir?

Malatya Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımlardan yararlanmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. İlki belediyeye gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden yapılan başvurulardır. Malatya Büyükşehir Belediyesinin https://www.malatya.bel.tr/ adresindeki formunu doldurarak zamandan kazanabilirsiniz.

İkinci seçeneğiniz ise direk belediyeye giderek başvuruda bulunmaktır. Malatya Büyükşehir Belediyesine gittikten sonra sosyal yardımlarla ilgili birime ulaşmanız gerekmektedir. Hizmet binasındaki memurlar sizleri bilgilendirdikten sonra işlemleriniz gerçekleşmeye başlayacaktır. Başvurular her dönem açıktır, herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Sosyal ve ekonomik açıdan sorun yaşayan vatandaşlarımız Malatya Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunabilirler.

Malatya Buyuksehir Belediyesi Yardim Kolisi Basvurusu Nasil Yapilir 1 - Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu Sorgulama

Malatya Büyükşehir Belediyesine yapmış olduğunuz yardım başvurularını sorgulamak için internet üzerindeki e-devlet sistemini kullanabilirsiniz. Dilerseniz Malatya Büyükşehir Belediyesine de gidebilirsiniz. Ancak hem zamandan hem de maddi açıdan daha uygun olduğu için internet üzerinden yapılacak işlemleri tavsiye etmekteyiz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Malatya Büyükşehir Belediyesi, başvuru yapabilmeniz için sizlerden form talep etmektedir. Hangi yardıma başvurmak istiyorsanız ilgili formları doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurmanız gerekir. Formları hatalı bir şekilde doldurduğunuz taktirde başvurunuz maalesef ki iptal edilir. Form içerisinde vatandaşların aylık gelirleri ve faturalarına dair bölümler de bulunmaktadır. Belediye vatandaşların gelir durumlarını takip ederek ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaktadır.

malatya kart44 basvurusu nasil yapilir - Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart44 Uygulaması

Malatya Büyükşehir Belediyesinin en önemli yardımlarından biri olan Kart44 uygulaması belediyeden yardım alan ailelere çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Belediyeden yardımı almasına rağmen yoğunluk sebebiyle hizmetlerden yararlanamayan vatandaşlarımıza Kart44 sosyal yardım kartı temin edildi. İhtiyaç durumunuza göre kartınıza yüklenmiş olan TL ler ile günlük olarak bu kart sayesinde şehrin dört bir yanındaki anlaşmalı market ve bakkallardan alışveriş yapabilir, temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç ailelere aralığı ve miktarı değişecek şekilde nakit yardımlarında bulunmaktadır. Malatya Büyükşehir Belediyesinden yardım parası alabilmek için gerekli yerlere başvurmanız gerekmektedir. Belediye, yardım başvurularından sonra gerekli incelemeleri yaparak ailelerin yardıma ihtiyaçlarının olup olmadığını incelemektedir.

malatya yoksulluk yardimi 1 - Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımları

Malatya Büyükşehir Belediyesi; Kart44 sosyal yardım kartına sahip olmasına rağmen koli alamayan ailelerin, yaşlı ve engelli vatandaşların sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için çeşitli yardımlar düzenlemektedir. Hayırsever vatandaşların yardımlarıyla, ek olarak belediyenin bütçesiyle yardım kolileri hazırlanmaktadır. Yardım kolilerinin dağıtım sıklığı değişiklik göstermektedir. Mahalle muhtarları ve vatandaşlarımızın destekleriyle Belediye, yardıma muhtaç aileleri tespit ederek yardımcı olmaktadır. Siz de gıda ve erzak yardımı almak istiyorsanız Belediyeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Odun ve Kömür Yardımları

Malatya Büyükşehir Belediyesi, çok çetin geçen kış aylarında yakacağı olmayan ailelere odun ve kömür yardımı yapmaktadır. Geliri yeterli gelmediği için odun ve kömür alamayan ailelere Malatya Büyükşehir Belediyesi  el uzatarak yardımcı olmaktadır.

Ailedeki kişi sayısına ve muhtaçlık seviyesine göre belirlenen gıda ve odun-kömür yardımı için Malatya Büyükşehir Belediyesine başvurmanız gerekmektedir. Yardım başvuruları ve belediye ile alakalı diğer işlemleriniz için aşağıda vermiş olduğumuz iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Telefon: +90 444 51 44

Adres: İnönü Mah. İnönü Cad. No:182 Yeşilyurt

Oy Verin !

Belediye Yardımları

Yardım haberleri ve güncel yardım bilgileri hakkında makaleler paylaşıyorum. Yardım bilgisi veren kurum haberleri.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Kolay gelsin. Bitlis Belediyesi evde hasta bakım hizmetleri iletişim numarası verebilir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu