Belediye Yardımları

Maltepe Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Maltepe Belediyesi Yardım Başvurusu

Maltepe Belediyesi Yardım Başvurusu

Maltepe Belediyesi, ilçe sakinleri için birçok proje geliştirmiştir. Vatandaşlarının eğitim, sağlık, psikolojik ve kültürel gelişimlerini düşünen belediye; hanesinde yaşayan ilçeler için birçok sorun işi çöz çözüm arayışındadır. Ekonomik kronolojik zorluklar karşısında vatandaşların direncini arttırmak ve hayat standartlarını  yükseltmek için çalışmalar düzenlemektedir. Bu kapsamda birçok yardım projesi geliştirmektedir ve bu projelere halkın dahil olmasını talep etmektedir.

Maltepe Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Maltepe Belediyesi, ilçesinde ikamet eden halka yaşam standartlarını arttırmak, aile ekonomisine destekte bulunmak ve düşkünlere yardım edebilmek bilinci ile hareket etmektedir. Halkın problemlerini göz önünde bulundurarak projeler düzenlemektedir. Halkın haklarını bilip gözetmesi için çeşitli yollar ile bilinçlendirmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda halkı bilinçlendirmek ve projelerini duyurmak amacıyla sosyal medya  hesapları üzerinden, belediyenin hizmet binalarından ve web sitesi üzerinden gelişmeleri aktarmaktadır. Aynı zamanda halkın görüş ve önerilerinizi dikkate aldığı için projelerde halka söz hakkı tanımaktadır.

 • Evde bakım hizmetine ihtiyacı olan kişiler
 • Hasta nakil işlemlerine ihtiyacı olan kişiler
 • Maltepe Tıp Merkezi’nden faydalanmak isteyen kişiler
 • Belediyenin kültür sanat faaliyetlerinden yararlanılmak isteyen kişiler
 • Ulaşım faaliyetlerine ihtiyacı olan kişiler
 • Spor faaliyetlerinden yararlanılmak isteyen kişiler
 • Eğitim desteğine ihtiyacı olan kişiler
 • Kreş desteğine ihtiyacı olan kişiler
 • Kadın, aile ve engelli faaliyetlerinden yararlanmak isteyen kişiler
 • Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nden yararlanmak isteyen kişiler
 • İkinci el kıyafet desteğine ihtiyacı olan kişiler
 • Veterinerlik hizmeti almak isteyen kişiler
 • Öğrenci konukevi faaliyetlerinden yararlanılmak isteyen kişiler

Maltepe Belediyesinin yardımlarına başvurabilir belediyenin görevlileri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu destek alabilmektedirler. Yardım başvuruları için hazırlanan şartların başında ilçe sınırlarında  ikamet şartı koşulmuştur.

Sağlık Faaliyetleri

 

Evde Bakım Hizmetleri

Maltepe Belediyesi hastane Müdürlüğü evde sağlık hizmetleri hizmeti sunmaktadır Maltepe ilçesinde ikamet eden hastalığı nedeniyle sağlık kuruluşlarına gidemeyen hastalarına tıbbi bakım ve tedavi hizmetlerini yaşam alanlarında sunmaktadır deneyimli kadrosu ile vatandaşların ev ortamında tedavisinin sağlamayı amaçlamıştır başvurular evde sağlık hizmeti almak isteyen hasta yakınları veya hastalar tarafından gün içinde 444 1 706 numaralı telefon numarası üzerinden randevu talebi ile gerçekleşmektedir hizmet kapsamında enjeksiyon sonda kan alma pansuman serum yere bakımı gibi hizmetler sunulmaktadır

Hasta Nakil Hizmetleri

Maltepe Belediyesi,  ilçesinde ikamet edep hastalığı nedeniyle bulunduğu ortamdan hastaneye gidemeyen vatandaşlarına hastane hizmeti sunmaktadır. Başvurular hasta nakil hizmeti almak isteyen hastalar tarafından veya hasta aileleri tarafından gerçekleştirilmektedir. İletişim numarası 444 1 706   numarası üzerinden randevu ile gerçekleştirilmektedir. Hastalar hasta sağlık kuruluşundan-sağlık kuruluşuna, sağlık kuruluşundan-evine gibi gerçekleştirilmektedir.

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi

Maltepe Belediyesi Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olan kuruluşlardan biri olan Tıp Merkezi, birçok uzmanlık dalıyla hizmet vermektedir. Hizmetleri kapsamında göğüs hastalıkları, göz hastalıkları, kulak burun boğaz, çocuk hastalıkları, dahiliye bölümleri  gibi bölümler yer almaktadır. Randevu sistemi ile verilmekte olan çocuk ve yetişkin psikolog danışmanlık hizmetleri de mevcuttur. Psikolog hizmet randevu talepleri  https:/maltepedoktorum.maltepe.bel.tr/login adresi üzerinden gerçekleşmektedir. Merkezde görev alan uzman doktor, hemşire ve sağlık görevlileri aracılığıyla hasta kabulü gerçekleşmektedir. Muayene ve tedavi hizmetleri verilmektedir. Vatandaşların 444 17 06 numaralı telefondan randevu almaları koşuluyla ücretsiz bir şekilde muayene ve tahlil işlemleri gerçekleştirilmektedir. Altın kart ile evde bakım hizmeti kapsamında 65 yaş ve üzeri veya %40’ın üzerinde engeli olan vatandaşları evde doktor hizmeti de bulunmaktadır.

Kültür Faaliyetleri Hizmetleri

Maltepe Belediyesi, Kültür merkezlerinde sanat dallarına yönelik ücretsiz etkinlikler düzenlemekle ve vatandaşları  ile buluşturmaktadır. Maltepe iletişim numarası 0216 589 36 00 dır.

Ulaşım Faaliyetleri Hizmetleri

Maltepe Belediyesi, ilçe sakinleri için birçok konuda ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Bu kapsamda cenaze işlemleri için araç tahsil etme, belediyenin düzenlediği gezi programları için araç tahsis etme, bayramlarda yapılan mezarlık ziyaretleri için yapılan ziyaretlerde araç tahsis etmek yer almaktadır. Aynı zamanda engelli vatandaşların ulaşımı için araç verilmektedir.

Spor Faaliyetleri Hizmeti

Maltepe Belediyesi sakinleri spor kulüplerinin çalışmalarına destek amaçlı çalışmalar düzenlemektedir. Yetişkin ve çocukların ,engelli veya 65 yaş üzeri altın kart sahibi ilçelilere ücretsiz şekilde havuzdan faydalanma fırsatı sağlamaktadır. Spor kulüpleri, spor salonlarından ücretsiz şekilde faydalanabilmektedir. Gülsuyu Spor tesislerinde suni çime  sahip olan ve amatör kulüplerin karşılaşmalarını izlenebileceği bir stat bulunmaktadır. iletişim numarası 0216 383 57 71 dir.

Eğitim Faaliyetleri Hizmetleri

Maltepe Belediyesi, Kurslar ve Eğitim Müdürlüğü’ne ilçe vatandaşlarına meslek ve hobi edinmek amaçlı bilgi, beceri ve niteliklerini kazandıracak çalışmalar gerçekleştirmektedir. İlçedeki nüfusun gelişmesini, öğrencilerin eğitimlerine destek olabilecek çalışmalar için kütüphane hizmeti sunmaktadır. İletişim numarası 0216 549 10 13 dür.

Kreş Faaliyetleri Hizmetleri

Maltepe Belediyesi,  ekonomik geliri yeterli olmayan ailelerin çocukları için gündüz çocuk bakım evleri ile çocuklara öncelikli olarak kreş hizmeti sunmaktadır. Çocukların kreşlerde 24 ve 60 ay arası çocuklar eğitim alabilmektedir. Çocukların zihinsel fiziksel gelişimlerine destek sağlamak  amaç genel amaçtır. Çocuklara boyama, oyun aktivitelerinin yanında müzik, resim, okuma yazma, beden eğitimi ve temel matematik  gibi derslerde işlenmektedir. İletişim numarası 0216 399 79 23 dür.

Kadın, Aile ve Engelli Faaliyetleri Hizmetleri

Maltepe Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı ile işbirliği içinde yürüttüğü birimde, kadınların sosyal hayata katılmasını ve istihdamını arttırmayı hedeflemektedir. Üreten Engelliler Merkezi kapsamında; engelli vatandaşların hayata katılmalarını, toplumla ilgili bir şekilde yaşamalarını sağlamayı amaç edinen bir merkezdir. Sadece engelli vatandaşları istihdam edildiği merkezde, engelli vatandaşların iş hayatına ve sosyal hayata katkıları teşvik etmek amaçlar arasındadır. Merkezde farkındalık amacıyla Down sendromlu çocukların çalıştığı  bir kafe olan down kafe bulunmaktadır.

Altın Yıllar Yaşam Merkezi

Altın Yıllar Yaşam Merkezi, Maltepe Belediyesi’nin 50 yaş ve üzeri vatandaşlarının yaşam kalitesini arttırmak; sohbet edebilecekleri, oyun oynayabilecekleri ve günlük aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri bir mekan oluşturmak amaçlı kurulmuştur. Her gün 8.30 ile 16.30 saatleri arasında hizmet veren merkez, belirli saatlerde film gösterileri, turnuvalar ve hobi bahçeleri gibi sosyal etkinliklerde gerçekleştirilmektedir.  İletişim numarası 0216 459 00 45 dir.

Prof. Dr. İnanna Kuçuradi Kadın Dayanışma Merkezi

Maltepe Belediyesinin  toplum içindeki kadının önemini, kadının sorunlarını ve sorunların farkındalığını amaçlayarak kurduğu danışma merkezidir. Merkezde psikolojik danışmanlık hizmeti verilmektedir. Toplum içindeki kadınların özellikle de taciz ve tecavüz mağduru kadınların psikolojik destek ve avukat desteği ile danışmanlık hizmeti de sunulmaktadır. iletişim numarası 444 17 06 dır.

Veterinerlik Faaliyetleri Hizmet Birimi

Maltepe Belediyesi, Aşılama ve Tedavi merkezi kapsamında sahipsiz sokak hayvanlarına yardımcı olmak amaçlı merkezi kurmuştur. Veteriner Hekimler ve çalışanları ile hafta sonu cumartesi günleri 8.30-17.00 saatleri arasında Hayvan Sağlığı hizmeti vermektedir. Proje kapsamında sahipsiz sokak hayvanları rehabilite edinmek üzere toplanır. Yaralı hayvanlar taşınır ve  tedavileri tamamlandıktan sonra alındıkları yere geri bırakılması ile sonlanan üç aşamalı bir süreçten geçer. Merkezde hizmet kapsamında kısırlaştırma, kuyruk ampütasyonları, göz operasyonları ve cerrahi müdahaleler yapılabilmektedir. İletişim birimi 0216 459 12 72’dir.

Maltepe Belediyesi Aşevi

Maltepe Belediyesi, beslenme ihtiyacı duyan veya gıda desteği aile bireyleri aracıyla karşılanamayacak olan 65 yaş üstü yaşlı veya engelli hastalara ikamet ettikleri adrese her gün sıcak yemek hizmeti sunmaktadır. Vefat eden kişilerin birinci derece akrabalarının talepleri doğrultusunda taziye yemeği gönderimi yapılabilmektedir. iletişim numarası 02 16 589 94 64 dır.

İkinci El Kıyafet Desteği

Maltepe Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yaşayan ve sosyal destek hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat eden ihtiyaç sahiplerine; hayırseverlerin maaşları doğrultusunda ikinci el kıyafet yardımı yapmaktadır. iletişim bilgileri 0216 417 83 43’dir.

Adalet İlmen Kız Öğrenci Konukevi

Maltepe Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde kurulan konuk evinde öğrencileri ağırlamaktadır. Öğrenciler için yemekhane, kütüphane, çamaşırhane ve bilgisayar odası gibi hizmetleri sunduğu Konukevi’nde ağırlamaktadır. Her türlü ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. İletişim bilgileri için 0216 305 10 17 numarayı aranabilir.

Maltepe Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Maltepe Belediyesi, belediyesine ait internet sitesi olan   https://www.maltepe.bel.tr/   bağlantısı üzerinden belediyenin tüm etkinliklerine etkileşimde bulunabilir. Maltepe sakinleri  başka bir seçenekle belediyenin hizmet binası,  muhtarlık , kaymakamlık gibi  hizmet binalarına yaptıkları başvuru ile başvuru formu doldurarak sosyal yardım başvurusu ve takibi sağlayabilmektedir. info@maltepe.bel.tr  e- posta adresi üzerinden ve 0216 441 62 04   iletişim numarası üzerinden belediyeye ulaşıp hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.. E-devlet üzerinden kişisel bilgiler ile ilçe ve şehir kapsamında yapılan projelerden  haberdar olabilir hizmet talebinde bulunabilirler.  Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi üzerinden İlçe ve şehir çapındaki çalışmalardan  haberdar olunabilmektedir. Feyzullah Mah. Bağdat Cad.No: 292 Maltepe/İstanbul adresi üzerinden  iletişime geçilebilir.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu