Belediye YardımlarıSosyal Yardımlar
Trend

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Yapma 2022-2023

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır ?  Halk Kart Bakiyesi Sorgulama …

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Sorgulaması ile ilgili olarak: Mersin il sınırları içerisinde yaşamakta olan ihtiyaç sahipleri adına, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda ve maddi sosyal yardımlar ile destek olması ile bilinen Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı ya da başka bir deyişle Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart projesi sayesinde ekonomik destek sağlaması söz konusudur.

Halk Kart başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin başvuruları doğrultusunda titizlikle incelemesi söz konusudur. İncelemeler sonucunda yardıma muhtaç olduğu konusunda tespit edilen kişilere ve hanelere Halk Kart verilmesi mümkündür.

Sizler de Mersin Halk Kart almak  üzere başvuruda bulunmak istiyorsanız, Mersin Halk Kart Başvurusu ile ilgili olarak detaylara yazımızın içeriğinden ulaşabilmeniz mümkündür.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nereden Yapılır?

Mersin il sınırları içerisinde yaşamakta olan muhtaç kişiler Halk Kart başvurularının nereye yapılacağına dair merak etmektedirler. Mersin merkez ve ilçelerinde yaşamakta olan htiyaç sahipleri aşağıda bulunan başvuru adreslerini kullanmak suretiyle yardım taleplerini yetkililere iletebilmektedirler.

Mersin Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Nereye Yapılmaktadır ?

Ekonomik sıkıntı yaşamakta olan ihtiyaç sahipleri Halk Kart başvurusu konusunda mersin belediyesinin internet sitesi üzerinden ya da Akdeniz ilçesinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Dayanışma Merkezi’ne bizzat başvuru yapabilmektedirler.

Mersin ilçelerinde ikamet etmekte olan ihtiyaç sahipleri yukarıda belirtmiş olduğumuz adreslerin haricinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Şube Müdürlüklerinden Halk Kart başvurusu yapabilmektedirler. Gerekli evraklar ile birlikte başvuru yapmakta olan ihtiyaç sahiplerinin başvuruları titizlikle incelenmesinin ardından Halk Kart almaya hak kazanmaktadırlar. Halk Kart gerçek ihtiyaç sahiplerine dair, muhtaç olduklarını belge ile ispatlamaları doğrultusunda verilmesi söz konusudur.

mersin halk kart basvurulari - Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Yapma 2022-2023

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Sorgulama Hakkında

Mersin Halk Kart başvurusu yapmakta olan ihtiyaç sahiplerine başvuru sonuçları SMS olarak iletilmesi söz konusudur. Mersin Halk Kart sorgulama ile ilgili olarak belediyeyi arayarak ya da  bizzat giderek öğrenebilmeniz mümkündür. Başvurular en geç 30 gün içerisinde sonuç vermektedir. Bu süre içerisinde başvuruların yoğunluğuna bağlı olmak şartı ile değişkenlik göstermektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Formu Hakkında 

Başvuru adına tercih edeceğiniz seçenek hangisi olursa olsun, Halk Kart başvuru formu doldurmanız istenmesi söz konusudur. Başvuru sahiplerine, hanede yaşayan bireylere, kişisel ve maddi bilgilerine dair sorular sorulması ile birlikte, ihtiyaç sahiplerinin haklarında bilgi sahibi olunması durumu mevcuttur.

İstenilen bilgiler ile birlikte yardıma uygunluğu değerlendirilme aşamasında olmaktadır. Başvuru formları büyük bir titizlik ile incelenmekle birlikte, gerçekliği araştırılarak süreç ilerlemektedir. Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler ile ilgili olarak doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Telefon Numarası Hakkında

Mersin Belediyesi Halk Kart başvurusu, sorgulama ve merak ettiğiniz tüm sorular ile ilgili olarak  444 2 153 numarasını arayarak veya Whatsaap üzerinden 0324 185 00 00 numarasına mesaj atmak suretiyle detaylı bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Ne Kadardır?

Mersin Belediyesi ihtiyaç sahiplerinden binlerce sosyal yardım başvurusu alması ile bilinmektedir. Sosyal yardım başvurularının önünde Halk Kart başvurusu gelmesi ile bilinir. Muhtaç vatandaşlar ile ilgili olarak halk kart kullanarak, temel ihtiyaçlarını kimseye mahcup olmadan karşılamaları söz konusudur.

Mersin Halk Kart ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak verilmesi mümkündür. Muhtaçlık seviyesi ve belediyenin bütçesine göre kart limitleri belirlenmesi söz konusudur.

mersin halk kart nerede gecer yardimbasvuru net - Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Yapma 2022-2023

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Hakkında

Mersin Belediyesi Halk Kart Başvurusu ile ilgili olarak gerekli olan belgeler ise şu şekildedir:

 • Başvuru Formu gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisi gerekmektedir.
 • Gelir Beyan Formu gerekmektedir.
 • Kurum Kontrolleri için İzin Formu gerekmektedir.
 • Bazı durumlar söz konusu olduğunda, sizlerden ek belgeler talep edilmesi mümkündür.

Engelli bireylerden istenmekte olan engelli raporu, öğrencilerden istenmekte olan öğrenci belgesi, kira kontratı, eşinden ayrı olması ile bilinen kadınlardan boşanma ilamı ve çocuklara ait velayet kararı, kronik hastalığı nedeni ile çalışmayacak durumda olan kişilerden sağlık kurulu raporu başta olmak üzere, tapu kaydı bulunanlar için de ilçe Belediyesinden rayiç bedeli ile birlikte ek belgeler olarak istenmesi söz konusudur.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Kimlere Verilmektedir ?

Mersin il sınırları içerisinde yaşamakta olan Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na Halk Kart’a başvurabilmektedirler. Sosyal hizmet uzmanlarının detaylı incelemeleri sonucunda sosyal yardım yönetmeliği kriterlerine uygun olarak, dar gelirli, muhtaç olduğu tespit edilmiş olan tüm vatandaşlar  için Halk Kart’tan yararlanabilecekleri bir fırsat doğmaktadır. Engelli bireyler, afetzedeler, eşi askerde olan ya da boşanmış veya vefat etmiş olan kadınlar için, asker, şehit ve gazi yakınları dahil olmak üzere muhtaç olduklarını fakirlik belgesi ile ispatlamaları durumunda Halk Kart alabilmektedirler.

Dar gelirli vatandaşlara verilen Halk Kart’a her ay ihtiyaç sınıfına göre belirlenecek tutarlarda TL yüklemesi yapılır. Vatandaşlar da kartlardaki limit doğrultusunda rahatça alışveriş yapabilecekler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Şartları Nelerdir?

Muhtaç, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar gerekli evraklar ile birlikte başvuru yapmalarının ardından, evleri Meslek elemanları tarafından ziyaret edilmek suretiyle rapor hazırlanması söz konusudur. Başvuru evrakları eksiksiz olmak üzere ve gerçek ihtiyaç sahibi olması durumu tespit edilmiş olan kişiler Halk Kart başvuru şartlarını yerine getirmiş sayılmaktadırlar.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Nereden Alınmaktadır?

Mersin Halk Kart başvurusunda bulunan ihtiyaç sahibi yoksul vatandaşların, başvuruları yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde yardım almasına karar verilmekle birlikte vatandaşların Sosyal Yardım ve Danışma Merkezine davet edilmek suretiyle, Sosyal Destek Kartları (Halk Kart)’ı verilmesi mümkündür.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Nasıl Alınmaktadır ?

Mersin Halk Kart başvurusu yapmış olan kişiler kartlarını nasıl alacaklarını merak etmektedirler. Kartlar ile anlaşmalı marketler üzerinden, kimseye muhtaç ve mahçup olmadan alışveriş yapma konusunda olanağa sahip olan ihtiyaç sahipleri rahat bir nefes alması söz konusudur.

Halk Kart ile ilgili olarak , ihtiyaç sahiplerine Sosyal Yardım ve Danışma Merkezinde imza karşılığında verilmesi söz konusudur.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Bakiye Sorgulama Hakkında

Halk Kartlarını teslim almakta olan ihtiyaç sahipleri için, Halk Kart limit sorgulama hakkında işlemlerini nasıl yapacaklarını merak etmeleri ile bilinmektedirler. Alışveriş yapacak olduğunuz marketlerdeki kasa görevlileri başta olmak üzere, Vakıfbank pos cihazı bulunan tüm marketlerden Halk Kart bakiye sorgulama yapabilmeniz olasıdır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Hangi Marketlerde Geçerlidir ?

Mersin Halk Kart başta zincir marketler A101, ŞOK, BİM başta sayılmak üzere pos cihazının geçerli olduğu tüm marketlerde geçerlilik göstermektedir.

mersin buyuksehir belediyesi halk kart basvurusu - Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Yapma 2022-2023

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Limiti Ne Kadardır ?

Başvuruların incelenmesinin ardından, ailede yaşayan kişi sayısı başta olmak üzere, ailenin muhtaçlık seviyesi ve belediyenin bütçesi de baz alınarak, Halk Kart limiti belirlenmesi söz konusudur. Kart limitleri değerlendirme sonucu belirleneceği üzere, ihtiyaç sahiplerine farklı limitler yüklenmesi söz konusudur.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Ne Zaman Dağıtılmaktadır ?

Mersin Halk kart başvurusu yapmakta olan ihtiyaç sahiplerinin başvurularının olumlu olarak değerlendirilmesi durumunda, halk kartları ortalama olarak 2 hafta içerisinde kendilerine teslim edilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Ne Zaman Yatmaktadır ?

Mersin Belediyesinden tek seferlik veya düzenli olarak yardım alma konusunda hak kazanan kişi ya da hanelere Halk Kart verilmesi mümkündür.

5/5 - (3 votes)

Yardım Habercisi

Devlet yardımları, belediye yardımları ve yardım yapan dernekler hakkında zengin makale ve haber paylaşımları yapıyorum...

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. Kolay gelsin. Bartın Belediyesi evde hasta bakım hizmetleri iletişim numarası verebilir misiniz.

 2. Merhaba ben NEJDET. Ordu Belediyesi sosyal destek yardımları konusunda yardım başvurusu yapmak istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

 3. Yardım Habercisi teşekkür ederim yazınız için Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Yapma 2022-2023 konusunda tüm aradığım cevapları buldum.

 4. Yardım Habercisi teşekkür ederim yazınız için Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Yapma 2022-2023 konusunda tüm aradığım cevapları buldum.

 5. Çocuklarım için yardım talep ediyorum. Afyon Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapabilirim bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

 6. Mersin Belediyesi öğrencilere kıyafet ve kırtasiye yardımı veriyor mu acaba…

 7. Yardım Habercisi teşekkürler. Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Yapma 2022-2023 konusunda gerekli ve detaylı bilgi aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu