Sosyal Yardımlar

Para Yardımı Yapan Dernekler Hangileridir?

Ülkemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlara para yardımı yapmakta olan dernekler oldukça fazlaca bulunmaktadır. Bunun yanı sıra her geçen dönem de bu sayı artış göstermeye devam etmektedir. Maddi durumu yeterli olmayan insanlar adına bu konuda fazlası ile çalışmalar yapılarak gereken desteği sağlamak amacı ile yardımlar sağlanmaktadır. Bu derneklere ek olarak belediyeler ve bakanlıklar da bu konuyu ele alarak yardımları ile dikkat çekmektedir. Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı bu anlamda en aktif bakanlık olarak bilinmektedir.

Öte yandan bahsi geçen dernekler yalnızca karşılıksız para yardımı yapmakla kalmıyor, bunun yanı sıra giysi, yakacak veya eşya yardımları da gerçekleştirilmektedir. İhtiyaç sahipleri ihtiyaçlarını dile getirmiş olduğu durumda ihtiyaç durumlarına göre yardımlar şekillenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Tüm bunların yanında bahsi geçmekte olan bu derneklerin yardım alanları bir bölge ile sınırlı kalmamaktadır. Belediyeler gibi yalnızca tek bir bölgeye hizmet vermekte olan kurumlar dışında kalan tüm dernekler ülke geneline yardım etmektedir. Derneklerin merkezi başka ilde olsa dahi, dernek çalışanları ülkemizin dört bir yanına yardımları ulaştırmakla bu sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Para Yardımı Yapan Dernek, Vakıf ve İş Adamları

Yardıma muhtaç olan kişilere yalnızca dernekler, belediyeler veya bakanlık yardım etmekle kalmıyor. Aynı zamanda Vakıflar ve iş adamları da bu süreci oldukça aktif bir cömertlikle sürdürüyorlar. Tıpkı dernekler gibi iş adamları ve vakıflar da para yardımına ek olarak yardımlar gerçekleştirmektedirler. İş adamlarının gerçekleştirdiği yardımlar ise genellikle zenginler tarafından para yardımı olarak belirtilmektedir. Ülkemizin önde gelmekte olan şirketlerinin sahipleri tarafından bu anlamda dikkat çektiği için bu şekilde ifade ediliyor. Dernekler, vakıflar ve iş adamları tarafından gerçekleştirilen yardımların hepsi direkt olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıılmaktadır. Arada onların dışında herhangi bir aracı bulunmamaktadır.

Para Yardımı Yapan Dernekler Hakkında

fakir ve muhtaclara yardim dernegi yardim basvurusu 1 - Para Yardımı Yapan Dernekler Hangileridir?

Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği

Genellikle para yardımı anlamda öğrencilere yardımlarını ulaştırmaktadırlar. Ortaokuldan başlamak suretiyle üniversiteye kadar bulunan tüm alanlarda eğitim almakta olan öğrencilere bu dernek tarafından yardım sağlanmaktadır.  Eğitimine başarılı bir şekilde devam etmekte olan fakat ailesinin durumundan dolayı zorluk yaşayan öğrenciler için bahsi geçen dernek maddi yardım yapmaktadır. Merkezi Denizli’de bulunan söz konusu derneği İzmir ve İstanbul gibi birçok ilde şubesi bulunmaktadır. Resmi internet sitesi üzerinden isteyen herkes başvuruda bulunabilir.

turkiye yardim sevenler dernegi bursu 728x410 1 - Para Yardımı Yapan Dernekler Hangileridir?

Türkiye Yardım Sevenler Derneği

Eski derneklerden biri olarak bilinen Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TSYD) her yıl düzenli olarak binlerce kişiye yardım eli uzatmaktadır. Maddi yardımlar olduğu kadar bu dernek diğer yardımları ile de gündemde bulunmaktadır. Para yardımı gerçekleştiren hayırseverler sayesinde bu derneğin uzunca bir süredir yardım etmeye devam ettiğini bilmekteyiz. Ülkemizde 131 tane şubesi bulunan söz konusu dernek, bu sebeple kolayca yardımlarını her yere ulaştırılabilir durumdadır.

dost eli dernegi yardim basvurusu 1 - Para Yardımı Yapan Dernekler Hangileridir?

Dost Eli Derneği

2001 yılından günümüze kadar aralıksız yardımlarına devam etmekte olan Dost Eli Derneği oldukça bilinen bir dernektir. Yaptığı yardımların yanında ayrıca ülkemizde bazı şeyleri de ilk kez deneyen şirket olma unvanı bulunmaktadır. Para yardımı yapan dernekler arasında bu sebeple Dost Eli Derneği’nin özel bir yere sahip olduğunu bilmekteyiz. Ülkemizde gıda bankacılığını ilk kez kullanması ile bilinen bu dernek para yardımı anlamda adını fazlası ile duyurmuş durumdadır. Bu sebeple para yardımına ek olarak da derneğin yaptığı  birçok gıda yardımı da mevcuttur.

vuslat dernegi yardim basvurusu 1 1024x1024 - Para Yardımı Yapan Dernekler Hangileridir?

Vuslat Derneği

Uzunca süredir hizmet vermekte olan Vuslat Derneği son derece bilinen bir dernektir. Bunun sebebi ise öncelikle dernek yardımları internet sitesi üzerinden kabul ediyor olmasıdır. İsteyen herkes derneğin internet sitesini ziyaret etmek suretiyle yardımlarını ulaştırabilmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye dışına da bu derneğin pek çok yardımı bulunmaktadır. Afrika ve Asya olmak üzere  birçok ülkedeki insana dernek yardımlarını ulaştırılması ile bilinir. Afrika’da su kuyusu açarak oradaki insanlara yardım eli uzatmaktadır

iyilik drnegi yardim basvurusu - Para Yardımı Yapan Dernekler Hangileridir?

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Ülkemizde  günümüzde uzun süredir aktif olan bir diğer dernek olarak İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği diyebiliriz. Para yardımı gerçekleştiren dernekler arasında son derece önemli bir yere sahip olmaktadır. Bu sebeple derneğin ulaştığı kişi sayısı da oldukça fazla sayıya ulaşmaktadır. Nakit yardımları ile dikkat çekmiş olması da her yıl pekçok giyecek yardımınıda sağlayan bir dernek olarak bilinmektedir. Son derece saygın bir dernek olması ile bilinmesi ile birlikte İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği internet sitesinden aktif olarak da hizmet verebilmektedir.

Para Yardımı Yapan Vakıflar Nelerdir ?  

ihh para yardimi basvurusu 1 - Para Yardımı Yapan Dernekler Hangileridir?

 İHH İnsani Yardım Vakfı

Tam açılımı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı olarak bilinen bu vakıf onlarca yıldır hizmet vermektedir. İlk olarak 1992 yılında açılması söz konusu olan dernek aralıksız olarak yardımlarına devam etmektedir. Bunun yanı sıra  vakıf ülkemiz dışında da oldukça aktif olarak yardımda bulunmaktadır. Afrika başta olmak üzere onlarca ülkeye İHH yardımlarını ulaştırması ile bilinir. Özellikle son dönemlerde Suriye ve Filistin gibi orta doğudaki savaş bölgelerine yardımlarını bu vakfı gündeme getirmiş durumdadır. Bu alandaki çalışmaları ile İHH dünyaya örnek olarak yardımlara imza atarak gündeme gelmektedir.

ayhan sahenk vakfi yardim basvurusu 1 - Para Yardımı Yapan Dernekler Hangileridir?

Ayhan Şahenk Vakfı

Doğuş Grubun sahibi Ayhan Şahenk’in adını taşımakta olan vakfın kurucusu da kendisi olarak bilinmektedir. 1992 yılında kurulması söz konusu olan vakıf ülkemizde maddi ve giysi gibi ihtiyaçlar için en fazla yardımda bulunan kurumlardan bir tanesi olarak ifade edilebilir. Özellikle yoksul çocukları hedef alan çalışmaları para yardımı yapan dernekler arasında burayı özel bir yere koymaktadır. Bunun sebebi ise kimsesiz çocuklara maddi yardımın yanı sıra onların eğitim ihtiyaçlarını giderebilmek adına da Şahenk Vakfı aktif olarak çalışmasıdır. Karşılıksız burslar bu anlamda öğrencilere fazlası ile sunulmaktadır.

nef vakfi yardim basvurusu 1 - Para Yardımı Yapan Dernekler Hangileridir?

Nef Vakfı

Son zamanlarda adını fazlasıyla duyurmuş olan Nef Vakfı aslında oldukça yeni bir vakıf olarak bilinmektedir. Türkiye’nin en hızlı milyar TL cirosuna ulaşmakta olan şirketi Nef yakın zamanda da bu vakfı kurması ile bilinmektedir. Nef adını Türkiye’nin en başarılı futbol kulübü olan Galatasaray’a olan sponsorlukları ile duyurarak baya ses getirmişti. Fakat daha sonra Nef Vakfı yardımları ile para yardımı yapan dernekler arasında adını çok daha yaygın olarak duyurmaya başlamıştır.

Günümüzde pek çok ihtiyaç sahibi vatandaş için yıllardır birsürü dernek ya da vakıf gibi kurumlar bir araya gelerek, ellerindeki desteği esirgemeden yardım etmeye çalışmaktadırlar. Özellikle muhtaç vatandaşlara sağlanan destekler, yeri geldiğinde maddi yardım olarak da sağlanmaktadır. Bu sebeple herhangi bir dernek ya da vakıf tarafından yardım almak üzere başvuruda bulunmanız doğrultusunda sizlere de gereken desteğin ulaşacağından emin olabilirsiniz. Bu konuda ülkemiz oldukça cömert tavırlar sergilemektedir.

5/5 - (2 votes)

Yardım Habercisi

Devlet yardımları, belediye yardımları ve yardım yapan dernekler hakkında zengin makale ve haber paylaşımları yapıyorum...

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Merhaba Çankırı Belediyesi yardım kartı başvurusu yapmak istiyorum. Yardım kartı konularında bulamadım bana yazabilir misiniz.?

  2. Kolay gelsin. Gümüşhane Belediyesi evde hasta bakım hizmetleri iletişim numarası verebilir misiniz.

  3. Yardım Habercisi teşekkür ederim yazınız için Para Yardımı Yapan Dernekler Hangileridir? konusunda tüm aradığım cevapları buldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu