Sosyal Yardımlar

Para Yardımı Yapan Kurumlar Dernekler Ve Zenginler Kimlerdir ?

Para yardımı yapmakta olan kurumlar dernek, kuruluş ve zengin iş adamı ve sanatçılar bulunması ile bilinmektedir. Maddi desteğe ihtiyacı bulunan vatandaşlara yol göstermek amacı ile bu yazıyı kaleme almaktayız. İsterseniz şimdi başlık başlık yoksullara yardım eden sivil toplum kuruluşları hangileri birlikte göz atalım:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanligi Tarafindan Yapilan Sosyal Yardimla - Para Yardımı Yapan Kurumlar Dernekler Ve Zenginler Kimlerdir ?

1- Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları Hakkında

Ülkemizde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları kapsamında, 1986 yılında rahmetli Özal döneminde kurulması söz konusudur. O zamandan bu zamana fakir ve muhtaç durumda bulunan ailelere ulaşma aşamasında ise oldukça büyük başarılar elde etmiş durumdadırlar.

Sosyal yardımlaşma para yardımı almak adına, şahsen sosyal yardımlaşma vakıflarına başvuru yapmak durumundasınız. Vakıflar süresini kendilerinin belirlediği zaman dilimi içerisinde ailelere nakdi yardımda bulunması ile bilinmektedir. Sosyal yardımlaşmadan para yardımı almak üzere muhtaç durumda bulunan sosyal yardımlaşma vakfı tarafından tespit edilmesi söz konusudur. Kaymakamlık yardım şartları da yine bu şekilde ilerlemektedir. Vakıflar yalnızca nakit para yardımı yapmakla kalmaz. Vakıfların pekçok alanda yardımları bulunması söz konusudur.

Sosyal Yardımlaşma Ve dayanışma Vakıfları tarafından verilmekte olan bir diğer yardımlar ise:,

 • Kömür Yardımı Yapılmaktadır.
 • Aşı Parası Yapılmaktadır.
 • Doğum Ve Süt Parası Yapılmaktadır.
 • Çocuk Parası ( Eğitim Yardımı ) Yapılmaktadır.
 • Gebelik Yardımı Yapılmaktadır.
 • Yaşlılık Maaşı Yapılmaktadır.
 • Engelli Maaşı Yapılmaktadır.
 • Öksüz-Yetim Maaşı Yapılmaktadır.
 • Elektrik Yardımı Yapılmaktadır.
 • Asker Ailene Maaş Yardımı Yapılmaktadır.
 • Silikozis Aylığı Yapılmaktadır.
 • Kronik Hastalara Elektrik Yardımı Yapılmaktadır.
 • Tüberküloz Ve SSPE Hastalarına Verilen Maaş Yardımı Yapılmaktadır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı Hakkında :

Aile bakanlığının da muhtaç durumda olan vatandaşlara para yardımı yaptığı bilinmektedir. Bu yardımlardan bazıları şöyle:

Bakıcı Maaşı (Evde Bakım Maaşı ) 

Hanede bakıma muhtaç durumda bulunan bir engelli olması durumunda devlet o evde bulunan veya hane dışında engellinin bakımını üstelenen kişi veya kurumalara halk arasında engelli bakım maaşı denen bir maaş bağlaması ile bilinmektedir. Bu maaş 2022 yılı boyunca 2.354 TL olarak belirlenmektedir.

SED( Sosyal Ekonomik Destek) Yardımı 

Aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığının fakir ailelere vermiş olduğu bir diğer maaş ise sosyal ekonomik destek yardımı olarak bilinmektedir. Sosyal hizmet destek şartları taşımakta olan ailelere aşağıda vermiş olduğumuz tutarlarda yardım verilmesi söz konusudur.

 • Okul öncesi Çocukların maaşları 850 TL’den 1.092 TL’ye yükselmektedir.
 • 1-8 Sınıf öğrenci maaşları 1.281 TL’den 1.649 TL’ye yükselmektedir.
 • 9-12 Sınıf Öğrenci maaşları 1.365 TL’den 1.747 TL’ye yükselmektedir.
 • Ortaokul seviyesinde olup da okula gitmeyen 850 TL’den 1.092 TL’ye yükselmektedir.
 • Yüksek Okul Öğrenci maaşları ise 1.537 TL’den 1966 TL’ye yükselmektedir.
 • Kuruluş bakımından ayrılan gençler için de 873 TL  bütçe sağlanmaktadır.

Esi vefat eden kadinlara devlet yardimi 1 - Para Yardımı Yapan Kurumlar Dernekler Ve Zenginler Kimlerdir ?

Para Yardımı Yapan Yardım ve Kurumlar 

Tabii ki ülkemizde ihtiyaç sahiplerine para yardımı yapmakta olan yalnızca devlet kurumları yoktur.  Yoksullara yardım etmekte olan  sivil toplum kuruluşları da bulunması söz konusudur.

Güvenilir yardım kuruluşları mı bilemeyiz ancak en çok araştırılmakta olan ve en çok para yardımı yapmakta olan kurumlar ve kuruluşları olduklarını belirtmeliyiz. Para yardımı yapmak isteyen ancak vatandaşların yardım edecekleri vakıfları iyi araştırmalarını önermekteyiz.

Ülkemizde bulunan sosyal yardım kuruluşları çok fazladır. Bunların hepsi dahilinde ise sizlere anlatmamız zor olsa da,  en bilinen yardım kuruluşlarını sizler için belirtmek isteriz.

Ülkemizde para yardımı yapmakta olan kurumlar ve ihtiyacı olanlara yardım yapmakta olan derneklerden bazıları ise:

 • Beşir Derneği yardım yapmaktadır.
 • Hayrat yardımı yapılmaktadır.
 • Yardımeli Derneği yardım yapmaktadır.
 • Kardeşeli Derneği yardım yapmaktadır.
 • İyilik Derneği yardım yapmaktadır.
 • Valide İnsani Yardım Derneği yardım yapmaktadır.
 • İHH yardım yapmaktadır.
 • Umuda Koşanlar Derneği yardım yapmaktadır.

Para Yardımı Yapan Şirketler İse:

Ülkemizde öğrenciler ile ilgili olarak, para yardımı yapmakta olan şirketler ,para yardımı yapan kuruluşlar ve para yardımı yapan insanlar para yardımı yapan kurumlar o kadar fazladır ki. Tabii ki hepsini saymak imkansız. Ancak size Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlardan bazılarını kısa belirtmemiz gerekirse:

İşte para yardımı yapan kurumlar:

 1. Kaptan Şirketler Grubu yardım yapmaktadır.
 2. LCW ve sahipleri yardım yapmaktadır.
 3. Anadolu Endüstri Holding yardım yapmaktadır.
 4. İçdaş Demir Çelik yardım yapmaktadır.
 5. Enka İnşaat yardım yapmaktadır.
 6. Abdi İbrahim İlaç yardım yapmaktadır.
 7. Kıraça Holding yardım yapmaktadır.
 8. Öztürk Yatırım yardım yapmaktadır.
 9. Borusan Holding yardım yapmaktadır.
 10. Gama Holding yardım yapmaktadır.
 11. Sabancı Holding yardım yapmaktadır.
 12. Aksoy Holding yardım yapmaktadır.
 13. Select yardım yapmaktadır.
 14. Enka İnşaat yardım yapmaktadır.
 15. Zorlu Holding yardım yapmaktadır.
 16. Saray Halı yardım yapmaktadır.
 17. Dedeman Holding yardım yapmaktadır.
 18. Yıldızlar Yatırım yardım yapmaktadır.

Para yardımı yapan kurumlar vasıtasıyla ülkemiz içerisinde bulunan, vatandaşlara maddi konuda yardımcı olunması söz konusudur. Para yardımı yapmakta olan dernekler gibi, kurumlar da maddi yardım yapması söz konusudur.

Para Yardımı Yapan Kurumlar Hakkında

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım sağlamaktadır.
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardım sağlamaktadır.
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü yardım sağlamaktadır.
 • Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yardım sağlamaktadır.
 • Para Yardımı Yapan Ünlüler Hakkında

Para yardımı yapmakta olan ünlüler genel olarak yaptıkları yardımlar ile ilgili olarak gösteriş yapmayı sevmemeleri söz konusudur. Fakat, Ünlü Sanatçı Haluk Levent aracılığıyla ahbap derneği adı altında bulunan pekçok ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar ile ilgili olarak, canlı yayında yardım yaptığınıda belirtilmektedir.

Haluk Levent yardım başvurusu nasıl yapılmaktadır?  Ahbap yardım başvurusu nasıl yapılmaktadır? Konusu ile ilgili olarak; Burada yapılacak olan herhangi bir başvuru bulunmamaktadır. Ahbap resmi internet sitesine girmek suretiyle bu derneğe bağış yapabilmeniz mümkündür.

Ahbap Derneği’nin amacı ise; ihtiyaç sahibi vatandaşlar dahilinde ayni ve nakit yardımı başta olmak üzere bir çok alanda yardım eli uzatmasıdır.

Izmir Gida ve Nakit Yardimi 2 - Para Yardımı Yapan Kurumlar Dernekler Ve Zenginler Kimlerdir ?

Para Yardımı Yapan Zenginler Kimlerdir 

Para yardımı yapmakta olan zenginler isimlerinin gizli tutulmasını istediği doğrultuda, sizlere buradan isim belirtmemiz pek mümkün değildir. Fakat, şunu bilmenizi istemekteyiz ki; yardımda bulunmakta olan zenginler genel olarak bireysel değil de vakıflara, derneklere ve yardım kuruluşlarına bağışlarını yapmak suretiyle, bu yardımların gerekli yerlere ulaşmasını istemektedirler.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler Hakkında

Para yardımı yapmakta olan hayırseverler olarak siz de yardım yapan derneklerin hesaplarına para göndererek gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Yardım yapmakta olan hayırsever olmak üzere, pe kçok derneğin internet sitesine girmek suretiyle banka hesap bilgilerine ulaşıp, yardımlarınızı yapabilmeniz mümkündür.

Para yardımı yapan futbolcular bu konular çok ön planda bulunmadıkları için bu konu hakkında pek bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak kişisel olarak ulaşması halinde mutlaka yardımlarını esirgemeyecek olan bir çok futbolcu bulunmaktadır.

Para Yardımı Yapan Siteler Hakkında

Para yardımı yapmakta olan siteler olarak değil de, yardım yapan şirketlerin internet sitesine girmek suretiyle detaylı bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.

Para Yardımı Yapan Yabancılar Hakkında

Para yardımı yapmakta olan yabancılar, dünyanın neresinde olursa olsun pekçok hayır kurum ve kuruluşlarına yardım yaptıklarını bilmekteyiz. Pekçok alanda ellerinden geldiği kadar yardım yapmakta olan yabancılar genellikle fakir ülkelere büyük yardım yaptıkları hatta yardım kampanyaları başlattığınıda bilmeliyiz.

4.5/5 - (2 votes)

Yardım Habercisi

Devlet yardımları, belediye yardımları ve yardım yapan dernekler hakkında zengin makale ve haber paylaşımları yapıyorum...

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Ben engelli ms astım hastası anneyim kızım mezun ve üniversiteye hazırlanıyor imkanlarımız kısıtlı eşim askeri ücretle çalışıyor bense engelliyim zat zor kızımı dersaneye gönderiyoruz biraz eş dost yardımı ile fakat kızımın bir bilgisayara ihtiyacı var.telefondan ders yapmaya çalışıyor eskiküçücük bir telefon yazıları okuyamıyor.kızımın ders çalışabilmesi için hiçbirşey istemiyorum eğerki bilgisayar verilirse çok mutlu oluruz
  Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu