Güncel Haberler

Prefabrik Ev Yardımı Başvurusu 2023 – Köye Ev Yardımı

Prefabrik Ev Yardımı Başvurusu 2022-2023

Prefabrik Ev Yapımı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Prefabrik Ev Yardımı Kimlere Yapılıyor? Prefabrik Ev Yardımı Ne Kadar?

Prefabrik ev yapımı başvurusu hakkında detaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamaların artından netlik kazanmaya başladı. Sosyal yardım alan vatandaşlarımıza müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, prefabrik ev yardımı ücretlerinin arttırıldığını söyledi. Bu durumda merak edilen soruları sizin için detaylı bir şekilde cevapladık: prefabrik ev yardımı başvurusu nasıl yapılır? Yardım ücreti ne kadar ve kimleri kapsıyor?

Prefabrik ev yarımı ve betonarme ev yardımı hakkında kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi ve ücretlerin arttırıldığını açıkladı .

 

devlet prefabrik ev yardimi 2023 - Prefabrik Ev Yardımı Başvurusu 2023 - Köye Ev Yardımı

Prefabrik Ev Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Barınma desteği kapsamında bulunan betonarme ev yapım yardımı ve prefabrik ev yapım yardımı için başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılır.

Prefabrik Ev Yardım Ücreti Ne Kadar?

Sosyal yardım alan vatandaşlarımıza müjdesi olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan , yardım programları için ayırdıkları bütçeyi 6 milyar liradan 11,5 milyar liraya yükselttiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yardım miktarlarını şu sözlerle açıkladı;

“Bu çerçevede, prefabrik ev yapımı yardımını 40 bin liradan 150 bin liraya , betonarme ev yapım yardımını 70 bin liradan 200 bin liraya , ev onarım yardımını 25 bin liradan 75 bin liraya öksüz-yetim yardımını 300 liradan 600 liraya, eşi vefat eden kadınlara yapılan yardımı 500 liradan 1000 liraya, çoklu doğum yapan muhtaç aile desteğini 215 liradan 400 liraya,şartlı sağlık yardımını 55 liradan 100 liraya yükselttik” ifadelerine yer verdi.

Prefabrik Ev Yardımı Başvuru Şartları?

Hane içinde kişi başına düşen gelir net asgari ücretin 1/3’ünden az ( 2022 yılı için 1.833,45 TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi en az birine haiz olmak aynı zamanda onarımı yapılacak evin veya ev yapılacak arsanın tek hisseli tapu sahibi olma şartı vardır.

 

5/5 - (1 vote)

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

Bir Yorum

  1. Mrb bende prefabrik yardımından faydalanmak istiyorum
    Hatay Dörtyol’da yaşıyorum eşimden ayrıldım 3 çocuk annesiyim. kiradayım ve iş yok çalışamıyorum. Yardım talep ediyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu