Belediye Yardımları

Sakarya Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Sakarya Belediyesi Yardım Başvurusu

Sakarya Belediyesi Yardım Başvurusu /Başvuru Formu ve Şartları! Tüm Detaylar 2023

 

Sakarya Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya halkına yardımlarda bulunmaktadır. Maddi durumu yeterli olmayan, ihtiyaç sahibi, yaşlı, engelli veya öğrenciler için çeşitli yardım projeleri düzenlemektedir. Sakarya Belediyesi projelerini geliştirerek dönemsel ve sürekli olarak projelerini devam ettirmektedir. Sakarya Belediyesi düzenlediği bu projelerde yardım yapılan kişileri tekrar hayata kazandırmak ve düzenli bir yaşam sürdürmelerini amaçlamaktadır. Maddi durumu iyi olmayan aileler için Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Para yardımı yapmaktadır. İşini kaybetmiş, maddi sıkıntıdan dolayı ailesinin ihtiyaçlarını karşılayamayan veya sağlık durumu çalışmak için yeterli olmayan kişilere verilen yardımlar ile hem maddi hem de manevi olarak sosyal destek hizmetleri yürütülmektedir. Bu yapılan yardımlar; kıyafet yardımı, sağlık yardımı, sosyal yardım kartı, kömür ve odun yardımı, sosyal yardımlar ve erzak kolisi yardımları gibi yardımlardır.

Sakarya Belediyesi Yardım Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı erzak kolisi yardımı belli dönemler şekilde yapılan bir destek proje paketidir. İhtiyaç sahibi kişilere verilen erzak yardımı kolisi ile yaşadıkları olumsuz durumlardan kurtulmalarına destek olacak olan temel gıda ürünleri içermektedir. Erzak yardım kolisinin içerisinde bulunan gıda ürünleri ve mutfağa yardımcı olacak ürünler bulunmaktadır.

Sakarya Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

     Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Sakarya ilinde ikamet eden ihtiyaç sahibi kişilere yapılacak olan gıda ve para yardımlarına ulaşmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Proje yardım başvurusu yapabilmek için gerekli belgeler ile Sakarya Büyükşehir Belediyesinin kurmuş olduğu Çözüm Masası üzerinden yapılabilmektedir. Kurulmuş olan Çözüm Masası yerel halkın başvuru, istek ve şikayetlerinibelediyeye ileterek onlara daha kolay yardımcı olmayı sağlaması için yapılan destek birimidir. Sakarya Büyükşehir Belediyesinin Çözüm Masasına ulaşmak için ALO 153 numaralarını arayabilirsiniz. Belediyenin aktif olan tüm projeleri ile ilgili bilgiyi ALO 153 numaralarından ulaşabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan projeye başvuru yapmalısınız. Çözüm Masasında ekipler ihtiyacınıza uygun olan projeye başvuru yaparak gerekli işlemlerin girişi oluşturulmaktadır. Çözüm Masası çağrı merkezi ekipleritarafından sizleri tanımak için sorulan soruları doğru bir şekilde yanıtlamanız gerekmektedir. Sorulan sorularda yer alan bilgiler arasında başvuran kişinin Adı ve Soyadı, iletişim bilgileri, ikamet ettiği adres bilgileri ve başvuru türüne göre maddi gelir gibi bilgiler istenmektedir. Bütün bilgilerin doğru şekilde verilmesi halinde destek ekiplerine bu bilgiler iletecektir. Ekiplerin yaptığı incelemeler sonucunda verdiğiniz bilgilerden ihtiyaç sahibi kişilere geri dönüş sağlanmaktadır. Çözüm Masası hizmetini kullanmak istemeyen yerel halk için ise Başvuru için gerekli olan tüm belgeler toplanarak Sakarya Büyükşehir Belediyesine bizzat başvuru yapabilmektedirler.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sakarya Büyükşehir Belediyenin yaptığı gıda ve para yardımından yararlanmanız için başvurular sırasında aşağıdaki belgeler talep ediliyor;

Başvuru sahibinin TC kimlik kartı ve fotokopisi,
Belediyenin yaptığı gıda ve para yardımlarından yararlanmak istediğine dair başvuru dilekçesi
İkamet ettiğiniz adresin bağlı olduğu muhtarlıktan alacağınız muhtaçlık belgesi
Aynı evde yaşayan diğer kişilerin nüfus kayıt örneği
Aynı ev içerisinde yaşamakta olan ve maddi geliri olan kişilerin gelirini gösteren belgeler
Eğer evde yaşamakta olan öğrenciler var ise bu öğrencilere ait öğrenci belgesi
Başvuru yapacak kişiler engelli veya yaşlı ise sağlık durumlarına dair belgeler
Diğer sosyal yardım kuruluşlarından alınan yardımlar var ise bu yardımlara dair belgeler

Başvuru dilekçesinde doldurulması istenen bilgiler şunlardır;

TC kimlik numarası, ad, soyad gibi temel kişisel bilgiler
Cep telefonu numarası ve ev adresi gibi iletişim bilgileri
Başvuru sahibinin maddi durumu ile ilgili bilgiler
Evde yaşayan diğer kişilerin temel kişisel bilgiler
Talep ettiğiniz yardım türü

Bu bilgiler temel istenecek olan bilgiler olmaktadır. Ayrıca yardım başvuru türüne göre başka bilgiler de istenebilmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Durumu Sorgulama

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Para Yardımı başvuru talebi ekipleri tarafından alındıktan ve belediyenin ilgili destek yardım birimlerine iletildikten sonra başvuru sonucunun belli olma süresi 15 gün ile 30 gün arasında değişebilmektedir. Bu sürenin değişkenliği tarafımıza iletilen başvuruların sayısına ve destek biriminin diğer iş yoğunluğuna bağlı olmaktadır.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu