Belediye YardımlarıDevlet Yardımları
Trend

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyeleri, sayısı gittikçe fazlalaşan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmektedir. Korana virüs salgını ile artan yardımlar sistemleştirilmiş ve çeşitli yardım faaliyetleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yazımızda sizlere, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yardımları anlatacağız. Aynı zamanda nasıl ve nereden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapabileceğinizi göstereceğiz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Belediye, kendilerinin ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşlara yardım etmektedir. Kısacası düzenlediği  projelerle beslenmeden barınmaya kadar her konuda vatandaşlarına yardım eli uzatmaktadır. Şanlıurfa merkezinde yer alan Gıda Bankası ile yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız alışveriş yapabilmektedir. Aynı zamanda alışveriş için belirlenen ailelere gıda yardım kartları temin edilmektedir.  Evinden çıkacak durumu olmayan vatandaşlarımızın evlerine gıda yardım kolileri tedarik edilmektedir. İçerisinde çölyak hastalarına özel glütensiz un bulunan bu koliler ailelerin yardımına koşmaktadır.

Belediyenin düzenlediği SıcakYuvam isimli proje ile yardıma muhtaç vatandaşlarımızın giyim, ev, ve kırtasiye malzemeleri karşılanmaktadır. Üstelik bu yardımların dışında ayni yardımlar da vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Muhtaçlığını belirten vatandaşların başvurusu alınır ve kaydı oluşur. Listelenmiş gereksinimler Belediye tarafından karşılanmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım çalışmalarından bir diğeri de Güzel Evim projesidir. Bu proje kapsamında ev yenileme veya taşınma imkanı olmayan yardıma muhtaç vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını karşılanmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi, ilk bebeklerini doğuran ailelere de çeşitli yardımlar yapmaktadır. Hatta bunlar biri olan Hoş Geldin Bebek yardım projesi, bebeğinin masraflarını karşılayamayacak durumdaki aileler için başlatılmıştır. Bebek bezi ve mama gibi çeşitli gıdaların ve ürünlerin temini yapılmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Kimler Tarafından Yapılabilir?

Büyükşehir Belediyesi, gıda içerikli yardımlarını Gıda Bankası ismindeki kuruluş ile gerçekleştirmektedir. Hasta, kaza nedeniyle çalışamaz durumda olan, yaşlı, kimsesiz veya düşük gelirli vatandaşlarımıza ve onların ailelerine yardımlar yapılmaktadır.

SıcakYuvam projesinden yararlanmak isteyenlerin çalışacak gücü olmayan, işsiz kalan, eşi vefat eden, ekonomik geliri olmayan veya ciddi sağlık sorunları yaşayan kişilerden olması gerekmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Yardım Şubesi aracılığıyla yardım başvurusu için gereken evraklar teslim edilebilmektedir. Kısacası gıda, giyim gibi temel ihtiyaçlara ilişkin destek programları ile ilgili bilgiler vatandaşlara aktarılmaktadır. Ancak çok çeşitli yardım olduğu için farklı başvuru noktaları bulunmaktadır.

Gıda Bankası üzerinden alışveriş yapmak isteyen vatandaşlarımızın  Engelli Koordinasyon Merkezi veya Beyaz Masa yetkilileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Böylece alışveriş yaparak temel ihtiyaçlarını gidererek yardım kolisi desteğinden de yararlanabilirler.

Önceden bilgi edinmek ve adres üzerinden başvuru yapmak istemeyen vatandaşlarımız e-devlet sistemi üzerinden taleplerini iletebilirler. Beyaz Masa yetkilileriyle iletişim kurarak sözel olarak form bilgilerini dile getirebilirler.

https://www.sanliurfa.bel.tr/ adresi üzerinden detaylı yardım araştırmaları yapılabilmektedir.

Aynı zamanda https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/15 adresi üzerinden de tüm görüş, istek ve sorular iletilebilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu ve Sorgulama

Yardım başvurusu için Belediyenin ilgili birimlerindeki yetkililer ile iletişime geçilebilmektedir. Fakat Beyaz Masa ve https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/15 adresi üzerinden başvurularını tamamlayan vatandaşlarımızın 15 gün beklemesi gerekmektedir.

Telefon üzerinden bilgi edinmek isteyen vatandaşlarımız, ALO153 üzerinden veya 0 (414) 318 51 00 numarasını araması gerekmektedir.

sanliurfa buyuksehir belediyesi yardim basvurusu gida yardimi 1 - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Büyükşehir Belediyesi; 5 yaşın altındaki yetim, dul, kimsesiz yaşlı, aile reisi kronik hastalık veya kaza sonucu işgücünü kaybetmiş vatandaşlarımıza yardımlar yapmaktadır. Birinci dereceden yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız 2 ayda 1, ikinci dereceden yardıma  ihtiyacı olan vatandaşlarımız 4 ayda 1 ve diğer gruplar da 6 ayda 1 yardım paketi almaktadır.

Erzak ve gıda yardım başvurusu için 0 (414) 318 51 00 numarasını ya da whatsapp destek hattı numarası olan 0 (414) 153 00 00 numarasına mesaj atmanız gerekmektedir.

Dileyen vatandaşlarımız https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/15 adresi üzerinden form doldurabilmektedirler.

Ramazan ayında ve Kurban Bayramında yardım kolisi dağıtımı yapan Belediye, ailelerin mutfak harcamalarına yardımcı olmaktadır. İhtiyaç sahiplerine yılda 2 defa Ramazan ve Kurban Bayramında yardım kolisi dağıtılmaktadır. Bayram öncesinde ailelerin bir nebze de olsa rahatlaması hedeflenmektedir. Yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız ALO153 destek hattını arayabilirler.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardım Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren 12 çorba evi ve yine çorba çeşmeleri halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bu yüzden çorba evleri ve çorba çeşmeleri 04.00 ile 08.30 saatleri arasında açık olup günlük yaklaşık olarak 25.000 vatandaşa hizmet vermektedir.

Fenilketonüri için ayrı olarak her ay 5 kg. un yardımı yapan Belediye, 925 çölyak hastasına da aynı şekilde her ay düzenli olarak 5 kg. gluten içermeyen un göndermektedir.

sanliurfa belediye hosgeldin bebegim yardimi 1 - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebeğim Yardımı

Büyükşehir Belediyesi hoş geldin bebeğim projesi ile bebek sahibi olan aileler için  yardım seti hediye etmektedir. Set içerisinde battaniye, bebek bezi, bebek havlusu, bebek pudrası, tırnak makası bebek şampuanı, ıslak mendil, bebek kolonyası, bebek çantası, pişik kremi gibi birçok ürün bulunduran bu set aynı zamanda sosyal belediyecilik için önemli bir adımdır. 0-4 ay ile 0-12 ay bebeği olan dar gelirli ailelerimizin,  doğum belgesini gösterir evraklar ile başvurması gerekmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Büyükşehir Belediyesi, süt yardımları yapılmaktadır. Başka bir deyişle çocukların sağlıklı büyümesi ve gelişimi için hamilelik dönemi ile takibi edilmektedir. Fakat Pandemi döneminde 0-6 yaş aralığında çocuğu bulunan ailelere verilen süt yardımı durdurulmuştur. Tekrardan yardımlara başlanması vatandaşlar tarafından beklenmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç ailelerin eğitim çağındaki çocuklarına ücretsiz tablet dağıtmaktadır. Bu yüzden çocukların eğitim ve öğretimlerine devam edebilmeleri ve EBA ders içeriklerini izleyebilmeleri için başlatılan uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi ile belediyeye bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

Şanlıurfa Vakfı (ŞANVAK) Yönetim Kurulu, aynı zamanda hayırsever vatandaşların desteğiyle lisans öğrencilerine burs vermeyi kararlaştırmıştır. Lisans öğrencilerinin Şanlıurfalı ve Şanlıurfa kütüğüne kayıtlı olması gerekmektedir. Böylece  ŞANVAK internet sitesindeki burs yönergesinde yer alan şartları taşıyan öğrenciler öncelikli olmaktadır.

Vatandaşlarımız https://www.burshaberleri.com/burs/sanliurfa adresi ile burs başvuru yaparak öğrenci bursu alabilmek için gereken belgelere ve detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri

Hasta veya hasta yakını olan vatandaşlarımız ilgili telefonlar üzerinden yetkilileri arayarak veya evde sağlık hizmeti birimlerinde bulunan Hasta Başvuru Formunu doldurarak Evde Sağlık Hizmetlerine başvuru yapabilirler.

Vatandaşlarımız 444 38 33 hattından İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi aracılığı ile başvuruda bulunabilirler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları için kömür yarımı, kırtasiye yardımı, gıda yardımı ve giyecek yardımı yapmaktadır. Böylece evde bakım hizmeti ile hasta ve yaşlıların evden çıkmadan da işlerini görmesi sağlanmıştır. Belediye, okulların açılması ile beraber kırtasiye yardımı ve giyecek yardımı yapmaktadır. Bunun dışında başarılı öğrencilere burs yardımları da yapılmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mikrofinans Programı

Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği mikrofinans programı öncelikle çalışmak isteyen kadınlar için tasarlanmıştır. Çalışmak isteyen kadınlarımızın 5 kişilik bir ekip kurması gerekmektedir. Sonrasında mikrofinans programı tarafından verilen nakdi destek ile iş hayatına atılabilmektedirler. Mikro düzeyde fakirliği bitirmeyi amaçlayan program sayesinde şu zamana kadar 1150 kişiye nakdi destek sağlanmıştır. Belediye, mikro düzeyden makro düzeye geçene kadar destek sürdürmeye devam etmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Taziye Evleri

Belediyenin taziye evleri Haleplibahçe ve Bağlarbaşı semtinde olmak üzere iki tanedir. Bağlarbaşı semtinde bulunan taziye evi çorba evinin üst katında  olup aynı zamanda 150 kişiyi aynı anda ağırlayabilme kapasitesine sahiptir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İletişim

Telefon

0 (414) 318 51 00

Şehir Dışı Alo 153

0 (414) 153 00 00

Faks

0 (414) 316 08 62

Whatsapp

0 (414) 153 00 00

Adres

Bamyasuyu Mahallesi 154. Sokak No:2 Haliliye / Şanlıurfa

E-Posta

bilgi@sanliurfa.bel.tr

KEP

sanliurfabuyuksehirbelediyesi@hs01.kep.tr

Vergi Dairesi

Şehitlik Vergi Dairesi

Vergi Numarası

7880051454

5/5 - (1 vote)

Belediye Yardımları

Yardım haberleri ve güncel yardım bilgileri hakkında makaleler paylaşıyorum. Yardım bilgisi veren kurum haberleri.

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. Merhaba ismim ADİL Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda detaylı bilgi istiyorum. Bir de eğer mümkünse Denizli merkez belediye tarafından yapılan yardımları konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

 2. Kolay gelsin. Düzce Belediyesi evde hasta bakım hizmetleri iletişim numarası verebilir misiniz.

 3. Belediye Yardımları teşekkürler. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda gerekli ve detaylı bilgi aldım.

 4. Kolay gelsin yazılarınızı takip ediyorum Osmaniye Belediyesi erzak yardımı konusunda destek olabilir misiniz.

 5. Kolay gelsin. Çanakkale Belediyesi evde hasta bakım hizmetleri iletişim numarası verebilir misiniz.

 6. Osmaniye Belediyesi tarafından aldığım yardım kartıma her ay para yatıyordu. Bu ay yardım paramın kesildiğini öğrendim bu konuda nereye başvuru yapılabilir. Teşekkür ederim.

 7. Belediye Yardımları teşekkür ederim yazınız için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda tüm aradığım cevapları buldum.

 8. Kolay gelsin. Nevşehir Belediyesi evde hasta bakım hizmetleri iletişim numarası verebilir misiniz.

 9. Merhaba Erzincan Belediyesi yardım kartı başvurusu yapmak istiyorum. Yardım kartı konularında bulamadım bana yazabilir misiniz.?

 10. Merhaba ben EZGİ. Bitlis Belediyesi sosyal destek yardımları konusunda yardım başvurusu yapmak istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

 11. Merhaba ismim MERVE Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda detaylı bilgi istiyorum. Bir de eğer mümkünse Isparta merkez belediye tarafından yapılan yardımları konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu