Belediye Yardımları

Sultanbeyli Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Sultanbeyli Belediyesi Yardım Başvurusu

Sultanbeyli Belediyesi Yardım Başvurusu

Sultanbeyli Belediyesi, sosyal yardım ve kültürel alanda birçok etkinlikte ilçe sakinleri için yerini aldı. Hanesinde ikamet eden insanlara sağlık ,eğitim, sosyokültürel gelişim, iş istihdam. desteği sağlayacağını duyurdu. Sultanbeyli Belediyesi de ekonomik şartların olumsuzluklarından etkilenen vatandaşlara, çeşitli konularda destek sağlama kararı verdi. Bu kapsamda ellerini sıvayan Sultanbeyli Belediyesi ilçe düzeni ve ilçe kalkınması için üzerine düşeni yapmaktan çekilmemiş ve ilçe halkına karşı sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmalar yürümüştür. Sosyal medya hesapları üzerinden aktif şekilde iş fırsatları ve çeşitli etkinlik takvimini sunarak Sultanbeyli Belediyesi, ilçe halkına sesini duyurmaya çalışmaktadır.

Sultanbeyli Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Sultanbeyli Belediyesi, ilçe halkı adına çeşitli adımlar atmıştır. Modern şehir anlayışını geliştirmek ve topluma kazandırmak isteği içindeki belediyelerinden biri olan Sultanbeyli Belediyesi halkın gelir düzeyindeki dengesizliği gidermek amaçlıyı birçok çalışma yürütmektedir. Bu kapsamda dengesizliğin meydana geldiği konu ve durumları ele alıp üzerinde iyileştirmeler yapmış ve kapsamlı projeler sunmuştur. Bu projelerden ihtiyaç sahipleri yararlanmış ve  halk bilinçlendirilmiştir. Sultanbeyli Belediyesi halkının sorunlarını belirleyip çalışmalar yürütmüş ve aktifliğini korumuştur. Bu kapsamda ihtiyaç sahipleri için çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

 • Gıda yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Giyim yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Sosyal desteğe ihtiyacı olan kişiler
 • Toplumdaki engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu yardımlar
 • Sosyal Yardımlaşmaya ihtiyacı olan kimseler
 • Hasta ve yaşlı hizmetlerine ihtiyacı olanlar
 • Nakdi yardımına ihtiyacı olanlar
 • Çocuk yardımına ihtiyacı olanlar
 • Gençlik ve Spor hizmetleri
 • Kadın ve Aile Hizmetleri
 • Cenaze Hizmetleri
 • Gezi düzenlemeleri
 • Kariyer İstihdamı
 • Danışmanlık Hizmeti
 • Dijital Dönüşüm Ofisi
 • Ramazan Yardımları
 • Bebek Paketi
 • Mehmetçik Çanta Hediyesi

Aile Danışmanlığı Birimi

Sultanbeyli Belediyesi, ailelerin sorun çözme kapasitelerini arttırmak için aile içi ilişki ve iletişim sorunlarını, zorlu yaşam şartları ile baş etme becerilerini güçlendirmek ve sosyal çevre ile ilişkilerini düzenlemek amaçlı aile danışmanı birimini kurmuştur. Aile danışmanlığı, aile ilişkileri, ilişki problemleri, evlilik sorunları, ilişki problemleri, evlilik öncesi bilgilendirme , evlilerde kritik dönemler, ebeveynlik becerileri, çocuklarda sorunlar, boşanma, cinsel sorunlar gibi birçok konuda danışmanlık hizmeti vermektedir. Sultanbeyli Belediyesi ilçe halkının iletişim becerilerini geliştirmek, aile bütünlüğünü korumak amaçlı çözümler üretmek için elinden geleni yapmaktadır. Onların yanında bireysel danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. Bireysel danışmanlık; kişinin kendi kendini tanıması, duygusal zorluklardan geçtiği dönemlerde destek sağlama, karar alma sürecinde ve kişisel günlük keşfedebilmesi amacıyla verdiği danışmanlık hizmetleri vardır. Bu danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen ilçelilerin başvuruları için gerekli koşullar;

 • Hizmet almak isteyen kişinin Sultanbeyli’de ikamet etmesi şarttır.
 • Başvuru esnasında aile danışmanlık hizmeti almak isteyen kişinin bizzat kendisi başvuru yapması gerekiyor.
 • Başvuruda alınmak istenen hizmet türü ve varsa kişinin engel durumu belirlenmeli.
 • Başvurunuzu yüz yüze telefon numarası üzerinden veya ön başvuru linki üzerinden gerçekleştirebiliriz.

Dijital Dönüşüm Ofisi

 Sultanbeyli Belediyesi, ilçenin ticaret alanında dijitalliğe dönüşmesini destekleyen çalışmalar sürdürmektedir. Belediye ilçe esnafların e-ticaret geçişini sağlamak ve dönüşüm sırasında destekler sağlayarak Sultanbeyli ekonomisine ve Sultanbeyli halkının katkı sağlamayı amaçlamıştır. Proje kapsamında dijital dönüşüm ile ulusal ve uluslararası ticarete güç katmayı amaçlamaktadır. Tamamen ücretsiz danışmanlık eğitimleri ile katılımcıların verimliliğini arttırmayı hedeflemektedir.

Kariyer Merkezi

Sultanbeyli Belediyesi, kurduğu kariyer merkezi ile öncelikle gençlere rehberlik etmeye amaçlamaktadır. Proje kapsamında kariyer istihdam ve girişimcilik başlıkları altında uzman kadrosunu ile çalışmalarını güncellemektedir. İstihdam başlığı altında işveren ile iş arayanları buluşturan Kariyer Merkezi müracaat, danışmanlık, yönlendirme ve yerleştirme hizmeti vermektedir. Sultanbeyli Belediyesi Merkez faaliyetleri kapsamında farklı şirketlere ve farklı ilçedeki  ihtiyaçları tespit ederek Sultanbeyli’de yaşayan iş ihtiyacı olan vatandaşlarını iş ilanlarını yönlendirmektedir.

Ramazan Yardımları

Sultanbeyli Belediyesi, Ramazanda ilçede tek başına yaşayan 65 yaş ve üstü halka belediye ekipleri tarafından Her gün düzenli olarak iftar yemeği götürmektedir. Diğer yandan ihtiyaç sahiplerine de yardım kolilere ulaştırmayı ihmal etmemiştir. Aynı zamanda sosyal destek Müdürlüğü’ne başvuru yapan ilçeliler ihtiyaç sahibi olduğu tespit edildiği zaman erzak kolisi yardımı alabilmektedir.

Hayat Paylaşınca Güzel Projesi

Sultanbeyli Belediyesi, sosyal belediyeciliğe önem verdiğini, ihtiyacı olan vatandaşlarıyla  yardımda bulunabilecek vatandaşlarını buluşturarak kanıtlamıştır. İhtiyacı olanlar için gıda malzemesinin bırakabileceği durakları inşa etmiştir. ‘ihtiyacı olan alsın imkanı olsan bıraksın’ sözü ile gerçekleştirdiği bu projeden  ihtiyaç sahibi vatandaşların alabilecekleri noktalar belirledi ve elinde olanı askıya asan yardımseverler, ihtiyaç sahiplerinin oradan ürünleri almasıyla bir hayırseverlik projesinde yer almalarını sağlamaktadır.

Sultanbeyli95 Projesi

Sultanbeyli Belediyesi, Bernard Van Leer  Vakfı ile işbirliği içinde yeni bir projeye başladığını duyurdu. Birçok üniversitenin de desteklediği projede sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü projenin amacı 0-3 yaş çocukların ve ebeveynlerinin sağlıklı bir şekilde süreçleri atlatmalarını sağlamaktadır. Sultanbeyli Belediyesi , annelerin ve anne adaylarının bebekleri ile iletişimleri üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Sosyal Yardım

Sultanbeyli Belediyesi, Sosyal Yardım kapsamında ilçe sakinlerine düzenli yardımlar sağlamaktadır. Bunun için yapılması gerekenler, Sultanbeyli Belediyesi e-belediye üzerinden ön talep oluşturma sonucunda gelip yapılan incelemeler sonucunda eğer uygun bulunursa sosyal yardımlar başlayacaktır.

Bebek Paketi

Sultanbeyli Belediyesi, anne ve baba olma heyecanı yaşayan ilçelilere Hoş Geldin Bebek paketi ile ailelere teslim etmek içindir. Başvurular; Sultanbeyli Belediyesi’nin web sitesi üzerinden Hoş geldin Bebek adı altından form doldurarak yapılmaktadır.

Mehmetçik Hediye Çantası Projesi

Sultanbeyli Belediyesi, ilçedeki mehmetçik adaylarına sağlanan hizmetten, askerlik dönemini tamamlamamış Sultanbeyli halkına sunduğu bir hizmettir. Bu hizmetten sadece Sultanbeyli ilçesinde ikamet eden ve celp dönemi geçmemiş adaylar yararlanabilir. Başvurular Sultanbeyli Belediyesi’nin web sitesi üzerinden Mehmetçik hediye çantası adı altında form doldurularak gerçekleştirilmektedir.

Atölye Kayıtları

Sultanbeyli Belediyesi, anne, baba ve çocuk atölyeleri ile erken çocukluk dönemini destekleyen kampanyalar düzenlemektedir. Atölyede günlük hayatta çocuğun ve ailenin eğlenceli vakit geçirirken gelişmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Başvurular Sultanbeyli Belediyesi web sitesinden, temel mesajlar bölümünde doldurulan form ile gerçekleşmektedir.

Kariyer Merkezi

Sultanbeyli Belediyesi, Kariyer Merkezi kapsamında hizmet vermektedir. Hizmet başlıkları; gelişim atölyeleri, bilinçlendirme çalışmaları, Network çalışmaları, inovasyon merkezi, uygulama merkezi, kuluçka merkezi, teşvik ve destek programı kariyer koçluğu  programı  gibi içerikler sunmaktadır.

Gıda, Giyim, Yakacak Yardım

 Sultanbeyli Belediyesi, Sosyal Yardım kapsamında gıda yardımı, giyim ve yakacak yardımı yapılmaktadır. Aynı zamanda belediye da yenidoğan malzemeleri yardım yapacağını duyurdu. Başvuru için gerekli olan evraklar; başvuru dilekçesidir. Sosyal yardım hizmeti adı altında nakdi yardımda yapacağını duyurdu. Bu hizmet için gerekli belgeler; başvuru dilekçesi, fakirlik kağıdı, kimlik fotokopisidir.

.

Doğal Afet Yardımları

Sultanbeyli Belediyesi Sosyal Yardım çalışmaları kapsamında yangın ve tabi afete maruz kalmış ailelere yaptığı yardımlardır başvuru için gerekli belgeler başvuru dilekçesi fakirlik kağıdı ve kimlik fotokopisi ikametgah afet raporu gerekli belgelerdir

Cenaze Hizmetleri

Her belediye gibi Sultanbeyli Belediyesi de  ilçe halkının acı günlerinde işlerini kolaylaştırmak adına çalışmalar yürütmektedir. İlçe sınırları içinde gerçekleşen doğal ölümler için ölüm muayenesi ve ölüm belgesi verilmesi işlemleri belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü yürütülmektedir. Ölen kişilerin nüfus cüzdanı ve sağlık belgeleri belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne verilmelidir. Vefat eden kişilerin doktor tarafından muayene edilmesi sonrası ,ölüm şüpheli değil ise, doktor tarafından ölüm raporu ve gömme izin belgesi verilir. Bu belge ile defin işlemleri mezarlıklar Müdürlüğü’ne başvurularak gerçekleştirilir. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat yapalım cenaze arabası ve din görevlisi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından temin edilir. Sosyal yardım çalışmaları kapsamında cenaze yakınlarına taziye amaçlı ikramlar sunulmaktadır. Başvuru için başvuru dilekçesi, kimlik bilgileri ve telefon veya e-posta üzerinden başvuruları gerçekleştirebilirler.

Sultanbeyli Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sultanbeyli Belediyesi, kendi internet sitesi olan   https://www.sultanbeyli.bel.tr/  üzerinden birçok yardım ve destek projesine erişim sağlamaktadır. Aynı zamanda belediyenin hizmet binası, kaymakamlık, muhtarlık gibi kurumlarda sosyal yardım başvuru formu doldurarak para,  eğitim, barınma, beslenme gibi insanın temel ihtiyaçları için  yardım başvurusu ve takibi sağlanmaktadır. belediye@sultanbeyli.bel.tr Mail adresi üzerinden ve  0216 564 4 564  iletişim numarası üzerinden bilgi alınabilmektedir. E-devlet üzerinden kişisel bilgileriniz ile çeşitli belediye yardımlarını takip etme hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımlarına da katılabilme imkanı bulun. Abdurrahmangazi Mahallesi, Belediye Caddesi No: 4 Sultanbeyli, İstanbul – Türkiye adresine gidebilirsiniz.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu