Belediye Yardımları

Sultangazi Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 – 2024

Sultangazi Belediyesi Yardım Başvurusu

Sultangazi Belediyesi Yardım Başvurusu

Sultangazi Belediyesi, ilçe sakinleri için birçok projede yer aldı. Hanesinde ikamet eden vatandaşların eğitim, sağlık, kültürel, iş istihdamı gibi konularda yer almaları için çalışmalar düzenlemektedir. Janesinde yaşayan ilçelilerin birçok sorununu çözmek amaçlı çalışmalar yürütürken ekonomik sıkıntıları göz önüne alarak halkanın yanında olmaktadır. İlçe halkının sorunlarının büyük kapsamda çözmek, halkı aktif hale getirmek, kadınlara ve öğrencilere destek olmak, hasta ve düşkünlere karşı sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmalar yürütmektedir.

Sultangazi Belediyesi’nin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Sultangazi Belediyesi, ilçe halkı için birçok projede yer almaktadır. İlçe sakinlerinin modern hayatın gereklilikleri yerine getirmesinde, üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle; halkın gelir düzeyindeki dengesizliği azaltmak ve bunu meydana getiren olgular üzerinde çalışmalar ile iyileştirmeler yapmak gibi idealler ile ilerlemektedir. Halkı bilinçlendirmek, eksiklerini gidermek gibi amaçlar doğrultusunda projeler yürütmüştür. Bu projeleri duyurmak ve katılımı sağlamak için sosyal medya hesapları üzerinden, Web siteleri üzerinden ve belediyenin çeşitli merkezlerinden duyurular yapmaktadır.

 • Aile destek evi ile giyim yardımına ihtiyacı olan kişiler
 • Sosyal Destek kartı ile sosyal desteğe ihtiyacı olan kişiler
 • Toplumdaki engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu yardımlar
 • Aile Etkinliklerinden faydalanmak isteyen kişiler
 • Hasta ve yaşlı hizmetlerine ihtiyacı olan insanlar
 • Kadın ve Aile Hizmetleri
 • Sulkam projesi ile ihtiyacı olanlar için kariyer düzenlemeleri
 • Gezi düzenlemeleri
 • Danışmanlık Hizmeti
 • Engelliler Komisyonu ile engelli bireyler
 • Aşevi ile gıda ihtiyacı olan kişiler
 • Yakacak ihtiyacı olan kişiler
 • Asker ve asker ailesinde maddi yardıma ihtiyacı olan kişiler
 • Sultangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesindeki yardımlara ihtiyacı olan kişiler

Sultangazi Belediyesinin yardımlarına başvurabilir ve değerlendirmeler sonucu destek alabilmektedirler. Başvurular için gerekli şartların başında ilçe sınırları içinde ikamet etmektedir.

 

SULKAM ile İstihdam

 

Sultangazi Belediyesi, iş arayanlara yönelik Sultangazi Kariyer Merkezi SUNKAM’ı kurmuştur. İlçede faaliyet gösteren SUNKAM, faaliyet gösteren firmaların istihdam taleplerini sitesinde yayınlayarak iş arayanlara kariyer hedeflerine ulaşması için yardımcı olmaktadır. Personel ihtiyacı olan firmaların, çalışan taleplerini daha kısa zamanda karşılanması proje kapsamında temel amaçları arasında göstermektedir. Bu proje ile ilçe çalışan istihdamı sağlanırken, firmaların çalışan ihtiyacı da karşılanmış olmaktadır.

Engelliler Koordinasyon Merkezi

Sultangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi, Engelli bireylerin Sosyal aktivitelere katılmasını, mesleki beceriler edinmesini, engelli ailelerin gündelik ve yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla kurulan bir merkezdir. Merkezin amaçları arasında topluma engelli olma durumu içinde olan vatandaşlara karşı farkındalık oluşturmaktır. Engelli haklarını gözetmek, engelli ve engelsiz bireyler arasındaki iletişimi güçlendirmek ve herkesin bir engelli adayı olduğu bilindiğini olduğunun bilincini kazandırmaktır.

Aile Destek Evi

Sultangazi Belediyesi, Aile Destek evini hayırsever vatandaşların ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan ailem destek evini kurmuştur. Böylelikle ilçe halkı birbirleriyle sıkı sıkıya bir seferberlik içinde anlaşmış ve destek olmuştur. Proje kapsamında binlerce ürün ve aile ihtiyaç sahiplerine yardımda bulmuştur. Bu proje kapsamında çeşitli ürünler ihtiyaç sahiplerine saygınlılarını zedelemeden veren elin görünmediği bir sistem içerisinde gerçekleşmektedir.

Aşevi

Sultangazi Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde  yürüttüğü bir faaliyet olan aşevi projesinde her gün 8.000 ihtiyaç sahibine sıcak yemek dağıtımı yapmaktadır. Bununla birlikte erzak ve yakacak yardımıyla gerçekleştirmektedir. İhtiyaç sahiplerinin talepleri doğrultusunda evler için halı, çekyat, battaniye gibi barınma ihtiyaçları için yardımlarda yapılmaktadır.

Sosyal Destek Kartı

Sultangazi Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine yönelik yeni bir proje geliştirdi. Projede ilçede ikamet eden ihtiyaç sahiplerine; rahat alışveriş yapabilecekleri sosyal destek kartları verilecektir. Bu kartlar beslenme , giyinme, temizlik ve kırtasiye gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sosyal destek kartlarıdır. Pos cihazının geçtiği her yerde kart kullanılabilir. Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında Sultangazi Belediyesinin Destek Kartları için aileler Sultangazi Belediyesi Kültür ve sosyal işler Müdürlüğü’ne başvuru yapabilir ve yapılan incelemeler sonucunda kartı almaya hak kazanabilirler.

Sultangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Sultangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ,düzenli yardımlar düzenlemektedir. Yaptığı yardımlarda engelli, aile, 65 yaş üstü kişilere yönelik yaşlı aylığı, eğitim yardımı, sağlık, gebelik yardımı, eşi vefat eden kadınlara yönelik yardımlar, askerlere asker ve asker ailelerine yapılan nakdi yardım, asker çocuklarına yapılan nakdi yardımlar şeklinde belirlenmiştir. Aynı zamanda yabancı uyruklu ilçe sakinleri için sosyal uyum yardımları da düzenlemektedir. Tek sefere mahsus yardımlar arasında gıda yardımları, yakacak yani kömür yardımı, yangın su baskını gibi doğal afetlere yönelik afet yardımları yer almaktadır.

 

Canım Ailem Projesi

Sultangazi Belediyesi, aile kurumuna verdiği önemi göstermek  ve aile kavramını güçlendirmek için “Canım Ailem” projesini geliştirdi. Proje aile, komşuluk, akrabalık gibi değerlerin korunmasını amaçlamaktadır. Proje kapsamında ailelere danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Proje kapsamında ailelere vakit geçirmek amaçlı geziler düzenlenmektedir.

“Yaşlılara Bakım, İstihdama Katılım” Projesi

Sultangazi Belediyesi, hanesinde yaşayan yaşlı ve hastaların bakımı için “yaşlara bakım, istihdama katılım” projesini geliştirdi. Proje İstanbul Kalkınma Ajansı’nın vermiş olduğu mali destek ile yüzlerce kişiye eğitim vererek, eğitime katılan kişilere çeşitli hastanelerde istihdam imkanı sağlamadır. Böylelikle gençler iş bulurken  yaşlılara bakım desteği sağlanmış olmaktadır. Sultangazi Belediyesi bu şekilde kuşaklar arası iletişimi de güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Kadınca Yaşam Merkezi

Sultangazi Belediyesi, gönüllülerin bir arada araya gelerek oluşturduğu kadınca Yaşam Merkezi’nde;  Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü bünyesinde sürdürdüğü projede, Kadınlara yönelik sosyal yaşam çalışmaları yapmaktadır. Kadınlarla ilgili birçok konuda aktiflik gösteren Yaşam Merkezi, var olma mücadelesi içinde olan kadınlara destek sağlamaktadır.Bu kapsamda Kadınlara yönelik seminer ve eğitim programları düzenlenmektedir. Kadınca Yaşam Merkezi iletişim numarası 0212 459 37 93 dır.

Sultangazi Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sultangazi Belediyesi, kendi internet sitesi olan   https://www.sultangazi.bel.tr/   üzerinden  proje ve sosyal yardım uygulamalarına erişim sağlamaktadır. İlçe sakinleri ayriyeten belediyenin hizmet binası,  muhtarlık gibi  hizmet kurumlarından yardım ve uygulamalardan faydalanmak için başvuru formu doldurarak sosyal yardım başvurusu ve takibi sağlayabilmektedir. cagri@sultangazi.bel.tr Mail adresi üzerinden ve  444 23 32  iletişim numarası üzerinden detaylı bilgi alınabilmektedir. E-devlet üzerinden kişisel bilgiler ile ilçe ve şehir kapsamında yapılan projelerden yararlanılabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile sadece ilçedeki çalışmalardan değil şehir çaplı projelerden haberdar olunulabilir . Uğur Mumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı No:54 Sultangazi | İstanbul | Türkiye adresi üzerinden bizzat iletişime geçilebilir.

Oy Verin !

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Mehmet Seyitoğlu üzürlü sakatim engelli.%42.55.raporum vardır 1 terfi felç dir çok muhtaç meğdur perişan olduğu için
  MADD�KARTI İSTİYORUM başvuruu bu kendimi için dir astım bronşit hastayım ilaçlar vardır bana yardımcı olursanız sevinirim çok rece ederim saygılarımla telep arz ederim cebeci mahallesi Sultangazi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu