Belediye YardımlarıYardım Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyeleri, sayısı gittikçe fazlalaşan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmektedir. Korana virüs salgını ile artan yardımlar sistemleştirilmiş ve çeşitli yardım faaliyetleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yazımızda sizlere, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yardımları anlatacağız. Aynı zamanda nasıl ve nereden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapabileceğinizi göstereceğiz.

Belediye, şu zor zamanlarda herkese yardım eli uzatmaktadır. Pandemi sebebiyle artan yardım faaliyetleri vatandaşların hizmetindedir. Para, erzak, yakacak, giysi, kırtasiye, eğitim ve ulaşım yardımları yaparak vatandaşlarımıza umut ışığı olmaya devam etmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlarına ayni ve nakdi yardımlar düzenlemektedir. Dar gelirli ve iş sahibi olamadığı için bakmakla yükümlü olduğu kişilere bakamayan ailelere yardımlar yapmaktadır.  Yaşlılar, kronik hastalar ve engelliler için görevliler tarafından rutin sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Aynı zamanda görevliler tarafından giysi, yiyecek ve temizlik ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Engelliler ve kronik hastalar için ise  hasta bezi, tekerlekli sandalye, beyaz baston, işitme cihazı ve medikal cihaz yardımları yapılmaktadır.

Yeni bebekli aileler için düzenli olarak bebek bezi ve maması yardımı yapılmaktadır. Hatta anne babaya; bebek beşiği, bebek kıyafetleri, bebek battaniyesinin yer aldığı paket verilmektedir.

Belediye tarafından ihtiyaç sahiplerine, muhtaç ve kimsesiz vatandaşlara  aşevlerinde her gün hazırlanan sıcak ev yemekleri dağıtılmaktadır. Pandemi dönemi sebebiyle  aşevine gidemeyen yaşlı, hasta ve engellilerin evlerine kadar yemek gönderimi yapılmıştır.

Tekirdağ’daki fakir insanlar için yakacak yardımı yapan Belediye,  soğuk hava koşullarında ısınabilmeleri için yardımlar yapmaktadır. Evlerinde sobası olmayan vatandaşlara soba temini yapmaktadır. Yine aynı zamanda ikinci el giysi, koltuk, yatak ve buzdolabı gibi eşya yardımlarında da bulunmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Kimler Tarafından Yapılabilir?

Belediye, yardım başvurularından yararlanmak için bazı koşulları sağlamanız gerekmektedir.

Muhtaç veya dar gelirli olan vatandaşların, Belediye tarafından talep edilen belgeleri  zamanında teslim etmesi gerekmektedir. Ancak böylece bu yardım faaliyetlerinden yararlanabilme şansını yakalarlar. Vatandaşlar tarafından yapılan başvuruların 3-4 hafta gibi bir sonuçlanma süresi vardır. Ancak kimi zaman, başvurulardaki yoğunluğa bağlı olarak bu süre artıp azalabilmektedir.

Belediye tarafından talep edilen belgeler, başvurduğunuz sosyal yardım türüne ve başvuran kişinin koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Engelli vatandaşlardan ise  Devlet Hastanesinden alınan sağlık raporu istenmektedir. Afetzede vatandaşların, Belediyenin yaptığı  yardımlardan faydalanabilmesi için Belediye tarafından görevlendirilen personel aracılığıyla doğal afetin kanıtlanmış olması beklenmektedir.

Büyükşehir Belediyesi, yardım başvuru formunu ve teslim edilen belgeleri gerekli personeller ile detaylıca inceler. Bu incelemenin  sonrasında yardıma başvuran kişinin yardıma muhtaç olup olmadığına karar verilmesi gerekir. Bunun için öncellikle görevliler ile kişinin evine inceleme komisyonu gönderilir. Aynı zamanda böylece ailenin maddi durumu hakkında bilgiler toplanarak rapor hazırlanır. Raporu inceleyen Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyacı olan aileleri listeleyerek gerekli işlemleri başlatmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın, bağlı oldukları il-ilçe Belediyesinden aldıkları başvuru formunu doldurmaları ve istenilen belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir. Ön-başvurular e-devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Sıra beklemek zorunda kalmadan direk işlemlerinizi gerçekleştirebilme şansı yakalarsınız.

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresi üzerinden, hızlı bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz.

Ancak başvuru sonuçları hakkında bilgi almak için 3-4 hafta beklemeniz gerekmektedir. Bekledikten sonra Belediyeye giderek, ilgili yerleri arayarak ya da direk online başvuruda bulunduğunuz e-devlet sistemi üzerinden sorgu yapabilirsiniz.

Ön başvurularda bulunmak için ALO 153 TEKİM(Tekirdağ İletişim Merkezi) arayabilir ya da istek ve şikayetlerinizi bu telefon hattı üzerinden iletebilirsiniz.

Dilerseniz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 0850 459 59 59 telefon numarasından da iletişime geçebilme şansınız vardır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu ve Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, başvuru yapabilmeniz için sizlerden form talep etmektedir. Hangi yardıma başvurmak istiyorsanız ilgili formları doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurmanız gerekir. Fakat hatalı form doldurursanız başvurunuz iptal olur .

Yardım başvuru formu içerisinde aylık gelirlerinize, giderinize, hane halkınızın kişi sayısına, aylık hane kazancınıza ve aylık faturanıza yönelik sorular yer almaktadır. Kısacası sorularınızın yanıtlarına göre Belediye, yardıma muhtaç aileleri belirlemektedir.

tekirdag belediyesi yardim basvurusu yardimbasvuru net 2022 1 - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Büyükşehir Belediyesi, il ve ilçelerdeki gıdaya ihtiyacı olan ailelere yardım etmektedir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, başvuruda bulunan tüm aileleri inceleyerek aileleri tespit etmektedir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Birimi 153’ü arayarak gıda yardım kolisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ancak başvuru formunuzda ‘Erzak ve Gıda Yardımı’ seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.  Erzak kolisi yardımı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Birimi tarafından belirlenen yada başvuruda bulunan kişilere verilmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Belediye , Tekirdağ ilinde ikamet eden vatandaşlarımızın kendi ihtiyaçlarını karşılamaları için bir kart sistemi oluşturmuştur. Sosyal Yardım Kartı, vatandaşlarımızın kendilerinin ve evlerinin; yemek, temizlik, kırtasiye ve kıyafet gibi ihtiyaçlarının karşılamasını ve elektrik, doğalgaz, su vb. faturalarının ödenebilmesini amaçlamaktadır.  Vatandaşlarımız Sosyal Yardım Kartı Uygulamasıyla  kolaylıkla alışveriş yapabilmektedir.

Sosyal Yardım Kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımızın herhangi bir gelirinin veya sosyal güvencesinin olmaması gerekmektedir.  Belediye tarafından başvuru sonrası detaylı inceleme yapıldıktan sonra uygun görülen kişilere yardım kartı teslim edilmektedir.

Tekridağ Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri

Hasta veya hasta yakını olan vatandaşlarımız ilgili telefonlar üzerinden yetkilileri arayarak veya evde sağlık hizmeti birimlerinde bulunan Hasta Başvuru Formunu doldurarak Evde Sağlık Hizmetlerine başvuru yapabilirler.

Vatandaşlarımız İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi aracılığı ile başvuruda bulunabilirler.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Büyükşehir Belediyesi, 3-6 yaş aralığında en az 1 tane çocuğu bulunan aileler için süt yardımları yapmaktadır. Süt yardımına ihtiyaç duyan aileler, e-devlet üzerinden ilgili belediye binasından ya da telefon numarasından başvuruda bulunabilmektedirler. Aynı zamanda ALO 153 hattını arayabilirsiniz. Ya da direk Büyükşehir Belediyesinin yardım birimine bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

tekirdag buyuksehir belediye maddi yardim 1 - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Belediye,  maddi durumu kötü olan ve herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlarına maddi yardımlar yapmaktadır. Belediyenin Sosyal Hizmetler Birimine başvurabilirsiniz. Ya da 153 yardım destek hattı üzerinden maddi yardım talebinde bulunabilirsiniz. Maddi yardım başvuruları Belediye tarafından yapılan gerekli incelemeler sonrasında kabul edilmektedir.

Tekirdağ Belediyesi Sosyal Yardım Kampanyası

Tekirdağ Vefa Sosyal Destek Grubu, Tekirdağ il sınırların ikamet eden yaşlılara ve kronik hastalara yardımcı olmaktadır. Yaşlıların ve hastaların talep ettikleri şeylere göre alışverişler yaparak onlara destek olmaktadırlar.

Sizler için bankadan para çekebilen ve her türlü yardımı yerine getiren Vefa gönüllülerine Türkiye’nin neresinde olursanız olun; 112, 155 ya da 156 numaralarından birini arayarak ulaşabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres: 100. Yıl, Hükümet Cd., 59200 Süleymanpaşa/Tekirdağ

Telefon: 0 850 459 59 59

5/5 - (2 votes)

Belediye Yardımları

Yardım haberleri ve güncel yardım bilgileri hakkında makaleler paylaşıyorum. Yardım bilgisi veren kurum haberleri.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Belediye Yardımları teşekkürler. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023 konusunda gerekli ve detaylı bilgi aldım.

  2. S.a. Gümüşhane Belediyesi yardımları konusunda arayabileceğim bir numara var mıdır ? Evde yatalak hastam var lütfen bu konuda destek almam lazım.

  3. Kolay gelsin. Van Belediyesi evde hasta bakım hizmetleri iletişim numarası verebilir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu