Belediye YardımlarıYardım HaberleriYardım Kartı

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyeleri, sayısı gittikçe fazlalaşan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmektedir. Korana virüs salgını ile artan yardımlar sistemleştirilmiş ve çeşitli yardım faaliyetleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yazımızda sizlere, Van Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımları anlatarak nasıl ve nereden yardım başvurusu yapabileceğinizi göstereceğiz.

Van Büyükşehir Belediyesinin Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Doğu Anadolu Bölgesinin en değerli belediyelerinden biri olan Van Büyükşehir Belediyesi,  insanlara maddi ve manevi her anlamda destek olmaya devam etmektedir. Aşağıda listelediğimiz aile veya kişilerin yardım başvurusunda bulunma imkanları bulunmaktadır.

  • Ekonomik geliri olmayan ya da geliri yeterli seviyede olmayanlar,
  • Eve bakmakla yükümlü olan aile üyelerinin kronik hastalık nedeniyle çalışamadığı durumda olanlar,
  • Çeşitli kazalar neticesinde iş gücü kaybı yaşamış olanlar,
  • Eşi vefat edenler,
  • İşini kaybeden ve uzun süredir iş bulamayanlar,
  • Çocuklarını/ailesini geçindiremeyenler,
  • Yaşlı ve mağdurlar

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nereden ve Nasıl Yapılabilir?

Van Büyükşehir Belediyesinin yardım başvurularına başvurmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Son zamanlarda vatandaşlar tarafından ilgi gören internet başvuruları tercih edilebileceği gibi direk başvuru da yapılabilmektedir. Van Büyükşehir Belediyesinin internet sitesinden ya da e-devlet sistemi üzerinden internet başvurusunda bulunabilirsiniz. Van Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimlerinin verdiği formu doldurarak ıslak imza ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu 

Van Büyükşehir Belediyesi, başvuru yapabilmeniz için sizlerden form talep etmektedir. Hangi yardıma başvurmak istiyorsanız ilgili formları doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurmanız gerekir. Form içerisinde hanede yaşayan kişi sayısı, gelir durumu, sigorta durumu ve hangi yardımlardan yararlanmak istediğinize dair sorular bulunmaktadır. Formları hatalı bir şekilde doldurduğunuz taktirde başvurunuz maalesef ki iptal edilir.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesine yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlanıp sonuçlanmadığı kontrol etmek için; e-devlet üzerinden ilgili yerlere bakabilir, belediyeye ait telefon numarasını arayabilir veya belediyeye direk giderek başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz. Başvuru formlarınızın sonuçlanması 2-4 hafta sürmektedir.

van erzak yardimi 1 - Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Gıda yardımına ihtiyacı olan aileler, Van Büyükşehir Belediyesine gıda yardımı başvurularında bulunabilir. Van Büyükşehir Belediyesi 1, 3 ve 6 aylık aralıklarla vatandaşlarına gıda yardımları yapmaktadır. Böylece vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını giderebilmeleri hedeflenmektedir. Genellikle belediye bütçesinden tahsis edilerek gerçekleşen bu yardımlar çeşitli hayırseverler sayesinde daha fazla kişiye ulaşmaktadır. Van Büyükşehir Belediyesinin gıda yardımına başvurmak için e-devlet sistemini kullanabilir, belediye binasının ilgili yerlerine gidebilir ya da 444 44 65 numaralı telefon numarasını arayabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Van Büyükşehir Belediyesi, tek seferlik ve aylık olarak erzak yardımları yapmaktadır. Ailedeki kişi sayısına ve gelir durumuna göre yardımın ne şekilde yapılacağı belirlenmektedir. Tek seferlik bir gıda yardımı yapıldığında görevliler tarafından market kolileri vatandaşımızın evine kadar teslim edilir. Van Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu yardım kartı ile de düzenli yardımlar yapılmaktadır. Bu yardıma başvurmak isteyen vatandaşlarımız e-devlet sistemi üzerinden ya da 444 44 65 numaralı telefon numarasından gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği maddi yardımlara e-devlet ve telefon numarası üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Vatandaşlarımızın maddi durumları gerekli görevliler tarafından onaylandıktan sonra aylık 500 TL destek yardımı yapılmaktadır. Yardım talebi onaylanan vatandaşlarımıza bir sene boyunca her ay 500 TL nakit para yardımı yapılmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Van Büyükşehir Belediyesi, ailelerin 6 yaşından küçük çocuklarının gelişimi için süt yardımında bulunmaktadır. Süt yardımına ihtiyaç duyan aileler, e-devlet üzerinden ilgili belediye binasından ya da telefon numarasından başvuruda bulunabilmektedirler. Başvurusu onaylanan vatandaşlarımıza süt kartı temin edilmektedir. Bu kart sayesinde aileler çocuklarında süt alabilmektedir.

van belediyesi yardim basvurusu 1 - Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesinin; Bim, A101 ve Şok marketlerde geçerli olan yardım kartı vatandaşlarımıza maddi durumlarına göre 500 TL ‘ye kadar destek vermektedir. Vatandaşlarımız bu yardım kartı sayesinde market alışverişlerini rahatça halledebilmektedirler. Yardım kartına başvurmak isteyen vatandaşlarımız, e-devlet veya direkt belediyenin ilgili binasından başvuruda bulunabilmektedirler.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart

Van Büyükşehir Belediyesinin sosyal kart uygulaması ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan maddi yardımların daha kolay, gizli ve düzenli şekilde ulaştırılmasını sağlar. Kart başvurusu onaylanan vatandaşların karta yüklenen nakit para miktarınca alışveriş yapması ve herhangi bir ücret ödemeden temel ihtiyaçlarını karşılaması amaçlanmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart ile vatandaşlarımız yiyecek, içecek, ekmek, kıyafet gibi temel ihtiyaçlarını kendilerine gösterilen marketlerden karşılayabilmektedirler.  Karta yüklenen para miktarı değişken olmakla birlikte  aylık veya tek seferlik olarak yüklenmiş olabilir. Van Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapan vatandaşlarımızın ihtiyaç seviyesi önemli bir kriterdir.

Van Büyükşehir Belediyesi İletişim

Van Büyükşehir Belediyesinin yardımlarından yararlanmak ve başvurmak için veya diğer hizmetleri almak için çeşitli iletişim adresleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki Van e-Belediye sistemidir. Bu adres üzerinden https://webportal.van.bel.tr/web/guest/2  Van e-belediye sistemine ulaşabilirsiniz. Bunun dışında VASKİ Çözüm Merkezi telefon numarasına, Van VASKİ şikâyet Hattı ve Van Büyükşehir Belediyesi telefonlarını da arayarak iletişim kurabilirsiniz.

VASKİ, ‘185 Çağrı ve Çözüm Merkezi

Van Büyükşehir Belediyesi Telefon: 444 44 65

 

 

Oy Verin !

Belediye Yardımları

Yardım haberleri ve güncel yardım bilgileri hakkında makaleler paylaşıyorum. Yardım bilgisi veren kurum haberleri.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Kolay gelsin. Site çok işimize yaradı ben de bir şey sormak istiyorum. Diyarbakır Belediyesi süt yardımı yapıyor mu acaba eğer yapıyorsa süt yardımı için nereye başvuru yapmamız gerekiyor.

  2. Kolay gelsin. Site çok işimize yaradı ben de bir şey sormak istiyorum. Bayburt Belediyesi süt yardımı yapıyor mu acaba eğer yapıyorsa süt yardımı için nereye başvuru yapmamız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu