Devlet Yardımları

Yeni Evim Konut Kredisini Nasıl Öderim Diyenlere Müjde! İlk 3 Sene Devlet Ödeme Desteği Verecek

Yeni Evim Kampanyası

Yeni Evim Konut Kredisini Nasıl Öderim Diyenlere Müjde! İlk 3 Sene Devlet Ödeme Desteği Verecek

Orta gelirliye ev sahibi olma imkanı tanıyan Yeni Evim Konut Kampanyası büyük ilgi görüyor. Bu kampanya sayesinde kira ödeme derdinden kurtulmak isteyenlerin ödeyeceği taksitlere hazine desteği ile ödeme kolaylığı sağlanacak. Yeni Evim Konut Kredisi kampanyasının detayları belli oldu. Bu kapsamda konut kredisi taksit ödemelerinde ilk sene yüzde 54.62, ikinci sene yüzde 44.43, üçüncü sene yüzde 33.31 oranında hazine katkısı sağlanacak. Hazine desteği kredi vadesinin son 8 yılı içinde taksitli ödemelerle geri alınacak. Türkiye’de ev satın almak her geçen gün daha zor hale gelirken, orta gelirliye konut sahibi olma müjdesi geldi. Yeni Evim konut kredisi kampanyası kapsamında kamu bankalarından kullanılan kredinin taksit ödemelerinde hazine desteği verilecek. Yeni evim konut kredisini nasıl öderim? Diye düşünenlere müjdeli haber geldi. Devlet 1 milyon lira kredi çekenlere 15 yıl vadeli yüzde 0.69 faiz oranlı kedide taksit ödeme kolaylığı sağlayacak.

Devlet Desteği Taksitli Olarak Geri Alınacak

Bu kapsamda 1 milyon liralık konut kredisi için ilk sene 4 bin 410 lira, ikinci sene 5 bin 400 lira, üçüncü yıl da 6 bin 481 lira ödeme yapılacak. Yeni Evim konut kredisi kampanyasında 1 milyon liralık kredinin aylık sabit ödemesi 9 bin 718 lira olurken hazine desteği sayesinde ilk sene yüzde 54.62 oranında ödeme kolaylığı sağlanacak. İkinci yıl yüzde 44.43, üçüncü yıl ise yüzde 33.3 oranında 8 yılı içinde taksitli bir şekilde geri alınacak. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı bu konunun detaylarını açıkladı.

Yeni Evim Kredisi Devlet Desteği Ne Kadar?

Tüketicinin hazine desteği olmadan 1 milyon liralık yüzde 1.20 faiz oranıyla konut kredisi çektiği örneği üzerinden giden Özelmacıklı şu hesaplamayı yaptı: 180 ay sonrasında 2 milyon 445 bin lira geri ödeme yapması gerekiyor. Aylık olarak ortalama 13 bin 587 lira taksit ödemesi gerekiyor. Şimdi getirilen finansman paketinde hazinenin en önemli desteği faiz oranına getirdiği destektir. 1 milyon liradan hesaplama yaparsak kredi taksitleri 13 bin 587 lira yerine 9 bin 719 lira olacak. 9 bin 719 liralık taksit tutarına hazine desteği ilk 3 yıl eklenecek. Taksitler ilk yıl için 4 bin 410 lira oluyor. İkinci yıl için 5 bin 400 lira olurken, üçüncü yıl için ise 6 bin 480 lira oluyor.

5/5 - (1 vote)

Yardım Başvuru

Yardımbaşvuru.Net kurucusu ve yardım haberleri editörü. Belediye yardımları, devlet yardımları ve sosyal yardımlar konusunda makale editörü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu